Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan szerezhetem meg a...

Honnan szerezhetem meg a Batman képregényeket és honnan érdemes neki kezdeni?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni képregényeket olvasni, és pl. a Batman nagyon érdekelne. Honnan érdemes kezdeni, hogy teljes legyen a történet? Mert hát 1940ben kezdődött, de gondolom vannak új kiadások, amik az elejéről kezdik a történetét. Melyik az?

2018. febr. 17. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A Batman szinte a tortenelem resze,vannak ujabb kiadasok,igen ,de sokminden csak a regiekben van.

Az lenne a legcelszerubb ,ha mindet (szo szerint MINDET) elolvasnad ...

Hogy hol,azt nemtudom:D

2018. febr. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megy az angol:

[link]

2018. febr. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BruceStark ***** válasza:

Tudom, hogy több mint egy éves a kérdés, de azért válaszolok.



Vannak az ongoing sorozatokon kívül eső történetek, ide tartoznak az alábbiak:


The Dark Knight Returns (1986)


Frank Miller zseniális, négy részes minisorozata a megöregedett Batmanről, aki belső démonaitól űzve még egyszer utoljára visszatér, hogy megmentse Gothamet. Sötét, beteg, nyomasztó és tulajdonképpen a legnagyobb hatású Batman történet. Akár úgy is olvashatod, mint Batman történetének hivatalos befejezése. A Kingpin oldaláról jelenleg magyarul is megtudod szerezni.


The Killing Joke (1988)


Alan Moore pszichológiai thrillerje, ami az őrülettel, annak természetével és a Batman valamint Joker közötti kapcsolattal foglalkozik, plusz megismerhetjük belőle Joker (egyik lehetséges) eredettörténetét. A Kingpin oldaláról jelenleg magyarul is megtudod szerezni.


Arkham Asylum (1989)


Grant Morrison pszichedelikus horrorja, ami szintén az őrülettel foglalkozik, viszont minden másik Batman történetnél sokkal radikálisabban, betegesebben. Emellett az egyik legszebb példa arra, amikor a szöveg és a kép tökéletes összhangban van egymással, Dave McKean rémálomszerű festményei a képregénytörténelem legszebbjei közé tartoznak.


The Long Halloween és Dark Victory minisorozatok (1996 - 1999)


Ez ugyan kettő minisorozat, viszont egyként is kezelhetjük őket. Jeph Loeb és Tim Sale Batman karrierjének korai szakaszába visznek el minket, amikor már találkozott néhány legendás ellenfelével, viszont Harvey Dent még a törvény jó oldalán van. Tökéletesen mutatja be a Batman legendárium egyik legfontosabb pillanatát, mikor az őrültek átveszik a várost a klasszikus gengszterektől.


Itt most említsünk meg egy ongoing sorozaton belül megjelent történetet:


Year One (1987)


Frank Miller egy évvel Batman karrierjének vége után megírta a kezdetét is. A címéhez hűen Batman első évét mutatja be bűnüldözőként (meg Gordon rendőrfőnökét). Rendkívül erős, noir atmoszféra, néhol minimalistának tűnő képi világ és hibátlan történetvezetés jellemzi. Valószínűleg egyetlen másik képregényben sem tűnt Gotham ennyire romlott és reménytelen városnak. Mivel itt Batman még nagyon (NAGYON) kezdő, nem találkozunk a nagy ellenfeleivel, mint Joker vagy Clayface, az ellenfelei a korrupt rendőrség és a mindent uraló maffia. A Long Halloweent akár a folytatásának is tekinthetjük.

2019. ápr. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!