Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc könyvetek?

Melyik a kedvenc könyvetek?

Figyelt kérdés

Sziasztoook!

Melyik a kedvenc könyvetek, miről szól, és miért a kedvencetek?

Nekem a Kane Krónikák. Egyiptomról szól. Sadie és Carter apjuk hibája miatt belepottyan a bonyodalmak közepébe. Közben persze az is érdekes, hogy egyáltalán túlélik-e. :) Vicces, aranyosak a karakterek, és arról a témáról van szó, amit én is szeretek (Egyiptom.) :)



2018. márc. 14. 16:41
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Agatha Christie, Gyilkosság az Orient Expresszen.

Tartalma a címe,többet nem írok,mert úgy izgalmas.

Ne nézd meg a filmet,olvasd el a könyvet és megtudod.

2018. márc. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

J. R. R. Tolkien: A gyűrűk ura

Hobbitok, varázslók, törpök, tündék, sárkányok, orkok, trollok és még egy rakás varázslatos lény és dolog. A lényege a szokásos: küzdenek a gonosz ellen.

Szerintem érthető, hogy miért szeretem.

2018. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Az én legújabb kedvencem Colleen Houck Tigris trilógiája, amely egy átokról és annak megtöréséről szól, persze megjelenik benne a szerelem és Indiához kötődik, ami pedig engem érdekel :) Hátha téged is.


Klasszikus kedvencek pedig: Csehov- Sirály és magyar viszonylatban Szabó Magda Abigél című műve. Ezt tudom nagyon ajánlani. :)

2018. márc. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Hat...rengeteg van

A lanyok olykor harapnak es a masodik resze a Ha eljon a pentek.

A Cadogan haz urarol szol, aki atvaltoztat egy lanyt, es beleszeret. Utana a testore lesz a lany, ezert sok idot toltenek egyutt es elmejul a kapcsolatuk.

Azert szeretem ezt nagyon, mert nem az a szokasos sablonos vampiros konyv. Erdekes vilagot talalt ki az iro.


Meg meg a masik kedvenc vampiros konyvem a Halhatatlansag szabalyai.

Egy peremvarosban elo lanyrol szol. A varoson belul a vampirok iranyitanak, es az ott levo embereknek adnak etelt, de cserebe nekik meg a veruket kell adniuk. A peremvarosban elok ezt nem akartak, ezert be kell szokniuk, es etelt keresniuk, de ha meglatjak oket, megolik. Meg a veszett vamprok sem kaphatjak el. (Asszem egy genmutacio miatt, vampirkepessegekkel, de tudat nelkul, minden embert megolnek akit meglatnak) A fohosnot is egy ilyen vampir kapta, el es a csapatat, a tobbieket megolik, ot is majdnem, de egy Kanin nevu vampir megmenti. Tanitgatja, megmutatja neki a vampirlet szabalyait. Utana elvalnak az utjaik. Egy embercsapathoz szegodik, akik Edent keresik(egy vampirok nelkuli varost)(itt lesz egy kis szerelmi szal) de rajonnek, h vampir, ezert el kell mennie. Majd megerzi h egykori mesteret Kanint fogva tartjak es a megmentesere indul.

Ugyanazert szeretem ezt a konyvet is mint az elozot.


A harmadik kedvencem az arnybol az angyal.

Egy fiurol szol, akinek a vedelmebe allnak farkasok es az ejszaka teremtmenyei. Az inkvizicio erre rajon, ezert meg akarja olni a kis Calliet. De egy furcsa csapat megmenti. Walters, a ketto gyerek akit befogadott, egy elf fui, es egy felfegyverkezett asszzony, aki a legnagyobb bunt kovette el az egyhaz ellen: megtanult varazsolni. Elmenekultek az inkvizicio elol, de Callie talat egy kovet mikozben meg a tesojaval eloszor menekult, es azt akarjak kideriteni, h mennyit erhet. Kesobb rajonnek h ez Balora, egy elveszett istenno szent kove. (Nem akarom leloni a poent, a tobbiert olvasd el a konyvet)

Na talan ez az egyik legkedvencebb konyvem. Egyszeruen imadom. Utalom a tortenelmet, nem vagyok vallasos, de ez a konyv akkor is nagyon tetszett. H tanultam belole, es megse volt unalmas, imadtam a famtasy szalat is. Ami meg nagyon tetszett benne, h minden fejezet vegen volt egy kis resz/idezet (nem is tudom minek hivjam) Volt a bibliabol, a peldazatok konyvebol, egy elf dal, meg meg egy par mas. Mindenkinek csak ajanlani tudom, vetek lenne kihagyni ezt a konyvet.


Egy kicsit hosszura sikeredett, de remelem egy par embernek megtetszettek a konyvek. Ha valamit nagyon erthetetlenul sikerult leirnom, szolj es elmagyarazom. 17/l

2018. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szögi Csaba: Korai orgazmus

A legjobb verseskönyv, amit valaha olvastam, rossz időszakaimban szinte gyógyír a lelkemnek

2018. márc. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonomm mindenkinek! :)

Jo latni, hogy vannak meg, akik inkabb konyvesek, mint filmesek. :)

2018. márc. 20. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!