Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon írok az a baj senki...

Wattpadon írok az a baj senki nem olvassa. Hogy tudnám elérni hogy többen is olvassák? Ha beírom a keresőbe a címét úgy se dobja ki. Annyit írok be hogy Yuri on ice akkor miért nem adja ki? Illetve a szem azt is számolja ha én újra olvasom a részt?

Figyelt kérdés
Szeretek írni a barátaim szerint jó is és azt szeretném ha lehetőleg olyanok olvasnák akik értékelik is. Ès úgy hogy nem igazán olvassa senki el vagyok kissé kenődve. Ráadásul még csak nem is yaoi bár a yuri on iceos cím erre utalhat.

2018. máj. 23. 21:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Engem érdekelne az a történet :)
2018. máj. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sikerült regisztrálnom a merengőre de még majd próbálkozni fogok. És örülök hogy bárkit is èrdekel a történetem. A címe: Yuri on ice egy furcsa lány története és az írói nevem Happiness003. Ha el ovastátok nyugodtan írhatok kommentet is azokra is szívesen válaszolok. :)

És köszönöm szépen még egyszer hogy el szeretnétek olvasni.

2018. máj. 27. 08:53
 13/27 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Beleolvastam a történetbe. Összességében nem rossz, a stílusodon van még mit csiszolni, de ez idővel fejlődni fog.

Viszont nagyon zavar a helyesírás, pontosabban annak hiánya. Láttam már sokkal rosszabbat is, szóval ez még elmegy, de kis odafigyeléssel sokat javíthatnál rajta. Mondjuk kiírhatnád betűvel a számokat, a szóismétléseket is el lehetne kerülni, az elgépelésekről nem is beszélve, mert bőven van belőlük. Az íróvá válás ott kezdődik, hogy igényes munkát adsz ki a kezeid közül, látom, hogy te erre törekszel, ezért is emeltem ki ezeket. Hidd el, nagyon sokat jelent egy hibáktól viszonylag mentes szöveg.

Ami a Merengőt illeti, ha regisztrálsz oda, akkor szerintem kérj fel egy bétát, hogy segítsen, mert a szövegben túl sok a hiba, nem fogják így oda felengedni.

2018. jún. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A központozási gondok, a vesszők hiánya (vagy túladagolása) sem elhanyagolható. A párbeszédek formai követelményei sincsenek meg.

Javaslom, hogy Wordben ellenőriztesd le a szöveget, eszközök, azon belül nyelvhelyesség ellenőrző, sok hibát kijavít.

Itt van még két oldal helyesírási segédlete, sokat lehet belőlük tanulni:


[link]


[link]


[link]


Sok sikert az íráshoz. A történet amúgy érdekes, szóval lehet, hogy később benézek. ;) :D

Ne csüggedj, régen nekem is elég gyatra volt a helyesírásom, de sokat tanultam az évek alatt, írás közben a stílus is fejlődik. Olvass és írj sokat! :) Önmagadhoz képest mindig a legjobbra törekedj, akkor egyszer révbe érsz. Hajrá! ;)

2018. jún. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged a helyesírásomról sajnos tudok. Ebben nem vagyok valami ügyes, de ezt tudtam mindig is. A számokat majdnem mindig betűkkel írom ki szóval azt nem tudom hol láttad. Szó ismétlésre is figyelek az egyetlen baj, hogy valamikor már muszáj ugyan azt a szót leírni ugyan is nem létezik másik. A ŕeszeket, amiket felrakok azokat mindig átolvasom, hogy az elgépeléseket elkerüljem. Összességében köszönöm,hogy segítettél. És tudom nem vagyok jó író sajnálom. Azt hiszem leveszem majd a történtem és maximum magamnak fogok mostantól írni. Ezzel így legalább nem veszem el a helyet a többi csodálatos ember munkájától. De nagyon szépen köszönöm a segítséged! :)
2018. jún. 15. 07:20
 16/27 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Egyáltalán nem azért írtam ki ezeket, hogy levedd a történetet. Írtad, hogy fejlődni szeretnél, gondoltam segítek. Ezek az oldalak, amiket linkeltem, nagyon jók és sokat segítenek. Nekem sem volt jó a helyesírásom, de fejlődtem, neked sem szabad csak ezért feladni.

Ha szükséged lenne segítségre, írj privátban, tudok adni linket, hogy hol keress bétát, de én is tudok segíteni. :)

Nagyon sok olyan történet van Wattpadon, ami ezerszer rosszabb helyesírásilag, de a szerzők nagy többsége nem akar fejlődni, azért szeretnék neked segíteni, mert te állításod szerint fejlődni akarsz. :)

2018. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Ne vedd le a történeted!


Elolvastam minden fejezetet. A korábbi válaszoló helyesírásodról alkotott véleményében igaza van, lenne rajta mit javítani. Azonban ebben lehet fejlődni!


Első sorban olvasd el a korábbi linkeket, a Merengős helyesírás-sorozat egész jó. Emellett olvass sok regényt, minőségi irodalmat, ezzel is sokat fejlődik a szókincsed és a fogalmazási készséged is. Ugyanis a szóismétléseket igenis el lehet kerülni, főként újrafogalmazással, megfelelő szinonimák használatával. Az írásaid végén mindig olvasd újra az egészet, esetleg hagyd pihenni a történetet pár napot (vagy hetet), majd olvasd újra. Lesznek benne olyanok, amiket másképp fogsz gondolni addigra.


Ha csak magadnak írsz, nem kapsz visszajelzést arról, hogy miben kéne még fejlődnöd. (Igaz, erre a Wattpad sem a legalkalmasabb felület, a már említett okok miatt.) Ha kijavítod a helyesírást, töltsd fel mindenképp Merengőre, mert ott építőjellegűbb kritikákat kaphatsz.


Ha úgy döntesz, hogy továbbra is szeretnéd folytatni a történetet, szívesen elolvasom majd, ha gondolod, véleményezem is.

2018. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek a kritikát. Én csak nagyon szeretek írni és olyan boldogan írok minden részt, szeretnék a két kezemmel olyat alkotni, amely mosolyt csal az emberek arcára, de ez úgy látszik stílusom mitt nem megy. Nagyon sokat olvasok és mindenki azt mondja gazdag szókincsem van, amit próbálok is ki használni, az egyetlen felmerülő dolog, hogy olykor sajnos nincs vagy nem jutt eszembe szinonéma egy adott szóra. A helyesírás nálam pedig nem tudom miért, de egyszerűen nagyon lassan fejlődik, teszek bármit. Ha másolni kell vagy mások írásait olvasni, akkor általában észre veszem az ilyen hibákat, de valamiért bármit amit én írok azon nem veszem észre ezeket. Azért írtam ezt a történetet, mert szerettem volna az emberekkel megosztani azt, hogy én miként látom a világot és hogyan ívelem át az akadályokat amik elém furakodnak. Szerettem volna ha ez a story boldoggá tesz másokat, de ezek szerint ezt én nagyon elszúrtam. Pedig úgy vágytam rá hogy mások is azt érzhessék közbe, amit én. A mérhetetlen boldogságot amit bele adtam! Sajnálom hogy ez és minden egyéb érzés,amit közvetíteni akartam nem jött át és ezzel csak egy sablonos történetet írtam, ami bekerülhet a Wattpad szennyei közé és, hogy ezzel a könyvvel elveszem az esélyt a tehetséges íróktól. De azért mindekettőtöknek nagyon hálás vagyok a válaszokért és azért, hogy segíteni szeretnétek! Köszönöm szépen!❤💙💜
2018. jún. 16. 00:52
 19/27 A kérdező kommentje:
És sajnálom ha túl depis lett a válaszom, csak annyira rosszul érzem, hogy valami borzalmat adtam ki a kezeim közül. Remélem nem haragudtok meg rám!
2018. jún. 16. 00:55
 20/27 A kérdező kommentje:
*rosszul érzem magam
2018. jún. 16. 09:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!