Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A tűz és jég dala című regényb...

A tűz és jég dala című regényben miért vannak szintén Wargok mint a Gyűrük Urában?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy előbbiben az állatokat (illetve egyes esetekben embereket is) "wargolni" képes egyéneket nevezik wargnak... Az utóbbiban meg a farkas szerű hátas állatokat/szörnyeket.


De maga a szó az honnan ered? A Google alapján ezt Tolkien találta ki... Akkor miért kellett más dolognak is, egy másik fantasy világban ezt a nevet adni?

Ez így szerintem elég gagyi.



2018. máj. 29. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Először is egy kis pontosítás:


A könyvekben wargoknak (magyar fordításban: varg) a farkasok testébe beleköltözni képes embereket nevezik. Úgy általában aki valamilyen állattal képes ilyesmire, az bőrváltó (angol eredetiben: skinchanger). Tehát a warg az egy szűkebb kategória a bőrváltókon belül.


Maga a szó pedig nem Martin, de nem is Tolkien alkotása, hanem a skandináv mitológiából jön. A wargok ott hatalmas, mitikus, farkasszerű lények:


[link]


Ezt vette tehát át Tolkien és Martin is, és mindketten farkasokkal kapcsolatos dolgokra használják a szót a saját világukban. A miértre pedig az a magyarázat, hogy így sokkal befogadhatóbb az olvasó számára. Martin szándékosan egy csomó valós történelmi eseményt és való világban ismert legendát felhasznált A tűz és jég dala megalkotása során.

2018. máj. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, borzasztó műveletlen vagy, viszont háborogni nagyon tudsz.


Az elsőnek igaza van. Ezen felül fantasy elnevezéseknél fontos még azt is kiemelni, hogy még a teljesen halandzsa szavaknál is előfordulhat, hogy nem egy teljesen új, még soha sehol nem használt hangsort alkottál.


Másrészt ha teljesen más fogalomra használják ugyan azt a hangsort, akkor az miért lenne lopás? Ez a "minden lopás és gáááááááááz" annyira kamaszos, gyermeteg gondolkodás, főleg egy folyamatosan fejlődő művészeti ágban. Nyilván mindegyik inspirálódik valahonna, Tolkien úgy a mitolgiából, mint egyik író a másikból.


Másrészt Tolkien művei, jogutódjai, stb nincsenek megkárosítva. Mert hidd el, ha a milliárdos értéket képviselő univerzumot le akarnák húzni, akkor az ügyvédek már mennének is.

Szerinted a Tolkien-univerzumnak szüksége van a te kaardoskodásodra? Ne legyél gyerekes.

2018. máj. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem háborogtam, semmi bajom sincs egyikkelmsem, de a rajongója sem vagyok egyiknek sem. A műveltség meg nem az ezekhez hasonló művek ismereténél kezdődik.


Nem értettem valamit, amit az egyes jól elmagyarázott, ment is érte a pont.

2018. máj. 29. 19:26
 4/5 anonim ***** válasza:
(1.: nem csak farkasokba képesek "vargolni", hanem akármilyen állatba, de akár emberekbe is)
2018. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért pont a wargokon akadtál fenn :)

Ott vannak az orkok, az elfek, meg sok-sok egyéb lény. Ezek is Tolkien műveiből kerültek át megannyi más alkotásba.

Bár hozzá kell tenni, nem 100%-ban Tolkien agyszüleményei. Van mitológiai eredetük.

Kevés olyan fantasy kreatúra van, amit nem egy sokkal ősibb mesebeli vagy mondabeli lény ihletett volna meg.

2018. jún. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!