Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura?

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem sok köze van a kettőnek egymáshoz, de ti melyiket szeretitek, tartjátok érdekesebbnek?

2018. jún. 18. 23:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
49%
Harry Potter ❤️❤️
2018. júl. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
62%
Harry potter
2018. júl. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

Mindkettő világát jól ismerem. Többször olvastam is a hozzájuk kapcsolódó könyveket, láttam a filmeket.

Nem fair összehasonlítani a két történetet, mert nincsenek egy súlycsoportban. Ha választani kell, egyértelműen a Gyűrűk Ura!

Hosszasan lehetne ecsetelni a miérteket, de ebbe inkább nem mennék bele.

2018. júl. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőt olvastam. Nekem személy szerint a Harry Potter jön be jobban, valószínűleg azért, mert valójában krimi - hiszen minden kötetre jut egy kibogozandó rejtély. Mégpedig JÓ krimik, remekül kidolgozottak. A Gyűrűk Ura pedig (a fantasy műfaján belül) pedig inkább kalandregény. Jól megírt, kedvelem is, de amióta az eszemet tudom, mindig krimirajongó voltam, és ezért áll hozzám közelebb a HP világa.
2018. aug. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Olvastam mindkettőt és szerintem a Gyűrűk Ura sokkal jobb, mint a Harry Potter.

Egyrészt, mert Rowling egy csomó karaktert épített Tolkien karaktereihez hasonlóan (mondhatjuk azt, hogy lemásolta, habár az kicsit túlzás)

Másrészt, mert a Harry Potter történetében vannak apró hibák a Gyűrűk Urával ellentétben (ha nem hiszitek olvassátok újra a Harry Pottert)

Tolkien műve sokkal kidolgozottabb, kitalált nyelvek, kultúrák, rengeteg szereplő. Plusz most eszembe jutott, hogy Tolkien volt olyan bölcs és a befejezés után nem írt egy folytatást a könyvnek, mint Rowling a Harry Potterhez az Elátkozott gyermeket ami eléggé igénytelen sztori.


Én először a Harry Pottert olvastam el nagyon tetszett, nem hittem, hogy találok jobb könyvet ezért sokszor újra is olvastam (egy idő után angolul is elolvastam) Majd kezembe vettem a Hobbitot ami a Gyűrűk Urának a 0. része a Hobbit kb. csak egy gyerek mese a Gyűrűk Urához képest, de már az is hihetetlenül letehetetlen, de mivel nem egy olyan egyszerű szerzemény, mint a Harry Potter, nem került sor arra, hogy újraolvassam. Ezután olvastam el a Gyűrűk Urát ami minden olyan könyvet amit mostanáig olvastam lepipál, sajnos még csak egyszer olvastam újra.

2019. márc. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!