Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan viszonyultok a képregén...

Marton Kay kérdése:

Hogyan viszonyultok a képregény stílusú könyvborítókhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A közeljövőben, ha minden jól alakul, meg fog jelenni egy könyvem. A történet egy fiatal felnőtteknek szóló kalandregény. Alapvetően közel állnak hozzám a rajzolt illusztrációk, így készíttettem is egyet:


[link]


Ti, ha ehhez hasonló stílusú borítóval találkoznátok, milyen hatást váltana ki belőletek? Érdeklődnétek, vagy távolságtartással kezelnétek az enyhén képregényesbe hajló stílus miatt? Levennétek a polcról, hogy elolvassátok a fülszöveget?



2017. nov. 23. 11:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

10. Most egyáltalán nem arról volt szó, hogy ha valaki ajánl egy könyvet akkor a borítója alapján döntesz-e, hogy elolvasosd vagy nem, nyilván egy idióta aki ez alapján dönt ebben az esetben.


A kérdés is arról szólt, hogy levennénk-e a polcról és elolvasnánk-e a fülszöveget ha ezt aborítót látjuk, a kérdező nyilván nem arra gondolt, hogy előtte 2-en agyondicsérték nekem a könyvét és utána teszem-e ezt meg. Persze kimagyarázhatod amit mondtál, de az nem a kérdésben lévő szituáció.

2017. nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Tegyük fel igazad van, de lenne egy kérdésem. Hogy jutsz el te odáig hogy az én kommentemmel foglalkozz? :D Én a kérdezőnek próbáltam segíteni, és véleményt nyilvánítottam, továbbá leírtam, hogy én mi alapján választok könyvet (és képzeld, nem borító alapján). Ha téged ennyire befolyásol a borító, rendben van, tiszteletben tartom.
2017. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Én borító alapján választok! Ha bemegyek egy boltba, azt veszem le az 1100 könyv közül elsőnek, amelyiknek szemet a szúr a borítója és a címe. Most gondoljatok bele:

van három ugyanolyan szemelyiségű ember, a terem három különböző pontján. Az Első szimpatikus, a Második semleges, a Harmadik kifejezetten taszító. Melyiket hívod el randevúzni? Az Elsőt! Miért? Mert az a legszimpatikusabb külsőre. Ugyanígy működnek a könyvek. Nem véletlenül van színes, címmel ellátott borítójuk. Nagyon szép gondolat az, hogy nem a borító alapján választunk, de ilyen a valóságban nem létezik. És hogy kapcsolódik ehhez a kérdéshez? Úgy, hogy a könyvborítónak beszélnie kell a tartalmáról. A Kérdező borítója pedig azt kommunikálja felénk, hogy ez egy kamasz könyv, így mi idősebbek nem vennénk le, mert nem tetszene nekünk a borítója.

2017. nov. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen 13. az előzőnek ezt kéne megértenie.
2017. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, és remélem, hogy lesznek még vélemények, hiszen minél nagyobb a mintavételezés, annál könnyebben tudunk majd dönteni.


Privátban mindenkinek el fogom küldeni a könyv címét és egy kisebb ismertetőt, megjelenési dátumot. Persze mindezt csak azok után, ha végre megszáradt a tinta a szerződésen. Köszönöm az érdeklődést!

2017. dec. 1. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!