Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » George R. R. Martin Trónok...

George R. R. Martin Trónok Harcához kapcsolódó könyvei hogyan vannak sorrendben?

Figyelt kérdés

Sziasztok a kérdésem egyszerű lenne hogyan vannak időrendi sorrendben a Trónok Harca világához kapcsolódó könyvek? Igen tudom hogy van már róla kérdés de ott a Trónok Harcát említik a kezdetnek de én úgy hallottam valahonnan hogy jóval előtte játszódó könyvei is vannak.

Válaszokat előre is köszi!



2018. jún. 13. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Trónok harca

Királyok csatája

Kardok vihara

Varjak lakomája

Sárkányok tánc

2018. jún. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Előtte a "Hét királyság lovagja" játszódik plusz de ez igazából westeros és a többi szigetről szól a "Tűz és jég világa - A trónok harca és Westeros ismeretlen históriája".
2018. jún. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

Jó kis könyves oldal.Csak ajánlani tudom,annak akit nem csak a könyv maga érdekel

2018. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából maga a világa érdekelne ha neki állok valamikor is olvasni. De akkor azoknak semmi szerepük nincsen az elkövetkezőkben tehát a másokról nincs szó benne vagy valami?
2018. jún. 14. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Történeti sorrendben így néz ki, ami eddig megjelent:


A. A "Sárkányok tánca" nevű Targaryen estvérháborút bemutató 2 kis iromány:

1. A zsiványherceg

2. A hercegnő és a királyné


B. Westeros egyik lovagjának és hercegének, később királyának, története, összefoglaló nevén A Hét királyság lovagja:

1. A kóbor lovag

2. A felesküdött kard

3. A rejtélyes lovag


C. Az aktuális történet, tehát A Tűz és Jég dala:

1. Trónok harca

2. Királyok csatája

3. Kardok Vihara

4. Varjak Lakomája

5. Sárkányok Tánca


Ezeken kívül van még A Tűz és Jég világa világkönyv, amit egy westerosi maester írt az ismert világról Robert Baratheon "gyerekeinek", tehát egyfajta történelmi könyv. Ez (is) említi a Másokat, de persze konkrétumok nem hangzanak el benne, mivel az majd az aktuális történetből kiderül.

2018. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezer hálám az utolsónak! Végre valaki.
2018. jún. 19. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:
Mostanában jelenik (jelent?) meg egy ilyen, hogy A Sárkány Fiai. (Vagyis magyarul gondolom így van. Az angol címe The Sons of the Dragon), ami Hódító Aegon két fiának (Aenys és Maegor) uralkodásáról szól.
2018. jún. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!