Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó könyv? Milyen szempontok alapján vásároltok könyvet?

Figyelt kérdés

2017. júl. 31. 16:33
 1/7 anonim válasza:

Mindenképpen téma. Én nem szeretem a háborús vagy a nyálas sztorikat.

Inkább foglalnak le a fiktív valóságok, mint legutóbb a Vándorsólyom Kisasszony Különleges gyermekei vagy az Éjszakai Cirkusz.

Illetve azok a könyvek amik motiválóak. Annak idején a Coelho ilyen volt. De most már klisé lett.


Számít a sztori elsőként, másrészt a borító (grafikus vagyok).

2017. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindig van egy "szerelem kategóriám" abból begyűjtök párat. Ha elfogynak nézelődök. De azok véleménye is érdekel,akikkel hasonló a stílusunk. Egy jó vagy épp egy rossz kritika is motiváló tud lenni. Néha spontán,csak úgy : ezekkel ritkán lövök mellé.
2017. júl. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem szabad borító alapján ítélni meg a könyveket, de én azt szoktam:D

Egyetlen olyan könyvsorozatom van, aminek nem tetszik a borítója, de annak az első fejezete fent volt a neten és nem volt hozzá kép, szóval annak tényleg a tartalma fogott meg. És csupán egy olyan könyvem van, aminek tetszik a borítója, de maga a sztori nem.


Aztán a leírás. Egyre kevésbé szimpatikusak, az "XY teljesen átlagos lányként él, amíg..." kezdetű leírások. Valahogy zavar, hogy mindenki tök átlagos, aztán megmenti a világot. És kiderül róla, hogy a legfőbb valaki. Meg ezekben mindig annyi hiszti van.


Aztán ha belelapozok, akkor elég fontos, hogy milyen betűtípússal van írva a könyv. Van, ami úgy irritálja a szememet, hogy akármilyen jó is a sztori, nem vagyok képes figyelni, csak arra, hogy mindjárt kifolyik a szemem.


Aztán ugye az író stílusa is nagyon fontos. Ne tőmondatokat használjon, ne legyenek másfél oldalas tájleírások, de azért kapjunk valami infót a külvilágról is.

2017. aug. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gyakran van az, hogy már egy konkrét könyvet keresve megyek be a könyvesboltba, szóval addigra már olvastam róla kritikákat, esetleg beleolvastam az elejébe neten.

Ha céltalanul megyek be a boltba, akkor általában fel szoktam kapni a könyveket, amiknek tetszik a címe, vagy a borítója, esetleg olvastam már más könyvet az írójától, majd elolvasom a fülszövegét. Ha tetszik a fülszöveg, beleolvasok az első oldalba, hogy lássam, idegesít-e az író stílusa (elófordul), de ha tetszik, akkoe megveszem.

2017. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

(Utolsó vagyok)

Bocsi a félrenyomásokért, telefonról válaszoltam.

2017. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezek mind hasznos válaszok, köszönöm.
2017. aug. 4. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Én mostanában elég sok non-fiktìv művet olvasok, amik főleg az ismeret-terjesztő kategóriába esnek.
2021. febr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!