Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan kezdjem olvasni a...

Honnan kezdjem olvasni a Vaják sorozatot?

Figyelt kérdés
Azt mondják az első két rész novelláskötet, így a 3-tól is el lehet kezdeni olvasni. De mit jelent ez pontosan, mivel más az első kettő? Mennyire része a történetnek és mennyire fontos, int bevezetés a sorozatba, vagy valóban elég a 3-tól kezdeni?

2017. nov. 17. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fő történetszál szempontjából az elsőben ha jól emlékszem egy, a másodikban kb. 3 fontos novella van, így elég lehet, ha csak azokat olvasod el. Én viszont nem ajánlanám, hogy kihagyd az első két kötetet, mert (szerintem) azok a legjobbak a sorozatban.
2017. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Szerintem olvasd el mindkettőt mert, sok mindent megtudsz a főszereplőről (Geralt) és a többi szereplőről is (akik szerintem gyakran megjelennek a későbbiekben is) és a melléktörténetekben is érdekes dolgok szoktak történni.
2017. dec. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olvasd el az első két kötetet is! Attól, hogy novelláskötetek, még semmivel sem kevesebbek a regényeknél. A 3. kötettől ugyebár már szabályos regényeket kapunk. Ezekhez pedig fontos felvezető az első két kötet is. Igen, van olyan novella, ami úgymond nem kapcsolódik a 3. könyvtől fölvázolt, elkezdett konfliktushoz, ugyanakkor bemutatja és árnyalja a karaktereket. Pl. ha valaki a 3. könyvet veszi először a kezébe, nem igazán tudja ki Ciri, vagy épp Yennefer, milyen kapcsolatban állnak Geralttal, vagy legalábbis hogy hogyan is alakult ki az a kapcsolat, márpedig ők fontos karakterek. Amellett, hogy ez a két kötet megismertet a fontosabb karakterekkel, bemutatja a világot is, ahol mozognak. Láthatjuk hogyan zajlik békeidőben az élet, de az író már itt elkezdi felvezetni a 3. kötet kirobbanó konfliktusát, mert béke ide vagy oda, ebben a világban bőven van lappangó, elfojtott indulat.


De ha ezeket nem is nézzük, mi értelme kihagyni a novellákat, amikor azok is élvezetesek? :)

2018. márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!