Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlanátok...

Milyen könyvet ajánlanátok egy 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem rég fejeztem be az Éhezők Viadala trilógiát. Mit ne mondjak, örökre a szívembe zárta magát, egyszerűen imádom a könyvet és a filmet is.

Mit ajánlanátok, most mit olvassak?

Igazából a szerelmi történetek hidegen hagynak:D

Egy izgalmas fantasy regényt szívesen olvasnék de nem tudom melyiket.

A Beavatottat láttam filmben, igazából az első részt kivéve elég zagyvaságnak tartom.

Itthon meg van az első rész, de a film után félek belekezdeni.

Nagyon szeretem az állatokat. Szeretem az elgondolkodtató, "bonyolult" könyveket.

Nos, mit ajánlanátok?



2017. okt. 14. 20:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha érdekel egy másik túlélőjátékos könyv, a Battle Royale-t nagyon ajánlom - az Éhezők viadala ehhez képest gyerekmese.
2017. okt. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

-Gyűrűk Ura sorozat (bár én csak a filmeket láttam, de a könyv is biztos jó)

-Percy Jackson és az Olimposziak + Olimposz hősei sorozat (vigyázz, az utolsó rész csak angolul van, számíts rá)

-kicsit felnőttesebb, de én élveztem 12 évesen is: Katedrális (először a sorozatot láttam)

-Lovas, de szerintem lóimádat nélkül is jó: a "Lódobogás" sorozatból (?) a "Lara és a szürke kanca" kezdetű 4 részes sorozat (most nem tudom fejből a címeket)

-Van a Wattpad nevű oldal (xy ír vmit, kirakja, elolvashatod (te is lehetsz xy)), vannak ott is jók :)

2017. okt. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Veszprémi Tamás: Általános kémia. Nagyon elgondolkodtató könyv. Egész vizsgaidőszakban alig tudtam letenni, és azóta is elővettem néha. És még állatok is vannak benne!
2017. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Harry Potter, ha még nem olvastad. Én húszévesen vettem először kézbe, imádom. :)


Ezen kívül még:

- John Green: Alaszka nyomában, Csillagainkban a hiba, Papírvárosok, stb.

- Alkonyat könyvek. Persze van egy előítélet, de velem azok szerettették meg az olvasást még anno 12 évesen :) Szerelmes-szerelmes, de annyira az Éhezők viadala is szerelmes.

- Vámpírnaplók - Szintén.

2017. okt. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
13 évesnek ne ajánljunk már Battle Royale-t, majd pár évvel később..:D
2017. okt. 15. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Azok közül amiket ajánlottatok,a legtöbbet nem ismerem, szóval úgy érzem hamarosan meglátogatok egy könyvesboltot😊

2. Válaszoló:

Nagyon szeretem a lovakat, és a lovas könyveket is!

2017. okt. 15. 08:11
 7/20 anonim ***** válasza:
Útvesztő ;) imádni fogod szerintem
2017. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
2. vagyok: akkor majd még küldök lovas könyveket, de nekem addig is az örök kedvenc az a "Freedom" volt.
2017. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok sorozatgyilkos, Papírvárosok (van benne szerelmi szál, de nem az a lényege), és... Uhh, nekem kötelező volt hatodikban, de nagyon tetszett: Robinson Crusoe kalandjai
2017. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:

Ha még kell esetleg nekem ezek nagyon tetszettek, 14/L vagyok:

Sarah J Maas: Üvegtrón sorozat (fantasy, van benne romantikus szál is, de szerintem nem annyira zavaró)

Cassandra Clare:Pokoli szerkezetek (ugyan az érvényes rá mint a másikra, bár itt kicsit erősebb a romantikus jellege szerintem...) úgy bukkantam rá hogy megnéztem a Csontvarost (nagyon jó, ezt is ajánlom!) és elkezdtem olvasni a könyvsorozatot (a könyvsorozat neve Végzet ereklyéi). Jó volt, de aztán talalkoztam az írónő másik sorozataival is, és ez (a Pokoli szerkezetek) az abszolút kedvenc. :) Illetve még a Magistérium tetszett nagyon, ez nem az árnyvadász-vilagban játszódik mint az előző kettő amit említettem, és egyedüliként azok közül amiket itt írok, (eddig) nincs benne szerelmi szál. ;)

Julie Kagawa:Vastündérek sorozat. Nagyon nagyon jó! Bár megint, van benne szerelmi szal is, remélem ez nem baj, mert nem csak erről szól, és fantasy.

Nagyon jó még az Eragon Christopher Paolinitől, itt szinte nincs is szerelmi szál, illetve a Vadonjáró John Flanagontól (szintén fantasyk)

Vámpírakadémia esetleg :)

2017. okt. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!