Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi fantasy sorozatokról, hogy rangsorolnátok?

Figyelt kérdés

George R. R. Martin: A tűz és jég dala sorozat

J. R. R. Tolkien: A szilmarilok, A hobbit, A Gyűrűk Ura trilógia (stb.)

Andrzej Sapkowski: Vaják sorozat

J. K. Rowling: Harry Potter sorozat



2018. febr. 18. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
62%

1. Martin

2. Rowling

3. Tolkien

4. Sapkowski

2018. febr. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

1. Rowling

2. Tolkien

3. Martin

4. Sapkowski

2018. febr. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Fontos lenne tudni milyen szempont alapján rangsoroljuk őket. Nem mindegy, hogy történet szempontjából vagy a világ alkotásuk szempontjából.


Történet:

1. George

2. Andrzej

3.Tolkin

4.Rowling


Világ szempontjából.

1. Tolkien

2. George

3. Andrzej

4. Rowling

2018. febr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Sapkowskit még nem olvastam, őt ezért kihagyom a rangsorból.

1. Rowling

2. Martin

3. Tolkien

(De nagyon vékony a határ köztük, mind nagyon közel áll a szívemhez.)

2018. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyértelműen a könyvek a mérvadóak a téma alapján de inkább 3 szempont alapján értékelem: könyvek,filmek/sorozat és az író maga


1.Tolkien-emberileg nagyon jó,a filmek zseniálisak,a könyvek is nagyon jók bár a másik 2 egy kicsivel jobban élvezhető az "újdonsága",nyelvezete miatt.

2.Rowling-emberileg jó,a könyvek zseniálisak,többször is elolvastam őket,viszont a filmek nagy része pocsék.

3.Martin-emberileg nálam már a 8 éves várakozásaival, "majd megjelenik egyszer" dolgaival leszerepelt,a könyvek nagyon jók,a sorozat viszont az 5. évad óta siralmasan gyenge.


(a vajákból még csak 2 könyvet olvastam és egy játékkal játszottam szóval azt még nem sorolom be)

2018. febr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Valóbban több téma szerint lehet csoportosítani az enyém a következő, indoklással:


1. Martin világa, azért mert nagyon árnyalt. Sok a szereplők és nem is sablonosak, hanem árnyaltak, van karakterfejlődés sok szereplőnél, minfenki megtalálhatja, hogy kit pártol a regény során, mert nincs jó és rossz. Van benne fantasy, de nem olyan nagy mennyiségben, csak annyi amennyi pont szükséges. A sok kidolgozott kultúra pedig csak növeli a szinvonalat. A várakozás, hát az valóbban elég hosszú és jobban örülnék, ha holnap azt mondaná, hogy befejeztem, de ez van.


2. Tolkien világa, azért lett csak második számomra, mert itt a szereplők nem árnyaltak, hanem fekete-fehérek, de ez nem baj, a történetnek pont ez adja meg a varázsát. Itt is mondhatjuk, hogy több kultúra van, amit én nagyon szeretek. Ugye ennél a műnél nagy mennyiségben van fantasztikum, de ezt a világot a nélkül el sem lehetne képzelni. Az csak emeli a szinvonalat, hogy külön nyelvet is talált ki.


3. Rowling világa, ez azért tetszik nagyon mert a jelen korban játszódik, és jó elképzelni, hogy a varázslóknak is van egy külön társadalma, és hogy hogyan rejtőznek el a hétköznapi emberek elől.


4. Sapkowski világát is szeretem, mert ez is hasonlóan a Martinéhoz, árnyalt. Itt is jelentősek a fantasy elemek, de „valósághűbb" marad mint a Tolkien-i világ. Kimondottan szerettem amikor többféle teremtményt mutat be.

2018. febr. 20. 15:31
 7/10 Milla05 ***** válasza:
76%

1. Tolkien

2. Rowling

3. George R. R. Martin

4. Andrzej Sapkowski

2018. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

1-Tolkien

2-Sapkowski

3-Martin

4-Rowling

2019. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Írási forma és történet szerint összevegyítve:

1.Tolkien

2.Sapkowski

3.Martin

4.Rowling

2019. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 norbi1993 válasza:

Tolkien

Sapkowksi

Martin

Rowling

2022. jan. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!