Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekes lenne egy olyan...

Érdekes lenne egy olyan könyv, ami a második világháborúban játszódik, és egy tizenéves fiúról szól?

Figyelt kérdés

Mert támadt egy ötletem, hogy milyen érdekes a második világháború, amúgy is gondolkoztam már egy naplószerű könyv megírásán... Összegyúrnám a kettőt. De felmerül a kérdés: érdekelne ez valakit? Telített ez a műfaj, nem szeretik a háborús történeteket, et cetera, et cetera...

13/F


2017. szept. 9. 20:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Valamint az is eszembe ötlött, hogy a harmadik világháborúról szólna, vagyis a jövőben játszódna. Így bármi megtörténhet, én találom ki a csaták helyszínét, a szövetségeseket.
2017. szept. 9. 21:09
 2/9 anonim válasza:

mielőtt belevágsz mindenképpen végezz alapos kutatást a témában, amennyiben a második világháborúról írsz. egy-egy téves információ lerontja az ilyen könyvek minőségét.

szerintem az a legfontosabb egy naplóregénynél, hogy hiteles legyen. a karaktered fogalmazzon az életkorának és a taníttatásának megfelelően.

2017. szept. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a második ötlet? Hogy a harmadik világháborúról írnék? Akkor szabad a pálya, elég egy kis kutakodás, mert nagyrészt én találom ki az eseményeket.
2017. szept. 10. 08:38
 4/9 anonim válasza:
abban az esetben persze. amit még ki emelmnék: a karaktered sose tudjon többet, mint amennyit lát vagy elmondanak neki. ne lássa át az események indétékait és következményeit,már amennyiben ez egy tinédzser naplóregényének készül.
2017. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem tartogasd még ezt az ötleted kb 20 éves korodra.

Leérettségizel, kicsit tanulmányozod a történelmet.

Irodalommal sokat kell foglalkoznod, hogy jó könyvet tudj írni. Nem elég a jó ötlet, ha a kivitelezés pocsék. Sajnos itt bukik el sok könyv, amikor nem tud rendesen szerkezetet létrehozni és egy atmoszférát.

Kérdésedre válaszolva, engem abszolút érdekelne egy ilyen könyv. Ha nem száraz történelem szagú és bemutatja a háború szörnyű részeit a fiú szemén keresztül, akkor biztos érdekelne.

2017. szept. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem a Mesterségem a halál nagyon tetszett, szóval ha hasonlót tervezel, biztos elolvasnám :D
2017. szept. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sok apro ,helyi jellegű eseménről tudok a második világháboru idejéből.Ha gondolod, hogy felhasználhatod,( persze,neveket megváltoztatva ) küldhetek néhányat priviben.
2017. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, Utolsó válaszoló! Írj privátban!
2017. szept. 13. 17:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Kerlek jelezd, ha megkaptad - 3 privat uzenetemet,es meg kuldeni fogok
2018. jan. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!