Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki tud segíteni? (Írásban...

Valaki tud segíteni? (Írásban akadtam el. )

Figyelt kérdés

Rövid kis novellát szeretnék írni, és egyetlen dolog van, amivel kapcsolatban nem tudok dönteni, az pedig a főszereplő kisfiú és a szülei közti megszólítási forma.

Az anyuka nagyon szigorú, mindenben tökéletesnek kell lenni nála, felsőbbrendűnek képzeli magát. Nem igazán tudom, hogy az ő szemszögéből nézve az édesanyám lenne megfelelő, mert az illemtudóan hangzik, vagy inkább valami aranyosabb, hogy az emberek olvadozhassanak, hogy milyen cuki gyereke van. Az anya biztos nem jó, mert az átlagos.

Ami még fontos, hogy picit régebben játszódik a történet.

Összeírtam pár ötletet, szívesen vennék tanácsokat:)


(Édesanyám, édesanya, anyuka, anyukám, mama, mami, anyuci)


Tudom, amúgy ez tök hülye kérdés, de már órák óta ezen agyalok:D



2018. jún. 18. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Édesanyám. Egy ilyen anya mellett ne legyen anyuci meg ilyenek. Barmennyire is arányosnak tűnne, nagyon valoszerutlen.

Vagy nem irtad h pontosan mikor es hol jatszodik,ha szokas magazodni, akk lehetne édesanya,mint a tiszteletadas egy formája.

2018. jún. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Ez pont egy olyan dolog, amiben mi nem nagyon tudunk segíteni. Te építetted fel a karaktereket, neked kell érezned, hogy ez az anya (személyiségéből adódóan) milyen megszólítást vár vagy fogad el és a gyerek miért éppen úgy szólítja meg, ahogy: szeretetből, szeretet nélküli tiszteletből, megszokásból, a ráerőszakolt illemhez való ragaszkodásból vagy félelemből. Az sem mindegy, mit jelent az a "picit régebben", mert nagyon más a helyzet, ha 20 éve játszódik a történeted és megint más, ha 50 vagy 80 éve. Az sem mindegy, földrajzilag hol történik mindez és milyen a környezet, tegeződnek-e vagy magázódnak.

2018. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mama. Sok sorozatban ami régen játszódik (farm ahol élünk pl.) ott ez van. Sőt az Anna-ban is (nem jut eszembe a címe). Ha megírtad elküldöd majd, kíváncsi vagyok rá :D
2018. jún. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Nos, valóban nem mindegy a kor és a helyszín, a hatvanas évek Angliájában játszódik a történet.


Utolsó, az Anne Shirley-re gondolsz, nem? Nem láttam még, előbb mindenképpen el szeretném olvasni, már rajta van a listámon:D

Igazából fanfictionről van szó, ráadásul mellékszereplőkről, az anyuka csak említve van a sztoriban, szóval nagyrészt valóban én építettem fel a karakterét. Nem tudom, hogy így is el szeretnéd-e olvasni. Valamint több kis novellát is írok, ez csak az egyik közülük, egyben szeretném majd feltölteni:)

2018. jún. 20. 14:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehetne benne az, hogy a gyermek azt mondja, anyuci, az anyja meg kiakad, hogy micsoda illetlenség, hogy nem édesanyámnak szólította, és rá is szól emiatt. Így jól bemutatod az anya rideg, szigorú jellemét, és a szeretetre vágyó kisfiú hiábavaló "próbálkozását" arra, hogy közelebb kerüljön az anyjához.
2018. jún. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából pont ez volt az alapötletem:D

Mármint, hogy nem úgy szólítja, ahogy kell, és amiatt kezdem el azon gondolkodni, hogy alapjáraton akkor hogyan kéne hívnia.

2018. jún. 20. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!