Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért vesznek el a tehetséges...

Miért vesznek el a tehetséges írók (Wattpadon) a többi, enyhe kifejezéssel, nem olyan jó író között?

Figyelt kérdés

Vegyük például ezt az írót:

@pardidominikaT


Van egy története a

•°A Beacon Hillsi vérfarkasok°• és Vámpirok•° Na meg én°•

Megtekintések, és csillagok az egekben, pedig valljuk be, hogy nem a legjobb SZERINTEM. Lehet, hogy valakinek tetszik, én csak véleményt szeretnék kérni.


[link]



2018. júl. 1. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

 

A wattpad közönségét nagyrészben tinilányok alkotják. Az ő ízlésüknek és érdeklődésüknek megfelelő tartalmat kell biztosítanod ahhoz, hogy olvassanak. Őket még nem érdeklik a leírások, a bonyolultabb történések, az ábrázolt világ és a karakterek hitelessége, nekik nagyjából elég, ha Híres Fiú és Átlagos Lány találkoznak, HF szerelemre lobban ÁL iránt és együtt szökdécselnek a vadvirágos tarka réten a lenyugvó nap felé, miközben kacagásuk az eget verdesi. Ezt pedig a legtöbb történetben megkapják, csak a körítés változik, más világban, más univerzumban játszódik, de az alap ugyanaz.


Aztán ott van a közösség. Te dicséred az én történetemet, én dicsérem a tiédet, én adok csillagot, de elvárom, hogy te is adj. Kritikai érzék nem nagyon van (sokan csak tiniknek szóló irodalmat olvasnak, mást soha, honnan is lenne?), bármilyen értelmezhetetlen, hibáktól hemzsegő, klisés nyolcmondatos "fejezetre" kaphatsz "jajdecuki tökügyi vagy, fojtazsd léci"-típusú kommenteket. Ha vannak barátaid, van nézettséged, ha nincsenek, akkor nézettséged sincs, legfeljebb a vadászok tévednek be néha, akik feltúrják a wattpadot valami normális után (bár ők meg nem fognak csillagot adni ilyesmire).


A belinkelt történet(ed) meg olyan, mint a többi. Annyira átlagosan wattpados, amennyire csak lehet. Hemzseg a hibáktól, az egybe- és különírás logikáját az író nem ismeri, nem tud párbeszédet írni, egyáltalán nem ábrázolja a világot, a történet valahol, valamikor játszódik, a karakterek valamilyenek, a sztori kiszámítható, a fordulatok életszerűtlenek. A néhány ezres megtekintés szintén átlagos, jól mutatja, hogy erre van igény, ha benne van az a néhány dolog, ami az olvasóknak kell, a többi nem számít.

2018. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%

A történet, amit linkeltél, hemzseg a helyesírási hibáktól. A párbeszédek sincsenek normálisan elhelyezve, kisbetűvel kezdődik sok mondat... A történet is tipikus, semmi extra.


A Wattpadon a legtöbb "író" olyan sablonos történetet ír, meg se próbálnak egyedit alkotni. Sokszor a lány új városba költözik, új iskola, menő fiú, átlagos lány, stb. Nem tudom, hogy az ilyen kit köt le. Átlagban a leírások hiányoznak, tele helyesírási hibákkal. Szerintem sokan alapjáraton véve lusták belekezdeni egy olyan történetbe, ahol vannak leírások, és nem folyton csak a párbeszéd megy. De a Wattpad már csak ilyen. Tele 12-13 évesek által írt szerelmes, 18+-os történetekkel, de mivel annyi dicséretet kapnak, meg "kövit", így folytatják, és egyre többen kezdenek el ilyesmit írni a nézettség miatt. Meg ugye sokan kommentelnek egy történet alá, meg csillagoznak, hogy cserébe ők is kapjanak nézettséget.


Ezért is szeretem jobban a blogokat. Tény, hogy már egyre kevesebben írnak, viszont ott sokkal jobb történeteket lehet találni.

2018. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Ez a történet bizony gyenge. Nem derül ki, hogy a fejezetek között mennyi idő telik el, emiatt sok dolog nevetséges és logikátlan. Azt le tudja írni az "író", hogy milyen szoknyát meg felsőt vett fel, de azt már nem, hogy hol játszódik a történet, hogy néznek ki az utcák, a házak, a környező világ. Nem ismeri az összetett szavakat, szin te min dent kü lön ír és ez nagyon ideg esítő.

Fogalma sincs arról, hogy ha úgy szólít meg valakit, hogy "hölgyem" és "kegyed", akkor nincs vele tegező viszonyban! Egy mai szövegbe bután benyomott "hölgyem"-től senki beszédmodora nem lesz régies. Aki pedig lélekben egy viktoriánus gentleman, az nem fogja a második találkozáskor a hölgy kebleit emlegetni.

Az köztudott, hogy a vámpír nem léphet be olyan házba, ahová nem hívják be, de neki tökmindegy, kinek a nevén van a ház (vámpírról beszélünk és nem ingatlanügynökről), arról nem is beszélve, hogy attól, ha valaki a törött kezű anyja helyett aláírja az adásvételi szerződést, még nem lesz az ő nevén a ház.

Vámpírokról csak úgy érdemes írni, ha ki tudsz találni valami újat, valami olyasmit, ami eddig nem volt. Az Alkonyat-filmek óta minden kamasz vámpírokról ír, a wattpad tömve van pocsékabbnál pocsékabb, olvashatatlan szemetekkel, ahol a történet minden egyes jelenete, minden párbeszéd ismerős, már olvastam vagy láttam valahol, ugyanazokra a klisékre épül. A vámpír+farkasember kombináció pedig végképp unalmas.

Csak akkor írj egy újabb vámpírtörténetet, ha van valamid, ami megkülönbözteti a többitől. Keress rá wattpadon JavierFVG történetére, ő tudott valami újat belevinni. Na, ő sem fog irodalmi Nobel-díjat kapni, de nagyságrendekkel jobb, mint ezek a klisés tinitörténetek.

2018. júl. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!