Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti ha egy könyves boltban/köny...

Ti ha egy könyves boltban/könyvtárban járnátok, és ezt olvasnátok a könyv hátulján, érdekelne-e titeket a könyv?

Figyelt kérdés

"A költözés sok bonyodalommal jár, ez nincs másképp a Wright család életében sem. Amikor a 16 éves Evelyn a padláson pakol, véletlen rátalál az évekkel ezelőtt öngyilkosságot elkövető nővére naplóira. Egyre többet tud meg az öngyilkosságot megelőző történésekről, melyeknek igyekszik maga is utána járni, ám senki sem akarja felbolygatni a múltat.


Evelyn nem adja fel, de minél több minden derül ki, annál nehezebben viseli el. Válaszokat szeretne, és kezdi elhanyagolni tanulmányait, barátait és családját.


Mindent megtesz azért, hogy megérthesse a 12 évvel ezelőtti tragédia okait, de ebben nem kap segítséget, emiatt egyedül érzi magát, így egyre jobban átérzi nővére akkori helyzetét."



2017. okt. 7. 19:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10: Tinta minőségétől függ + mennyire nyomják rá a lapra. A történet alapján viszont nem éppen jól tárolhatták a naplókat, mert, ha jól sejtem vannak olyan részletek, amik a családot negatívan érintik. Tudtak volna a napló létezéséről akkor biztos eltüntetik. Padláson számolni kell még az egerekkel (rosszabb esetben patkányokkal), amíg elég szépen szeretik csócsálni a papírt, ráadásul nem is éppen a legjobb levegő van a padláson a papír számára. Szekrény meg padlás az két külön világ. Normális körülmények között van tartva, normális tintával írva, akkor igen, megmarad olvasható az írás. A padlásokon viszont nem nagyon szokott lenni normális körülmények. Mivel eddig senki se találta meg (még a rendőrök se), így feltételezhető, hogy csak valahova be voltak hajítva.
2017. okt. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

"ha jól sejtem vannak olyan részletek, amik a családot negatívan érintik. Tudtak volna a napló létezéséről akkor biztos eltüntetik."


Attól, hogy a létezéséről tudtak, még nem biztos, hogy el is olvasták.


"Szekrény meg padlás az két külön világ."


Szerintem egy olyan nagy, régimódi faládába zárva, amit egyébként senki se nyitogatott rendszeresen olyan, mintha szekrényben lett volna tárolva.

2017. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Az öngyilkosság után összeszedik a holmiait, bedobozolják, felviszik a padlásra.


Nem gondolnám, hogy a tinta elmosódna, hiszen ha csak a szüleim, nagyszüleim bizonyítványaira gondolok, hasonlóan tartották őket, és még mindig olvashatóak.


A történet maga meg van, ezért kezdtem ezzel. Főleg, mert csak egy kis része fantázia, nagy része pedig megtörtént esemény.

2017. okt. 11. 15:20
 14/24 anonim ***** válasza:
Írjad, jó lesz! :)
2017. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
9-es, ne vicclej, nekem is megvannak a régi naplóim, még 8 éves koromból is. 24 vagyok, és nem bebalzsamozva tároltam őket. Még a ceruzával írt is olvasható.
2017. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ja, és szerintem pont hogy nem dobozolnák össze. Akinek meghal valakije, inkább úgy hagyják a szobáját, meg ilyeneket szoktak. Hál istennek csak hallomásból tudom, de pont hogy nem dobozolják be. Van, aki még a meghalt nő haját is benne hagyja a nő fésűjében.


1. voltam.

2017. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el minden kommentet

De tényleg elég lenne az első és meg talán az utolsó

De amúgy nekem NAGYON TETSZIK

Szívesen elolvasnam

2017. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Most ne haragudjatok, de ti hol laktok? Bátyám 32 éves, a fia 3. Sorra örökli meg a régi játékokat. Lehozzuk a padlásról,kimossuk őket, és kész.
2017. okt. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A vissza a jövőbe filmet is így írták amúgy, hogy bob gale megtalálta apja naplóját a padláson. Lehet ebből sikersztorit írni, nyugi. :)
2017. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem is tetszik az ötlet, bár "társ" amatőr íróként sajnos még meg is ragadta a fantáziámat, de nem fogok hozzányúlni. Én félnék kiírni ilyesmit, pont emiatt. Ez még egy elég rövid bemutató volt, de én kutyasétáltatás közben olyan sztorit kanyarítottam már magamban belőle, hogy az már majdnem papírt meg tollat kívánt. Persze mint írtam nem fogok foglalkozni vele.


De elgondolkodtatott, hogy egy öngyilkosság mitől lehet érdekes?

Ahogy eleinte gondoltam, az csak egy öngyilkosság, kiderült, lehet családi/szerelmi oka kész passz.

Jobban belegondolva, ahogy más is írta, hogy a tartalmon bukhat nagyot, na itt kell érdekessé tenni.

Én már olyan gondolatokat fűztem bele, hogy a nővér azért lett öngyilkos, mert az apja megerőszakolta őt is gyerekként, meg az életben maradt tesót is, csak ő még olyan kicsi volt, hogy nem emlékszik rá. Az apa meg pl még mindig él és együtt laknak. Vagy legyen nagyobb korban pl 13 évesen mondván boldog szülinapot! Evelynnek meg vészesen közeleg a 13. szülinapja, és retteg, hogy az apja vele is ezt teszi majd.

Anyuka nem hisz el semmi, a nővére szelleme meg riogatja álmában, szól neki, hogy meneküljön... esetleg pont egy ilyen álomban szól a nővér, hogy hová rejtette el a naplóit, és úgy találja meg a lány.


Vagy ilyesmi.

2017. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!