Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Vampire Diaries első évada...

A Vampire Diaries első évada (Sorozatnak) hány könyv tartalmát öleli fel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem láttam a filmeket, szval nem tudom, hol van az évad vége, viszont az eddig megjelent köteteket olvastam magyarul (állítólag jelentős az eltérés a film és a könyv között!), és meg tudom mondani, hogy a második kötet végén az alapítók napi ünnepségen Caroline kudarcot vall Stefan és Elena bepiszkolásával(sztem Damon keze volt benne, de ez még nem biztos). Elena keresi Stefant, Matt kocsijával kimegy a városból, de ott viharba keveredik, és érzi, h. valaki bántani akarja. Damonra gyanakszik, a folyó felé menekül, és belezuhan. Bonnie közben ráérez a katasztrófára, Stefannal és Meredith-szel utánamennek, és Stefan kihúzza a vízből az élettelen Elenát. Ettől bevadul, és bosszút akar állni Damonon, akit hibáztat Elenáért, ezért kiszívja Tyler és a haverjai vérét, vadászsólyommá változik, és szembeszáll a mit sem értő Damonnal. Elena közben magához tér, és érzi, hogy akit szeret, bajban van. Az nem derül ki, kiről is van szó, Stefanról vagy Damonról, érdekesen nyitva marad a kérdés, mert az olvasónak egyértelmű lenne a válasz, h. Stefan miatt aggódik, de valahogy mégis gyanús, nem Damont akarja-e a végén, mert nevet nem mond.

A film nálunk csak júni 22.-én kezdődik a rtlklubon.

De én pl. kedvelem Bonnie-t és Meredith-t, a szereplők leírt külsejét, és a filmben nem az van, szval némi gyanakvással várom, tetszeni fog-e.

A harmedik kötet júni elején érkezik.

2010. máj. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én régebben olvastam még a könyveket angolul, de egyáltalán nem követi a sorozat a könyv cselekményét....csak egy egy momentumot ragadnak ki a könyvből ahogy észrevettem, meg valamilyen szinten a szereplők jellemét....
2010. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A sorozat nagyjából nem függ össze a könyvekkel. Pl. A sorozatban úgy van, hogy Stefan azért megy Mistyc Falls-ba(még a város neve sem ugyanaz...), hogy megismerje Elenat, aki Katherin mása, de a könyvben csak véletlenül ismeri meg, és nem is akar összeismerkedni vele, kerüli, mert nem akarja bántani. A könyvben Damon is később jelenik meg és a szereplők is egész másképp viszonyolnak egymáshoz.

A sorozat irója, csak az ötletet használta fel, hogy egy vámpir testvérpár harcol a régi szerelmükre emlékeztető lányért. De amig Stefan Elena-t szereti, Damon keresi Elenában Katherint. Tehát nagyvonalakban semmi köze a könyvhöz csak a szereplők nevei egyeznek meg.

Én láttam már az első évadot, annyira jó:D a könyvet meg most olvasom és sok hasonlóságot még a szereplők jellemében sem találtam.

2010. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, nekem tetszett a könyv.

A filmet csak június 22-től nézem majd, de szerintem izgalmasak a könyvbéli figurák. Szeretem az Elena-Bonnie-Meredith hármast, és érzek némi fantáziát Damonban is, bár nem vonz, még a maga rosszfiús módján sem. Ellenben Stefan igen, és ezért is ért meglepetésként, hogy a film alapján többnyire Damont szokás isteníteni.

Nem is tudom, a Twilight után nem olyan izgalmas, de romantikusnak romantikus, és a barátok, a testvérek rivalizálása, a szépséges főhős új elemek. Olvasmányos a könyv.

2010. máj. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!