Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írók, ti milyen betűtípussal...

Írók, ti milyen betűtípussal írtok?

Figyelt kérdés
Nem akarok több száz betűtípust egyesével átnézni. Nektek mi vált be?

2017. aug. 11. 12:43
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Calibri, mert az az alapértelmezett a Wordben. Nem mindegy, hogy milyen betűtípus?
2017. aug. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 rajcziz ***** válasza:
100%
Első változat írásakor Times New Roman és 1,5-es sorköz, szerkesztés során általában más betűtípus és a sorköz 1,0. De mint már írták, teljesen mindegy, milyen betűtípust használsz, nem attól lesz jobb az írásod.
2017. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Jobb nem lesz, de teljesen más a hangulat és a kedv, ha egy neked tetsző betűtípussal írsz (szerintem). És még olvasni is jobb érzés - mások számára is.
2017. aug. 11. 19:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van ahogy mondod.

Verdana 10 a nyerő nálam.

2017. aug. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rajcziz ***** válasza:
100%
Ha neked tetsző betűtípust keresel, miért mástól várod a választ? Próbálgass ki különböző standard betűtípusokat, és ráérzel, mi működik a legjobban a számodra.
2017. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Comic Sans és Papyrus
2017. aug. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Times new roman, de mostanában inkább Cambria, 9-10es betűkkel.
2017. aug. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 RoseTyler ***** válasza:
100%
Times New Roman, mert talpas betű (nekem azt jobb olvasni), és mert olyan semmilyen. Így nem vonja el a figyelmem az írásról. :)
2017. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Verdana 8,5. Mert az pici és.bátrabban irok.

A times 12-töl olyan soknak tünik... de már tiz éve verdanázok :)

2017. aug. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Bookman Old Style betűtípus nagyon bejön.

14 a betűméretem, mert nem igazán szeretem, ha hunyorognom kell, hogy lássam, mit írok.

Egyébként, ha beállítod, hogy félkövér és dőlt legyen, egészen úgy hat, mintha írott betűk lennének! Én ezt is gyakran használom.

A másik bevált betűtípusom a Century Gothic (azt hiszem, így kell leírni). Itt szintén 14-es a betűméret. Ez valamivel vékonyabb vonalakkal ír, de én ezt is szeretem.

Ja, és mindkettő elfogadja az "ő" és az "ű" betűt. Nekem ez nagy szempont betűtípus választáskor, mert az nem igazán néz ki jól, ha az egész szöveg mondjuk Bookman betűtípusú, de az ő az Arial. (ez csak példa volt, ezekkel a típusokkal nincs ilyen probléma)

2018. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!