Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter miért mindig...

Harry Potter miért mindig lefegyverző átkot használt Voldemort ellen? Voldemort miért halt meg egy lefegyverző átoktól?

Figyelt kérdés

2017. aug. 31. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Voldermortot a saját átka ölte meg, mert visszapattant rá.
2017. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért használta a lefegyverző átkot többekkel szemben, mert másodikban megtanulta Pitontól, és úgy gondolta, ez elég hasznos, nagyobb kárt pedig nem akart (tudott volna) tenni az ellenfeleiben. Voldemort ellen is megmentette a 4. részben (akkor az volt az egyetlen olyan átok, amit ismert és hasznára válhatott), így a hetedik rész végére is a jól bevált megoldásnál maradt. Ráadásul sejtette, hogy Voldemort halálos átka nem fog rá hatni, mert Ő (mármint Harry) a Pálcák Urának jogos birtokosa.


Ahogy az előző hozzászóló is írta, a Pálcák Ura nem ölhette meg Harryt, mivel Ő volt a gazdája, így Voldemort rá kimondott halálos átka visszapattant a Sötét Nagyúrra.


Egyébként pedig egy (sokadik) érdekesség a történetben, hogy az ötödik részben van, aki lenézi a lefegyverző bűbájt, a kor két legnagyobb mágusa mégis találkozik vele a halála előtt, Draco ugye lefegyverezi Dumbledoret, és így közvetve a halálát okozza, míg Harry azt a bűbájt használja a végső párbajnál. :)

2017. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Ment a zöld kéz vagy micsoda.(Ha még számít ez mostanában)
2017. szept. 1. 20:22
 4/4 anonim válasza:
Én arra lennék kíváncsi hogy hogy pattant vissza Voldemort ra a halàlos átka... Most olvastam de sajna nem értem
2022. máj. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!