Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Cassandra Clare árnyvadászos...

Viragkissvivien kérdése:

Cassandra Clare árnyvadászos könyveiből tudnátok nekem egy listát írni?

Figyelt kérdés
Nagyon szerettem Cassandra Clare Végzet Ereklyéi sorozatát és még csak most szembesültdm vele, hogy rengeteg kapcsolódó könyv van. Sajnos nem tudom milyen sorrendben olvassam a kapcsolódó sorozatokat és lehetőleg midet el szeretném olvasni. Légyszi segítsetek.

#regény #fantasy #Shadow Hunters ##cassandraclare ##árnyvadász ##books ##végzetereklyéi ##clary ##jace
2018. jún. 21. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy előzmémye a Pokoli Szerkezetek:

* Az Angyal

* A Herceg

* A Hercegnő

Nagyon jó trilógia, nekem néhol jobban is tetszett, mint a Végzet Ereklyéi. Több dologra is választ kaphatsz ezekből.


A Bane-krónikák Magnusról szóló rövidebb történetek, ezeket még nem olvastam. Ezekből több, mint 10 van, de véleményt nem tudok róla mondani. Egy barátnőm olvasta őket, szerinte valamelyik jó, valamelyik unalmas. Ha jól tudom, ezek is a Végzet Erekléyi előtt játszódnak.


Öt évvel később a Mennyei tűz Városa óta játszódik a Gonsoz Fortélyok, eddig két része van meg magyarul:

* Éjfél kisasszony

* Árnyak ura

Ezek Emma Carstairs-ről szólnak, sajna még nem tudtam őket megvenni, de jókat hallottam róluk.


Vannak még az Árnyvadász Akadémia történetei, főleg Simonnal a főszerepben, de sokat megtudunk, akár mellékszereplőkről is.

* Az Árnyvadász Akadémia

* Az elveszett Herondale

* A Whitechapel réme

* Csak árnyékok

* Az imádott gonosz

* Sápadt királyok, hercegek

* Keserű szájíz

* Tűzpróba

* Örök éjre szánva

* Kétszer száll alá az angyal


Én a Pokoli Szerkezeteket ajánlom most, nekem nagyon tetszett. :)

2018. jún. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 LeonScottKennedy ***** válasza:
Elmondanátok, hogy miről szólnak ezek a könyvek? Ezek mind egy univerzumban játszódnak? Milyen a stílusuk, hangulatuk?
2018. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy világban játszódnak, igen, de egyes köynvek közt (Pokoli Szerkezetek --> Végzet Ereklyéi) akár száz év is eltelhet.


Young Adult könyvek, főleg fantasy és romantikus témában.


A történet az árnyvadászokról szól, akik mondhatni munkaszerűen azzal foglalkoznak, hogy kiírtsák a világunkból a démonokat, és más gonosz lényeket.

De persze vannak más fajba tartozó (néhol pozitív, néhol negatív) szereplők, vámpírok, boszorkánymesterek, tündérek, angyalok, vérfarkasok, stb.


Hangulatilag hol könnyedebb, hol vannak egészen sötét, néha morbid pillanatok.


Kicsit a Harry Potter és Vándorsólyom kisasszony különleges gyermekei közé tenném el.


Egy film és egy sorozat is készült belőle, de persze mindkettőben eltérnek a könyvektől, így én inkább először az olvasást javaslom.

2018. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

És ha valaki el akarná kezdeni olvasni ezt az "árnyvadászos univerzumot", akkor melyik könyvekkel érdemes kezdeni?

Mostanság épp keresgélek valami jó könyves univerzum után, a Star Warsból minden lényeges könyvet kiolvastam már és valami új felé venném most az irányt.

2018. jún. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Végzet Ereklyéivel:

1. Csontváros

2. Hamuváros

3. Üvegváros

4. Bukott angyalok városa

5. Elveszett lelkek városa

6. Mennyei tűz városa

2018. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

[link]


Megtaláltam itt őket. Ezek a kiadás sorrendjében vannak?

Mert nekem az a sorrend tökéletes lenne.

Azt látom lejjebb, hogy itt minden mindennek az előzménye meg folytatása, de engem a kiadás sorrendje jobban érdekelne.

2018. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem igen, szerintem ezen a sorrenden haladj, mert jóval pontosabb, mint az enyém. :D
2018. jún. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget. Már a pokoli szerkezeteket lassan be is fejezem és imádom!
2018. júl. 2. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!