Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Wattpadon írok az a baj senki...

Wattpadon írok az a baj senki nem olvassa. Hogy tudnám elérni hogy többen is olvassák? Ha beírom a keresőbe a címét úgy se dobja ki. Annyit írok be hogy Yuri on ice akkor miért nem adja ki? Illetve a szem azt is számolja ha én újra olvasom a részt?

Figyelt kérdés
Szeretek írni a barátaim szerint jó is és azt szeretném ha lehetőleg olyanok olvasnák akik értékelik is. Ès úgy hogy nem igazán olvassa senki el vagyok kissé kenődve. Ráadásul még csak nem is yaoi bár a yuri on iceos cím erre utalhat.

2018. máj. 23. 21:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyesírás mániás vagyok.

Tipikus kezdő hozzáállás.

„Nagyon sokat olvasok és mindenki azt mondja gazdag szókincsem van, amit próbálok is ki használni, az egyetlen felmerülő dolog, hogy olykor sajnos nincs vagy nem jutt eszembe szinonéma egy adott szóra. A helyesírás nálam pedig nem tudom miért, de egyszerűen nagyon lassan fejlődik, teszek bármit”

Na, akkor most öntsünk tiszta vizet a pohárba!

Gazdag a szókincsed, de mikor írsz nem jut eszedbe? És? Nem vagy egyedül ezzel, a megoldás, hogy hagyod ülepedni a fejezetet 2-3 napig, újra átnézed, akkor fel fog tűnni. Használhatsz szinonima szótárat is, nem szégyen.

Lassan fejlődik a helyesírásod? És? Nekem egy évembe telt, mire felhoztam vállalható szintre, nem fog egyből jó lenni.

Sokat olvasol, de nem jó a stílusod? Tényleg azt hiszed, hogy a jó írók, akik népszerűek egy-egy oldalon egyből profik voltak? Megsúgom, nem! Sokat gyakoroltak, évek hosszú munkája van a kiforrt és élvezhető stílus mögött.

Te egyből fel akarod adni, ez a legnagyobb hibád. Komolyan azt hitted, hogy az első írásod szuper jó lesz? Mindenki a semmiről kezdi, vannak ugyan zsenik, akiknek az írás a kisujjukban van, de ők kb. az írók 3-4 százalékát teszik ki.

Kemény munka, gyakorlás, alázat, akarat kell ahhoz, hogy elérj egy bizonyos szintet, senkinek nem hullik az ölébe a siker. Akik jól írnak és sokan olvassák őket, azok meg is dolgoztak érte, de nem egy-két hónap alatt jutottak el ide, ahogy te akarsz, hanem évek alatt. (Tekintsünk el a szinte még gyereknek mondható lányok szexuális tömegirományaitól, mivel azok is népszerűek a saját köreikben.)

Egyből megfutamodsz, mert megemlítettük, hogy nem jó a helyesírásod, nem várjuk, hogy azonnal jó legyen, mivel idő kell hozzá. Ha elérsz egy jó szintre, akkor is fogsz néha hibákat ejteni, mert ez így természetes. A történetre még csak kritikát se írtam, pedig lenne mit mondanom, de te már egyből védekezel, hogy nem jó és fölösleges próbálkoznom. Most komolyan, ennyire gyerekes vagy? Nem feladni kell, hanem tovább gyakorolni és gyakorolni, hogy fejlődj.

A béta keresést pedig azért javasoltam, mert segíthet a helyesírás megértésében, elmondja, hogy szerinte mi nem jó a fejezetben, mi életszerűtlen.

Saját példámmal élve elmondom, hogy most nyáron lesz, hogy két éve írni kezdem. Milyen volt az első írásom két év távlatából visszanézve? Borzalmas, helyesírásilag és stílus terén is, nem láttam a saját hibáimat, hisz nem is értettem hozzá. Nekem is volt bétám, aki segített, most már több mint fél éve írok egyedül, mert már kiforrt nagyjából a stílusom, megtanultam, hogy mire kell figyelni és a helyesírás is jól megy. Tudni kell átadni a szereplők érzéseit, legyen életszerű, legyenek meg az okok és a miértek, cselekmény vezetése, úgy írni, hogy az olvasó ott érezze magát a történetben. Ezeket nem adják ingyen. Nekem se adták ingyen, 1,5 év kellett hozzá, de tudom, hogy mindig lesz hová fejlődni, de ezért teszek is. A legtöbben hosszú utat járnak be, még elérnek egy jó szintre. Nem értem, hogy te miért várod, hogy minden elsőre sikerül.

Elsőre tudtál járni, azonnal beszéltél, egyből megtanultál írni és olvasni? Nem, mert mindenhez idő és türelem kell, meg egy jó adag kitartás. Nem kell egyből visszakozni, ha valami nem megy, inkább próbálkozz keményebben.

Amit mi megfogalmaztunk, az csak egy ténymegállapítás volt, a történetre nem mondtunk véleményt. Nem gondolom, hogy bármi bántót írtam volna, ennél sokkal kritikusabb véleményeket fogsz kapni. Én is kaptam hideget és meleget, ahogy mások is, de ezt arra kell használni, hogy tanuljunk a hibánkból és ne adjuk fel. Ha folyton megfutamodsz a kihívások elől, hogy akarsz sikereket elérni?

Jó pap is holtig tanul! Ez a mondás nagyon igaz. A legjobb írok is folyamatosan fejlődnek, kemény munka áll a hátuk mögött, de előttük is hosszú még az út.

A hozzáállásod jó, azon nem kell változtatnod. Sokan meg se hallják, hogy mit mondanak mások, te legalább figyelembe veszed.

A tanácsom, hogy ne adj fel egyből mindent, kérj segítséget és a legfontosabb, hogy adj időt magadnak fejlődni!

Itt sokan írták, hogy szívesen írnak véleményt és segítenek, (én is felajánlottam), csak úgy mondom, hogy nem mindenkinek van ilyen szerencséje, általában nem szokták ezt tálcán kínálni.

A Merengő bétáitól is kérhetsz segítséget, különösen, ha az a cél, hogy ott is publikálhass:

[link]

2018. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

U.i.: Miért haragudnánk?

Azt elfelejtettem, hogy légy egy kicsit büszke az írásodra. Én is az vagyok a saját első történetemre, még úgy is, hogy ritka rossz volt. Ez volt az első, ami elindított ezen az úton.

Legyen benned több büszkeség. :)

2018. jún. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy segíteni próbálsz nekem!
2018. jún. 16. 20:55
 24/27 anonim ***** válasza:

Azért próbálok segíteni, mert te legalább nyitott vagy az építő jellegű megjegyzésekre. Sajnos ez a többségről nem mondható el.

A másik indokom, hogy pontosan tudom, hogy mit érzel. Csalódott vagy, hogy az írásod nem a várt hatást hozta, pedig minden érzésed beleadtad.(A többség ilyenkor megsértődni szokott, akiken így nem lehet segíteni, de te más vagy. :) Nem azért írsz, mert trendi, hanem mert szeretsz, ez is nagy különbség.) Ismerős, én is így voltam mikor elkezdtem írni, és szerintem sokan mások is. Velem nem bántak kesztyűs kézzel, az első fejezetemre kaptam egy nem épp szép hangon megfogalmazott kritikát. Akkor nagyon rosszul esett, de később rájöttem, hogy a kötekedő stílusát leszámítva, segíteni akart. Egy-két hónapig nem írtam, de rájöttem, hogy szeretem ezt csinálni és végül nem adtam fel, csak azért is próbálkoztam, gyakoroltam, jobb akartam lenni, hogy olyan történetet írjak, ami örömet okoz. Én nem bántam meg, voltak nehezebb és könnyebb időszakok, de nem adtam fel, most már tudom, hogy megérte kitartani. Szeretsz írni, igaz? Akkor ne add fel, a hegycsúcsra is nehéz út vezet, viszont milyen szép a kilátás, különösen a kemény munka után. :)

Segítséget kérni pedig nem szégyen, szerintem az igényességre törekvő írók 80 százalékának van bétája aki segít neki, egyengeti az útját. Én sokat köszönhetek a volt bétáimnak, rengeteg dolgot tanultam tőlük. :D

2018. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, hogy legalább így vélekedsz. Hétfőn úgy is javítani szerettem volna, azokat a felmerülő hibákat a történtemben, amiket észre vettem. Tudod nem akartam gyerekes lenni mikor azt gondoltam, fel adom. De mindig tökéletességet várok el magamtól. Ha valami nem megy elsőre, akkor kiakadok, hogy miért nem. Ez sajnos azóta meg van mióta...

Igazából nem akarlak terhelni, hogy mióta is van meg ez. Tudom az, hogy azt várom el magamtól, minden elsőre menjen, rossz tulajdonság, ez is olyan, amin még javítani kell. A számodra felmerülő problémák ellenére, azért maga a történet remélem tetszik és, hogy az érzelmek át jönnek. Még egyszer köszönöm szépen az építő kritikát. :)

2018. jún. 16. 21:47
 26/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a történet egyáltalán nem rossz, a lényeg átjött, az ötlet kifejezetten tetszik. :)

Sok sikert és kitartást a továbbiakban! :)

2018. jún. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És remélem az írói karriered fel felé fog ívelni. Puszi❤
2018. jún. 16. 23:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!