Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hol szoktatok könyveket...

Ti hol szoktatok könyveket vásárolni?

Figyelt kérdés
Vesztek új könyveket? Ha igen hol lehet a legjobb árakat kifogni? És ha használtan vesztek, hol vannak a legnagyobb választékkal rendelkező antikváriumok?

2017. nov. 30. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai könyveket a bookdepository.com-on, elektronikusakat az amazon.com-on, illetve egyszer már az amazon marketplace-ről is vettem egy könyvet.
2017. nov. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

En, mivel zomeben scifit olvasok, ezert a szukitsrol szoktam rendelni. Megvarok egy jobb learazast, aztan osszedobok egy kb 5-6 konyvbol allo pakkot ami epp meghaladja a 10k huft, mert ugy nincs kiszallitasi dij. Szallitas gyors, pontos es igenyesen csomagolnak plusz a valasztek se rossz.


Antikvariumba ritkan jarok, de akkor ilyen utcai kocsinal szoktam bongeszni, elvezem a kicskeresest tbh. Neha jobban, mint az ott szerzett konyveket.

2017. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább Libriben szoktam, újat és használtat is az antikvár partnerektől(hírlevelet kapok tőlük az új könyves akciókról, és minden héten átfutom az akciókat, ha olyan témakörre van, ami érdekel... ált. nem a bestsellerek vannak olyan áron, hanem ismeretlenebb könyvek, amiket olcsóbban tudok beszerezni, 500-1500 között, de ez engem nem zavar... használtat akkor, ha vmit nagyon el akarok olvasni, de sokallom érte az eredeti árat, vagy már nem lehet kapni újonnan).


Ezen kívül leginkább ilyen postán, Relay-ben található könyvesstandokról szoktam vásárolni 500-1000 Ft-os könyveket, azok is újak. Szintén nem a legkeresettebb könyvek.


Antikváriumba ritkán járok - régebben gyakrabban. Csak azt látom, hogy a keresettebb könyvek baromi drágák náluk is, akcióban néha ugyanannyiért kifogom ugyanazokat a Libri/Bookline-nál. A Központi Antikváriumnak elég nagy szelekciója van amúgy minden téren. Én még az Újpest Antikváriumba jártam, mert az volt közel, amikor otthon laktam, de az elég picike.


Ja és angol nyelvű használt frissebb kiadású könyvet (tehát 2000-es, 2010-es évek, nem '50-'80-as) a Thököly úti HÁDA-ból szoktam venni.

2017. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és Bookdepository-ról én is szoktam angol nyelvű könyvet rendelni - akkor, ha az adott könyv nem jelenik meg Magyarországon vagy ha a magyar kiadásnak nem tetszik a borítója.
2017. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy 20 oldalt szoktam nézni egyszerre, hogy hol a legolcsóbb a kívánt könyv és ott rendelem meg. De mostanában a libri antikváriumból vásárolok legtöbbet.
2017. dec. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyar kiadásokat az újkönyvek.hu oldalon veszek, mert itt adják a 25% engedményt, no meg támogassuk csak a pici családi vállalkozásokat a nagyokkal szemben. Libri és társai számomra csak bemutatóteremként funkcionálnak, legfeljebb ha találok 70-80%-os leárazást, abból veszek néha. Antikusnál szoktam még vásárolgatni, és akadtam már rá jó könyvekre a könyvmegálló szekrényekben is...


Angol nyelvű könyveket először a frostwire-rel keresem, elképesztő mennyiségű könyvhöz jutottam így hozzá, melyek 99,9%-a nem is érdekel, és csak ha ott nem járok sikerrel, megyek a bookdepóra én is, mint ahogy egyre többen...

2017. dec. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahol a legolcsóbb.


Libri akciók, Libri antikvárium. Bármelyik antikvárium a városban.

Más oldalak akciói: agave, adastra, delta vision (ott már van is karácsonyi akció), fumax, bookline, antikvárium.hu, líra,...

ha nagyon kell az új megjelenés, akkor előrendelek, de az ritka.

2017. dec. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A bookdepository-ról szoktam én is angol nyelvű könyveket rendelni. Magyar könyvet nem veszek, a magyar szerzők munkáit nem szeretem, fordításban pedig az angol/amerikai szerzők munkái nem olyan jók.

Ha mégis magyarul akarok valamit elolvasni, akkor a könyvtárba megyek érte.

2017. dec. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Leginkább sehol, mert baromi drágák.


Könyvtár!


Ha mégis veszek, akkor leginkább itt:

antikvarium.hu


Amikor ajándékba akarok venni valakinek, tehát új könyvet akarok, akkor elsősorban a lira.hu-n nézek körül, mert az általában olcsóbb, mint a libri.hu, de ahol a legolcsóbb.

2018. jan. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!