Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lehet-e tudna arról valamit,...

Lehet-e tudna arról valamit, hogy a Csillagok háborúja kánonjában mik azok az Ismeretlen Űr határain túl készülődő dolgok, amik veszélyt jelenthetnek a Birodalomra nézve?

Figyelt kérdés

Timothy Zahn Thrawn című könyvének 43. oldalán Thrawn azt mondja Palpatinenak, hogy "Az Ismeretlen Űr határain túl olyasféle dolgok készülődnek, melyek egy napon az ön Birodalmára nézve is veszélyesek lehetnek.". Lehet-e tudna arról valamit, hogy a Csillagok háborúja kánonjában mik azok az Ismeretlen Űr határain túl készülődő dolgok, amik veszélyt jelenthetnek a Birodalomra nézve?


(Megjegyzés: Ez kánonos kérdés. [A keveredések elkerülése végett írom.:-)])



2018. ápr. 4. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Az Első Rend építette az Ismeretlen Régiókban a cuccait, lehet tudtak Snokékról. Vagy Ezra Bridgerre utalt.
2018. ápr. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezra Bridger? :D LOL, ezen óriásit szakadtam. :D Amikor Thrawn erről beszélt Palpatinenak, akkor még Ezra Bridger egy nevesincs kis kölyök volt a Lothalon. :D Kétlem, hogy a chiss katonai vezetés egy kis ficsúrt veszélyesnek tartana a territóriumának határain túl, főleg amikor Ezra Bridger még a Birodalom orra alá sem kezdte el törni a borsot (vagy még épphogy elkezdte piszkálgatni a Birodalmat). :D LOOOOL. :D



Én is gondoltam már az Első Rendre, azonban az, amiről Thrawn beszélt az nem Ismeretlen Régiókban (alias Ismeretlen Űrben) található, hanem az Ismeretlen Régiók (alias Ismeretlen Űr) határain túl van. Magyarán nem lehetett az Első Rend, mert az az Ismeretlen RégiókBAN csinálta azt, amit csinált.

2018. ápr. 8. 17:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell ilyen gúnyosan válaszolni, elég bosszantó még olvasni is az ilyenfajta megnyilvánulást, miután valaki segíteni próbál(Mégha az tényleg egy totális baromság is, bocsi első, de tényleg hülyeség volt). Az ismeretlen régiók/űr lényegében egy és ugyanaz, ahogy írtad is. Vad űrnek számít az a terület, ami elválasztja az ismeretlen régiókat az ismerttől, illetve azt a területet nevezik vad űrnek, ahol már voltak kezdeményezések a felfedezésére expediciók, előretolt bázisok stb így nem 100%-ban "ismeretlen". Ez gondolom eddig is érthető volt, pusztán azért írtam, hogy reflektálhassak arra, amit írtál, hogy az "ismeretlen régiókon túl". Ugyanis az így is ismeretlen, jelenlegi feljegyzések szerint az ismeretlen régiók teszik ki a galaxison túl eső összes területet, szóval azon túl nem nagyon lehet értelmezni semmit, úgyhogy mindenképpen az ismeretlen régióra magára gondolt Thrawn. Hozzáteszem ez az én meglátásom. A kérdésre válaszolva meg fogalmam sincs mire gondolhatott, az első rend lényegében a Birodalom maradványa így nem hiszem, hogy akkor még a birodalmi "erősítés" nélküli első rend komolyabban is elkezdett volna szervezkedni, ráadásul még nem sokkal vagyunk a Birodalom kikiáltása után, kizárt dolog, hogy Snoke már akkor is valami komoly hadtényezőt képviselt volna, mert még így sem számított komolynak miútán a birodalom maradváynát is egybefogta, a birodalom fénykorában többezer rombolóval rendelkezett, szóval ég és föld a különbség az első rend és a birodalmi hadsereg között, hiába fejlettebbek. A jelenlegi kánon mellett meg fene tudja mire gondolhattak, nem hiszem, hogy lesz ennek magyarázata vagy éppen következménye, az túl összetett lenne... Meg ugye most !SPOILER! Elment Ezra és Thrawn az ismeretlen régiókba, és még a hatodik rész után is keresik őket, szóval nagyon remélem, hogy kezdenek még Trawnnal valamit, mert ez így gyalázatos..
2018. ápr. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Mi volt abban a gúnyosság? Semmi gúnyosságot nem láttam az írásomban.


Biztos, hogy mindenképp az ismeretlen régióra magára gondolt volna Thrawn? Ha így gondolta, akkor szerinted miért mondta azt, hogy "Ismeretlen Űr határain túl"?

Azt írtad, hogy "azon túl nem nagyon lehet értelmezni semmit". (Erről valahogy lapos Föld elmélet jutott eszembe. :D) Miért nem lehet azon túl értelmezni semmit? Az Ismeretlen Űr azon határán túl is lehetnek még "iciripiciri", kósza, nehezen észrevehető (etc...) galaxisféleségek, csillaghalmazok, naprendszerek (amikről szinte senki se tud), ahol veszedelmes entitások (avagy létformák) létezhetnek, amikről a chissek (vagy a fennhatóságuk alatt levő egyéb népségek) értesültek először és a kapcsolatok minimalizáltsága miatt a galaxisnak ismertebbik felébe még nem jutottak el az információk. (No meg az olvasókhoz is rettenet kevés információ jut el. Amilyen borzalmasan kevés könyvet és képregényt adnak ki Csillagok háborúja témában... ...simán bele fog őszülni a hajam mire az engem érdeklő Csillagok háborúja-témákat végre méltóztatják megírni. :-/)


Snokeról legalább 1 év mire megtudunk valamit. Rosszabb esetben sok-sok évbe fog beletelleni, hogy megtudjuk a háttértörténetét, s az alapján leszűrjük tényleg rá gondolhatott-e Thrawn.

2018. ápr. 15. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én olvasatom szerint úgy hangzott, mert mégiscsak kvázi "kinevetted", amiért ilyen hülyeséget mondott. Én úgy értettem, hogy az imseretlen űr(ahogy a nevében is van ismeretlen) magába foglalja a világegyetemet magát, ami távol esik az ismert galaxison, vagyis ami ténylegesen ismeretlen, és azért írtam, hogy nem nagyon lehet értezlmezni semmit, mert az ismeretlen űrbe beletartozik minden, ami ismeretlen, kicsit kesze kuszán hangzik tudom, de remélem azért érthető :D Szerintem amit Thrawn mondott azt úgy kell értelmezni, mintha azt mondaná valaki, hogy a világ végén és azon is túl, szóval ilyen költöisesen értette, hogy az Ismeretlen Űr határain túl, mert ugye nincs olyan, hogy a világ végén és azon is túl, ez csak amolyan szólás :D meg ugye tudjuk, hogy nem áll távol tőle az ilyesfajta megfontolt, költői beszéd :D Meg ugye a star wars-ban az ismeretlen régiók mégsem annyira ismeretlenek és valamelyest valóban behatárólható ez a terület, de ettől függetlenül úgy gondolom, hogy ami "azon is túl" van azt ugyanúgy ismeretlen űrnek vagy régiónak értelmezik, psuztán már van egy bizonyos terület, amit ebből felfedeztek. Olyan, mint amikor a telepesek partraszálltak, akkor a dzsungelek és erdőségek számukra ismeretlen terület volt, még amit ismertek és tudták, hogy kbmi van ott, kik élnek(indiánok) akkor is annak számított, mert nem tartozott a fennhatóságuk alá és veszélyes volt, de mégsem gondolták úgy, hogy ami az ismeretlen területeken túl van az valami más lenne, számukra ugyanazt jelentette, amit minimálisan ismertek és, amit egyáltalán nem. Tudom tudom, nem lesz könnyű értelmezni, mert nekem is késő van azért, de megpróbáltam néhány példával szemléltetni az én gondolatomat és meglátásomat, hátha így könnyebb lesz :D A könyvek meg valóban szégyentelenül kevesek, az a sok informácíó, amire szükségünk lenne, a kiváncsíság és tudáséhségünk kielégítetlenül marad még jópár évig, mire a jelenlegi kánon elérheti a régi valóját.. Bár engem most jobban érdekel, hogy mi lett vele és ezrával, mit akarnak velük kezdeni stb, mintsem, hogy rá gondolt-e Snoke :D
2018. ápr. 16. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Bocs, rossz a magyarom. Hiába az anyanyelvem kegyetlenül nehéz nyelv, így nem veszem észre, ha nem megfelelően írok meg valamit. Rosszul ment át, amit akartam, no.


A galaxis térképen piros vonalakkal körberajzoltam, hogy szerintem mely területekre gondolhatott Thrawn: [link]

(Igaz, legendák-térkép ez, de nem találtam olyan kánonos térképet, ami megfelelően ábrázolja galaxist széltében-hosszában. De remélem így is átjön, hogy mit gondoltam, annyira nagyon nagy változtatás nem történt a galaxis alapszerkezetében. :D)


Gondolatmenetedet továbbvíve: Ok, a telepesek számára a dzsungelek és erdőségek számukra ismeretlen terület volt. Azonban a telepesek számára a Hold, a Mars, a HD 188753 Ab és más égitestek felszíne is ismeretlen terület volt. Ha minden jól megy, akkor pár száz vagy ezer év múlva nem csak a Földön lesz emberi élet. :D

Na, szerintem a Thrawn által említett fenyegetés is ilyen területről érkezhet, az lehet az Ismeretlen Űr határain túli fenyegetés. Olyan terület, ahol ismereteik szerint nincs semmi, azonban mégis van.

Az egy dolog, hogy a világ végén és azon is túl egy szólás, van, hogy a világ vége és az azon túli terület mindig kibővül, idővel mást értünk világ végén. :D

2018. ápr. 23. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!