Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kit kedveltek jobban Piton...

Kit kedveltek jobban Piton vagy Sirius?

Figyelt kérdés

2018. jan. 18. 18:28
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
ímindkettőt nagyon kedvelem, de ha választani kell Sirius
2018. jan. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
91%
Egyértelműen Sirius. Ő se volt se szent, se tökéletes, de Piton egy gyerekes, megszállott s**gfej volt. Mondhat nekem akárki akármit, az, ahogy a diákjaival viselkedett, teljességgel elfogadhatatlan. A Lily iránit szerelme pedig nekem inkább pöppet beteges, mintsem romantikus.
2018. jan. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Sirius
2018. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

Piton. Kölyökként követett el egy pár hibát. Csakhogy nélküle nem sokat ért volna az egész HP, tekintve, milyen szerepet játszott. Legalábbis az ő karaktere nélkül egy kicsit nehéz lett volna Rowlingnak. Okos és gonosz, mégis jó. Furcsa így egybe, de ezért olyan ‘klassz’.

Siriust is bírom, de elég meggondolatlan, és forrófejű.

2018. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Egyiket se kedvelem túlságosan, de akkor már inkább Sirius.

Pitonnál ez az erőltett fordulat nem tetszik. Évekig szemét karakternek volt beállítva, majd hirtelen Rowling próbált jó fiút varázsolni belőle, hogy ő valójában nem is volt szemét.

2018. jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%

Egyiket se.

Mindkettő leragadt a múltban, és képtelelen továbblépni, másként látni bármit is, mint ahogy tizenévesen már megélte.

2018. jan. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha valmelyikükkel időt kellene töltenem, egyértelműen Siriust választanám, de mint olvasó, Piton karaktere érdekesebb:)
2018. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Engem az ötödik könyvben Sirius nagyon idegesített. Pont ő az, aki a saját bőrén tapasztalta meg, milyen kegyetlen tud lenni egy "varázsló háború", és jól tudja, hogy a közösségi érdek ilyenkor sokkal előbbre való kell, hogy legyen, mint az egyéni ambíciók - nem feltétlenül magunk miatt, hanem mondjuk a szeretteink épsége érdekében. Ehhez képest végig duzzogja az egész Főnix Rendjét, miközben ezerszer el van neki magyarázva, hogy mit miért tehet és nem tehet. Az Azkaban biztosan nem tett jót neki ilyen szempontból, kicsit megroggyant az elméje, de attól még mint karakter, néhol egészen elviselhetetlen.


A szó klasszikus értelmében Pitont nyilván nem lehet kedveli, mert egy végtelenül unszimpatikus savanyú alak, olyan aki mellett szimplán kényelmetlenül érzi magát az ember. De a sztoriban betöltött szerepétől nemigen tud szerintem senki elvonatkoztatni (én sem nagyon tudok), ezért próbáljuk belelátni a pozitív emberi tulajdonságokat, amik ugye inkább nincsenek, mint vannak. És neki legalább volt stílusa, néhol nekem kifejezetten szórakoztató volt, ahogy oltogatta Harry-t :D


És ha már itt tartunk: a harmadik könyv kivételével engem Lupintól is kirázott a hideg, valami borzasztóan ellenszenves volt amit tolt egész végig. Nem tudom mi volt JKR célja a tekergőkkel, de sikerült mindegyiküket elég antipatikusra megalkotnia...

2018. jan. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Sirius, egyértelműen. Pitonnak fontos és pozitív szerepe volt a történetben, de könyörgöm, hogy viselkedhet így egy tanár? Sirius is elkövetett néhány baromságot, persze, de ő legalább nem volt alapjaiban szemét.
2018. jan. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Sirius

Fhu de gyűlölöm Pitont :D gonosz, és a 2 es válaszoló leírt mindent amit gondolok szóval nem írom le ugyanazt :)

2018. jan. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!