Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és jég dala. Ha eltekint...

A tűz és jég dala. Ha eltekintünk a belőle készült sorozatról, mit gondoltok, mi a siker titka?

Figyelt kérdés

Negatív kritikát sem olvastam a könyvekről, míg a sorozatról sok helyen írják, hogy túlértékelt. Ha már volt ilyen kérdés értelmes válaszokkal, belinkelhetitek.


Az első könyvet olvasom, és nekem is nagyon tetszik. Olyanok véleménye is érdekelne, akiket nem igazán fogott meg a történet.



2017. aug. 24. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Én nagyon sokszor hallottam hogy a 2. és 3. könyv kinszenvedés.A siker titka, hogy jó könyv, ennyi. Egyedülálló, hogy egy fantasy világban ennyire a dialóguson alapul az egész, ettől egyedi és emelett meg van benne szinte minden ami egy jó fantasybe kell.
2017. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy nem fekete-fehér, nincs olyan hogy jó és rossz.
2017. aug. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Én ugyan nem olvastam, de hallottam/olvastam olyan véleményeket, hogy a könyvek hihetetlenül vontatottak és unalmasak.
2017. aug. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A karakterek nagyon emberiek, lényegében mindegyikben lehet találni valami olyat, amivel lehet szimpatizálni. Ugyanazt az eseményt több nézőpontből láttatja, így nem kelt olyan hatást mintha csak egy abszolút igazság létezne (mint ellentétben sok más fantasyval, ahol az egyetlen igazság a főhős/főhősnő igazsága lehet, mindenki más rossz ember).

A karakterek döntései pedig akkor is szörnyű következményekkel járhatnak, ha egyébként a célja jó volt vele. Szóval az események sem fekete-fehérek. Pl. Dany rabszolgafelszabadítása, ami háborúval és halállal jár, vagy Robb házassága igaz szerelemből és becsületbő, ami az északiak végzete lett.

A fantasykban legtöbbször az ilyen erkölcsös cselekedetnek nincsenek negatív következményei.

2017. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*l
2017. aug. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a siker titka, hogy valami újat alkotott az író, nem az a tipikus sablon, hanem a maga műfajában valódi, emberi, nem idealizál és nem skatulyázza be a szereplőket. Nincs abszolút jó és rossz ember, beleláthatunk abba, ki miért cselekszi azt amit. Mert a halál (a Mások képében) mindannyiu(n)kért ugyanúgy eljön, hiába taktikázik és cselszövöget mindenki.

Ja és a történet igazán egyedi és fantáziadús, remekül felépített, a cselekmény fordulatos.

Nálam ez a siker titka. :)

2017. aug. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az író egy komplett világot alkotott. Sok különböző helyszín, ember, szokás, vallás, erő, felépített hozzá egy történelmet is, stb.

Több, különböző oldalon álló karakter szemszögéből ismerhetjük meg a történetet, tehát nem különül el egymástól élesen a jó és rossz oldal, nem csak fekete és fehér karakterek vannak.

2017. aug. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az jött be leginkább, hogy folyamatosan halnak meg a szereplők, főszereplők is; szóval van tétje a dolognak. Egy NCIS rész jutott eszembe, amiben hatan zuhantak le egy helikopterrel, két főszereplő, a célszemély, három katona; ketten azonnal meghaltak, egy nem sokkal utána, hárman kijutottak (na vajon kik?. Semmi izgalom nem volt benne, tiszta unalom, borítékolható végkifejlet.

Szóval azért jó ez a sorozat, mert nem tudod az első mondat után, hogy mi lesz majd a végén az utolsó.

2017. aug. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

+ ha latsz valakit meghalni, akkor se lehetsz biztos benne, hogy az tenyleg meghalt! :D vagy mikor Tyrion megoli a szajha szerelmet

Telivan nem vart fordulatokkal

2017. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévőknek mind igaza van, viszont én még hozzáadnék egy fontos elemet. Az empátia. Gyönyörűen és odaillően használja az író. Akik már esetleg előrébb tartanak, vagy nézik a sorozatot, gondoljunk csak Theonra (remélem ezzel nem spoilereztem túl sokat). Ezzel láthattuk meg az eleinte abszolút negatívnak tűnő karakterek egészét. Hogy mit miért, esetleg kiért.

Én spec egy rajongó vagyok, alias engem nagyon megfogott mind a sorozat, mind a könyvek.

2017. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!