Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit olvasol szívesen?

Mit olvasol szívesen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretek olvasni szinte betegesen :) és érdekelne hogy ti milyen típusú/témájú könyveket szerettek olvasni? Mik azok amik szerintetek a "letehetetlen" kategóriába tartoznak és mi az amit már unalmasnak tartotok? Mi alapján választotok ki egy-egy könyvet?

2017. nov. 21. 03:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!:) Én is nagyon szeretek olvasni,szóval gondoltam válaszolok. Típusát/témáját tekintve leginkább a horror/thriller/pszicho-thriller/lélektani könyvek a kedvenceim. Egy letehetetlen könyv nekem az alábbiakból áll: jól felépített világ, szerethető,jól kidolgozott karakterek, fordulatos cselekmény, a humor valamilyen formája/ szeretem a fekete humort,az mindig előny egy könyvnél/. Unalmas egy könyv számomra,ha lapos a cselekmény vagy sok az üresjárat a történetben,hamar elveszítem az érdeklődésem az ilyen könyvek esetében sajnos. Mi alapján választok? Háát a külső megfog,ugye:D Legtöbb esetben borító, és ha nem könyvesboltban tetszik meg,akkor előbb elolvasom az értékeléseket valamilyen oldalon.
2017. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó könyvet. :D

Téma? Midegy, ha az író stílusa, története, és legfőképpen a szereplői megfognak, akkor szinte nyert ügye van.


Kivétel a tini, romantikus, idióta szereplőkkel teli könyvek.

2017. nov. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem igazán olvasok vagy ritkán (nem feltétlen azért, mert unalmas, hanem mert vagy nem értem, vagy nem érdekel): sci-fi, fantasy, erotika, tényirodalomból jó sok műfaj (ismeretterjesztő könyvek olyan témában, amikben nem vagyok otthon, önsegítő könyvek, vallási könyvek, titok/agykontroll stb., celebmemoárok többsége).


Amit szeretek:

- pszichológiai thriller, krimi (ebből olyat, ami inkább emberi érzésekre, sorsokra irányul, nem annyira politikára)

- történelmi regény (dettó)

- romantikus irodalom (ebből ritkán van igazán jó, ezért nagyon válogatós vagyok belőle)

- drámaibb könyvek, sima "felnőtt irodalom"

- szépirodalomból olyan, ami nem túl posztmodern


Mi alapján választok könyvet?

- megfog a fülszöveg, izgalmas és érdekes sztorija van (vannak nálam hívószavak... pl. színházban játszódó könyveket kifejezetten szeretek olvasni, gyilkosságokról/lopásról/bűntényekről is, thrilleres jellegű dolgok, pszichológia)

- ha egy olyan ember ajánlja (akár személyesen ismert, akár könyves vlogger pl.), akinek az ízlésében bízom (főleg ha rendesen meg van indokolva)

- nem úgy tűnik, hogy egy témában nagyon pengének kell lennem, hogy megértsem

- ha ezek mellett a borítója is megfog, az pluszpont

2017. nov. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fantasy, dark fantasy és disztópia a kedvenc múfajaim.
2017. nov. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Történelmi, alternatív történelmi, meseregény, meseadaptáció, szociálpszichológia.
2017. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fantasy, Sci-fi, majdnem minden. De nem szeretem az unalmasakat. Legyen benne történés, ne csak egy össze vissza firkálmány. Legyen főszereplő, fiatalokról szóljon :)
2017. nov. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!