Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti hogyan jutottatok túl...

Ti hogyan jutottatok túl ezen? (Elakadás az írásban)

Figyelt kérdés

Elsősorban szülők válaszait várom, akik át lendültek ezen.

Régen nagyon sokat írtam (regényeket leginkább) de mióta várandós lettem, egyszerűen képtelen vagyok rá! Azt gondoltam, talán a hormonok miatt, és majd szülés után megváltozik, de semmi. Azóta már totyogó, sokszor próbálkozok, amikor elalszik de nem tudom kiűríteni a fejemből a teendőket. Csak leülök, maximum két mondatot leírok, és törlöm is ki, mert már szinte elfelejtettem fogalmazni is. Nagyon sokszor próbálkozom, de mindig ugyanez a vége. Van, hogy inkàbb feladnám, de olyankor eszembe jut, mennyi örömmel, izgatottsággal töltött el valamikor. Most pedig olyan, mintha elveszítettem volna a kreativitásomat.



2018. márc. 14. 08:08
 1/4 anonim ***** válasza:

"örömmel, izgatottsággal töltött el " most ez a gyerek


Majd írsz később, ne aggódj

2018. márc. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a szülés után a ciklusom be nem indult újra, addig a kreativitásom nem működött. Se rajz, se írás. Úgyhogy írás helyett inkább olvastam. Ez tartott másfél évig, utána pedig mintha szintet léptem volna a korábbi önmagamhoz képest. Szóval nekem kifejezetten jót tett a hosszabb szünet. Én amúgy is azt vallom, hogy ha épp nem megy az írás, akkor nem kell erőltetni.
2018. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálam pont fordítva történt, érdekes. A gyerekek előtt csak jegyzeteket, rövid dolgokat írtam, néha verseket. Miután megszületett a fiam, megszületett az első könyvem is. Magamat is megleptem, hogy türelmesebb, kitartóbb lettem az írásban is. Most a második gyerekem születése után még elhivatottabb lettem, már kiadásban és komoly tervekkel készülök a jövőre. Nem tudom, mi történt velem/bennem. Remélem, visszatér a kreativitásod. Nem lehet, hogy csak fáradtabb lettél?
2018. márc. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak a korábbi regénytémáid esnek távol mostani helyzetedtől? Megváltozott az "érdeklődési" köröd. Ez természetes és valószínűleg hormonális eredetű. Más fontos most számodra, bármennyire is vágy a régire.

Szerintem próbáld átállítani az agyad arra ami van. A gyermek óriási tanító. Ha figyelsz lépten-nyomon új dolgokat ismerhetsz fel az életről. Nekem ez rengeteg ihletet ad. Egyébként meg lehet találni ezen tanulságok kapcsolódását az életen keresztül bármilyen témához.

2018. márc. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!