Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan csillagászati könyvet...

Olyan csillagászati könyvet keresek ami képekkel is szépen illusztrált és a kicsit járatosabbaknak ajánlott?

Figyelt kérdés
Régebben sok csillagászati könyvet olvastam,meg ismeretterjesztő filmet néztem erről,de azok már régiek, a könyveim is elavultak. Egy szép könyvet keresek ami nem teljesen kezdőknek, de nem is szakembereknek készült és egyben mutatós, képeket is tartalmaz. Az ár ennél nem annyira lényeges.

2017. szept. 9. 11:27
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és papírformában szeretném,nem e-book vagy pdf legyen.
2017. szept. 9. 11:28
 2/3 A kérdező kommentje:

Gondolok olyanra amibe a szupernóvák, neutroncsillagok, fekete lyukak, csillagok és egyéb érdekességek is benne foglaltatnak,tehát nem egy meteoros vagy holdnaptár könyv.

Feladtam a leckét. :)

2017. szept. 9. 11:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Sir Patrick Moore: A világegyetem atlasza

de ez is 2007-es, nem tudom hozzá tudsz-e jutni még valahol.


De érdekelne a motivációd, ha jobban bele akarsz ebbe mélyedni, akkor az interneten rengeteg forrást találsz, eleve az angol nyelvű Wikipédia rogyásig van jobbnál-jobb szócikkekkel csillagászati témákban, a könyvek nem tudnak lépést tartani, gyakorlatilag 5-6 évente ki lehet dobni őket, elég ha az exobolygó kutatásra gondolsz 92-ben fedezték fel az elsőt most meg háromezer fölött járunk. Egyszerűen a könyvek nem bírják tartani a lépést bizonyos téren. Például a 2015-ig kiadott csillagászati könyvek közül egyben sem volt fénykép a Pluto-Charon kettősről, és legtöbb megadott adat is tól-oig módon volt megadva, vagy zsimplán csak tippelés volt. Aztán odaért a New Horizont most már van fotónk, meg egy rakás mérési eredményünk, tehát minden amit a 2015 előtt kiadott könyvekben találsz már elavult a Plutoval kapcsolatban.

Az Uránusszal és Neptunusszal kapcsolatban viszont még jó darabig alig fog változni a tudásunk, mert csak egy űrszonda kereste fel őket, és jelenleg még egyetlen új hozzájuk küldendő űrszondáról sem született döntés, nem, hogy útnak indultak volna, talán lesz a 2030-as években egy Uránusz orbiter egység.


A lényeg, amit akarok mondani, hogy a csillagászat és bolygókutatás bizonyos területei olyan gyorsan fejlődnek, hogy minden, amit nyomtatott sajtóban, könyvben olvasol elavult lehet pár hónap múlva. Vehetsz szép könyveket, de azok rövid idő alatt elvesztik a "szavatosságukat" a lényeg persze valószínűleg nem fog változni.

2017. szept. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!