Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely időszaktól írt könyveket...

Mely időszaktól írt könyveket érdemes olvasnom, ha angolul akarok tanulni?

Figyelt kérdés

Bocsi, tudom a kérdésnek így elsőre nincs sok értelme, de így sikerült :)


Na szóval az van, hogy angol tanulmányaim folytatásaként regényeket akarok olvasni, de csak egy könyvtár nem túl nagy angol nyelvű állománya áll rendelkezésemre. Ezek között ugye vannak 1800 körül írt könyvek is, amik nem túl praktikusak az angol nyelv gyors fejlődése miatt.

Szóval szerintetek kb. mely időszaktól érdemes válogatni? '50-60-as évektől is akár? Vagy az már túl régi?

(Remélem érthető voltam, előre is köszi a válaszokat!)


2010. jún. 9. 10:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt olvasd, ami érdekel, mert abból tanulsz a legtöbbet. Én középiskolás koromban pl. Joseph Hellert, Erskine Childert, Stevensont, Hemingwayt, Mark Twaint, Orwellt stb. olvastam. Ezek mind jók, a 19. század második fele még belefér. Ha már túlvagy a felsőfokú nyelvvizsgán, akkor kezdheted kézbe venni Austent, Sterne-t stb., és még később Shakespeare-t, Chaucert. De ha nyelvzseni vagy vagy érdekel maga az angol nyelv, akkor persze ezeket előbb is előveheted.


"de csak egy könyvtár nem túl nagy angol nyelvű állománya áll rendelkezésemre"


Az utóbbi 20-30 év könyvtermése kivételével MINDENT meg lehet találni az interneten. archive.org, lib.ru.

2010. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Természetesen csak olyat akarok olvasni, ami érdekel is! Eddig ismeretterjesztő könyvekkel nyomultam, most állok át regényekre.

De pont azért nem akarok régi könyveket (pl. Shakespeare) olvasni, mert azoknak a nyelvezete már elavult, nagyon messze áll a mai beszélt nyelvtől.

2010. jún. 10. 06:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem fantasy regényeim vannak angolul (ebook) és többnyire elég egyszerű a nyelvezete, ha érdekel, akkor keress meg nyugodtan priviben
2010. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A fantasy regényeket én is szeretem, csak nem szeretek olyan sokat gépen olvasni, ezért lenne jobb normál könyvként...
2010. jún. 10. 13:45
 5/5 anonim ***** válasza:

ma 06:48


Shakespeare tényleg messze van a mai nyelvtől, de a 19. századi szerzők már nem. Az angol nyelv sokkal kevesebbet változott az utolsó 200-300 évben, mint a magyar.

2010. jún. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!