Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik könyvem küldhetném be...

Melyik könyvem küldhetném be a versenyre?

Figyelt kérdés

Az osztályfőnököm mindenképpen szeretné, ha beküldenék egy (konkrét) versenyre, valami irományt. A verseny kiírás szerint egy regényt kéne összehozni. Viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik könyv ötletem lenne esélyes és melyik anyaszomorító/tanárszomorító/zsűriszomorító. Leírom az eddigi címeket és az esélyes történetek ajánlóját. Íme:

* borító

Eszkimó a mocsárban

– Az I. világháború idején –

10+

* [link]

Olyan szörnyű az életed! Hát nem? El kell mosogatnod, fel kell söpörnöd, iskolába járnod, leckét írnod, boltba menned, beágyaznod, szót fogadnod, nem mehetsz buliba... szörnyű! A könyvünk egy majd 100 évvel ez előtt kezdődik, egy I. világháború idején élt, 12,2 éves lánnyal, akinek apja épp a Háború moziban szereplő, ő pedig saját (meg még 7 gyerek) szobájából kikelve, Anyja (nem öröm-) könnyes arcát látva rohan kenyérjegyért a boltba, ahol már pont nem jut egy asszonynak kenyér és ezért neki adja. Majd az az idős hölgy... nem lövöm le a poént – bárhogy is világháború – csak annyit mondok, a lány egy mai kortársával cserél helyet és... Amíg a 21. századi csaj és a 19. századi hölgy a kora problémáival küszködik, rá kell jönnie/ük, hogy az élet nem habos torta, de persze ez mind nézőpont kérdése. Mi vajon a nehezebb lebeszélni az osztálytársaid, hogy zombi apokalipszist adjatok elő farsangon, vagy tartani a lelket egy éhező, fázó, 10-12 tagú családban? Mind, mind csupa, remek kérdések! De vajon a válasz is ilyen jó?


Adj király katonát!

9+

* [link]

Épp, hogy vége lett a 2. világháborúnak, a kis Ádámot, felküldik tanyára a nagyszüleihez. Ott aztán nem piskóta az élet! Gyerekek, természet, munka, állatok, klubok, kalandok. Mi kell még? Vagy inkább mi nem kell… hát pl. nem szükséges, hogy Hitler fél fia, Anhalt Albert Rodolf (szerintük csak Adolf Rudolf) próbálja újra élesztgetni a világháborút. Már csak ez kellett! Ádám, Gergely és Sámuel vállán nagy feladat nyugszik. De vajon meg tudják akadályozni a 3. világháborút? És igaz a mondás: háború, háborút szül? Barátok közt is?


Megmondom feketén-fehéren

– És ugyan ez pepitában –

13+

* [link]

„Hát ez jól kisült… Megint suli, megint uncsi. Mi maradt még…?” Akkor pörögjünk fel! „Már csak egy évünk maradt mielőtt kilépünk a NAGY betűs életbe!” És addig is… van hátra némi javítani való! Egy depressziós tízen-pár éves fiú, akinek az életében felbukkan egy lány, aki most jött az osztályába. Ki kell használniuk ezt az időt hiszen már csak 1 év van ballagásig!!! Senki nem lesz szerelmes. Legalábbis egymásba nem… És akkor jön a csúcs pont: A ballagás!


Majd tegnap meglátjuk…

12+

* [link]

„ – Ha nagyon szépen megkérhetlek, ne álljatok le minden saroknál! – fordultam vissza. Az iker lányok utánunk futottak.

– Akkor pontosan hol is van az a hely? – kérdezte Klára.

– Majd meglátod! – szólt hátra Roland.

– Na itt gyertek be! – félre hajtottam egy két ágat. Átbújtunk.

– Szerinted meglátott valaki? – forgolódott Kira.

– Ki van zárva. – Egy hosszú alagútban voltunk.

– Ez igen! Már senki nem használja?

– Dehogy! Néz milyen régi; ez a graffiti pl. még a 80-as évekből van!

– Drága Bettikém, iszonyúan hiányzol! Van egy új autóm. Elvinnélek egy körre! Bertalan: 1985. 07. 04. <3 – olvasta Klára.

– Ez vajon mit jelent – kuncogott Kira – már hogy az „elvinnélek egy körre”!

– Elviszlek egy körre. Talán már akkor is volt, de tök mindegy… – itt Roland elakadt – Mért nézel így?

– Miért szerinted mit jelentett az „elviszlek egy körre”, akkor? – tettem csípőre a kezem.

– Jaj ne csináljátok már ezt! Még hogy a fiúk az olyanok… - zsebre tette a kezét, és megfordult.

– Jó, na! Nem kell mindent mellre szívni! – tetem a vállára a kezem.

– Inkább azt kéne kitalálni mit kezdjünk ezzel a csővel? – hőkölt hátra Klára a falról szemérmetlenül bámuló póktól.

– Cső lakók lettünk! Csöves kukoricák! – nevetett Kira. Hirtelen abba hagyta – Én már tudom!

– Igen? – kérdeztük egyszerre.

– Graffiti spry!

– Csak nem gondolod...?!

– Jaj, Noémi ne legyél már ilyen csökönyös! Ez nem közterület, úgy sem! – karolt át Kira.

– Hát jó… biztos…

– Na! Te jó ég, már ennyi az idő?! Rohanok… rohanunk! Megígértük Anyunak, hogy segítünk megcsinálni az öcsénk tortáját! – fogta karon Klára a tesóját.

– Hát akkor… Cső! – nevetett Kira, és elmerültek a zöld növények közt.

– Azt hiszem én is megyek… – igazgatta a kapucniját Roland – Későre jár. – Bólintottam. Még vissza intett és eltűnt az ágak közt.

– 1985… 1985… pont 85… olyan ismerős ez a szám… és az írás...”

©Minden jog fenntarva 2017 :D


A WC szelleme

9+

* [link]

„ – Miért nincs itt egy ablak sem?

– Nem tudnál csendbe maradni?! – rivallt rá egy kócos, lomha fiú – A kutatások szerint csak a fogyik beszélnek magukban!

– Van egy érzésem, hogy ezt nem nekem mondtad... – A fiú dühösen befordult. Nándorunk kuncogva szemlélte a sötét, koszos, faragott plafont.

– Itt valaki sokat kereshetne portalanítással – jegyezte meg magának, ami nem volt túl reális gondolat – Innen még a biztosítók is elmenekülnének. Ami pedig nagy szó. Hé!

– Maradj már! Nem most kell lélekgyógyászt játszani! Hozzád vágok még egy párnát!

– Jól van, jól van na! Akkor kimegyek.

– Az nehéz lesz – vigyorgott és elégedetten visszabújt a paplan alá – de ha felébresztesz a papucsomat is hozzád vágom! – Erre persze Nándi rögtön megmutatta a célba dobói ügyességét, de már iszkolt is – igaz lábujj hegyen -.

– Úgy van! Meneküljél csak! – rázta a kócos srác a plüss nyulát. Aztán mikor észre vette, pironkodva rejtette be a párnája alá.

– Legközelebb magammal hozom az egyik párnát és megcélozom – súgta maga elé Nándi, de csak nagyon halkan, nehogy valamelyik diktátor származék felébredjen. Halkan, de nem mondhatni, hogy lassan lépkedett végig a nyöszörgő, nyiszorgó padlón.

– Úgy néz ki, hogy az árnyékok is körülnéznek erre felé – nyelt egyet. Épp, hogy csak becsusszant a mosdó ajtaján, mielőtt észre vették. Már-már úgy tűnt, hogy minden rendben van… egészen addig amíg hátra fordult és meg nem látta a 2 méter magas, sötét alakot...”

©Minden jog fenntarva 2017 ;)


A Kate Lotti

10+

* [link]

Lotte félig német, félig angol lány, aki Magyar országra kerül. Utál mindent és mindenkit. Utálja a magyarokat, utálja az iskolát és utálja már a szüleit is. Nincsenek barátai, mert mindenkit elutasított, pedig igen csak nagy szüksége lenne rá, mikor a szülei válnak, és ott akarják hagyni magyar országon, egy büdös tanyán! Képzelhetitek! Semmi Mc Donald«s, semmi Wifi, semmi, de semmi elektronika! Hát lehet így gyereknek lenni??? Ikrek? Milyen ikrek? Ebben a könyvben nincsenek ikrek. Csak éppenséggel… Na mindegy! A három gyerek NewYorkba akar szökni, hogy visszahozzák szüleiket, megmentsék az igazgató életét, és leállítsák azt a dominó sort, amit ők indítottak be, 50 évvel ezelőtt…


Káin a rengetegben

– Füstjel –

13+

* [link]

„Ok. Elmondom egy 14 éves napját. 6:30 – Ki az ágyból! 6:45 – Na jó… még egy kis szundi 7:00 – Mi a francra jó ez a koránkelés?! 7:15 – A SORT (szelet) jó! 7:30 – Hát akkor induljunk! 7:45 – Már mindjárt ott vagyok! Éééésss…. Győztem! Na, megyek öltözni. 8:00 – Megjöttem! 8:01-14:05-ig – Nemááááá! Lökött suli, lökött suli, agyament tanárok… 15:04 – ebéd!!! 15:30 – Zzzz… 16:30 – Ideje tanulni. Még el kell sajátítanom a zombik legyőzésének titkait! 18:00 – vacsora?! 19:30 – Inkább ma nem fürdök… Dezodor! 20:59 – De késő van! Már nincs időm tanulni… majd holnap lemásolom 22:36 – Ő:Zzzz… Gép: Game Over. Vakáció: Ide figyelj Kázikám, mert idén valami újat tartogatom, mert a végén még olyan tunya leszel, hogy beállhatsz a SpongyaBob-ba Tunyacsápnak! Szóval figyelj és tanulj! Figyelj és tanulj...


Melyiket küldhetném be a versenyre? Bocsi, hogy ilyen hosszú lett… :)

Noss?



#könyv #verseny #cím #regény #én könyvem #mégismitírjakmégide?
2017. aug. 14. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat: kicsit átláthatóbb formában:


[link]

2017. aug. 14. 14:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az ,,Eszkimó a mocsárban" tűnt a legszimpatikusabbnak.

Sok sikert a versenyhez!:)

2017. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Eszkimó a mocsárban vagy A Kate Lotti.

Sok sikert!

2017. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy Eszkimó a mocsárban!! Amikor megláttam a rövid össszefoglalóját, majdnem földhöz vágtam a laptopot, hogy nekem miért nincsenek ilyen ihleteim...


Gondolom ezt a leírását a történetnek csak nekünk szántad, a versenyre más lesz a fülszöveg, viszont annyit azért hagy kötözködjek, hogy a harmadik mondat kicsit nyakatekert lett :D


Na mindegy, a lényeget elmondtam, és nagyon sok sikert kívánok Neked.

2017. aug. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
mármint bocsánat, a negyedik mondatot kéne lerövidíteni egy kicsit.
2017. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Feldobtad a napomat! :D
2017. aug. 24. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!