Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elakadtam a regényem írása...

Elakadtam a regényem írása közben!? Egy naplóregény, ami egy gimnazista fiú mindennapjait írja le.

Figyelt kérdés

Már vagy négy hónapja próbálok nekilátni az írásnak, de előtte meg kellett tervezni a főszereplő családi hátterét (eddig ezt találtam ki: az anyjával és a húgával él együtt, az apjuk lelépett, Angliában dolgozik, nem keresi őket [tudom, így elég elcsépeltnek hangzik, de a történetben fontos szerepet játszik, hogy az apjuk elment]) és problémát jelent megtalálni a megfelelő helyszínt is. Ugye Budapest volt a kiindulási pont. Jó ötletnek tűnt, hogy Angyalföldön lakjon, és oda járjon gimibe is. Utána eszembe jutott, hogy az általánosból, ahova járt, biztos, hogy nem csak ő egyedül jelentkezett ebbe a suliba, viszont én úgy képzeltem el, hogy nem lesz egy ismerőse sem, így ő is tiszta lappal kezdhet egy olyan suliban, ahol nem ismer senkit, és senki sem ismeri őt. De mondjuk ha messzebbről költözött oda, akkor ezer százalék biztos, hogy nem fog ismerni senkit, ami nekem előny, mert így képzeltem el. Itt jön a kettes probléma. A pesti gimnáziumok mindig tömve vannak, így én nem írhatok egy olyan suliról, ahol legfeljebb három évfolyam van, és egyik osztályban sincs tizenhat főnél több. Ez nem reális, nem tükrözi a valóságot, és nekem az a célom a regénnyel, hogy valós történetet írjak, ami bárkivel megtörténhet. Az is elképzelhető, hogy elköltöznek Pestről, mondjuk Székesfehérvárra, ami hiába nagy város, itt élethűbben hat (szerintem) egy kisebb létszámú gimnázium. Azért költöznének oda, mert az anyjuk valami nyugisabb helyre vágyott, mert már nem bírta a szmogos, zajos várost, és a sötét belvárosi lakásból is elege volt, meg változásra is vágyott.


De ott tartottam, hogy nem vagyok biztos a dolgomban, lehet, hogy nem jó ötlet Székesfehérvárra "költöztetni" őket, meg elképzelhető egy olyan szitu, hogy az apa lelép külföldre, és nem keresi a gyerekeit?


2018. júl. 23. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valahol félosztály indul, akkor az 16 fős. Leginkább akkor van ilyen, ha valamilyen szakon tanul.

Melyiket ismered jobban? Ha még életedben nem jártál Fehérváron, akkor ne írj róla, de ugyan ez vagy Angyalfölddel is. Ami simerősebb terep számodra, azzal könnyebben dolgozol. Persze, lehet írni a másikról is, csak elsőre könnyebb az ismert. Aztán legközelebb már egy távolabbi helyszín, külföld, kitalált világ stb... De elsőre szerintem jobb így.

És igen, simán van, hogy az egyik szülő lelép, és nem érdekli a családja.

2018. júl. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pesten élek, ezt a részt jól ismerem, könnyebben mozgatnám itt a szereplőket, de Székesfehérvárral is boldogulnék. Igazából a gimit elég kicsinek képzeltem el, három évfolyammal, de szakok nélkül, tehát nincs külön magyar-töri, matek-infó, stb., stb.
2018. júl. 23. 19:55
 3/5 anonim válasza:
100%

Azt tudom ajánlani, amit én is csinálok az írásaimban: a helyszín nem valódi, hanem általam ismert városdarabokból áll össze magától a fejemben. Annyi, hogy emiatt nem használok városneveket. Ha utcanév kerül említésre, akkor meg valami olyan általánosat írok, ami minden városban előfordul, pl. Kossuth utca.

Szerintem nincs baj nincs azzal, hogy csak ő jelentkezett abba az iskolába. Megértem, hogy zavar, de nem tudom elképzelni, hogy ezt az apró hitelességi szempontot számon kérnék rajtad az olvasók.

Ahogy írtad ezt a dolgot, hogy legfeljebb 3 évfolyam van legfeljebb 16 fős osztályokkal, az jutott eszembe, hogy ha ez nem kifejezetten lényeges a történet szempontjából, akkor elég, ha te tudod, hogy ennyi ember kaphat szerepet az iskolából a történet során. Mert eközben ennyi osztály szerepeltése sejteti, hogy még több osztály is van. Én pl. sosem említettem a naplóimban, hogy hány fős az osztály, vagy hogy mondjuk mind a 3 osztály ott volt-e az ebédlőben. De szólj rám, ha kifejezetten lényeges, hogy kevesen legyenek, mert lehet, hogy félreértem a problémát.

Szerintem teljesen elképzelhető, hogy az apának mondjuk viszonya van valakivel Angliában, és nem keresi a családját. Az én naplóregényemben sincs apa, de a főszereplőm egyelőre nem írta bele a naplójába, hogy miért. Csak annyi, hogy mindig csak az anyukája meg a testvére van otthon. (Én úgy képzelem el, hogy meghalt.)

Egyébként sok sikert az íráshoz, engem érdekelne ez a regény.

2018. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem olyan lehetetlen úgy gimibe kerülni, hogy senki nincs ott általánosból, emiatt ne aggódj.
2018. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Írod még?
2019. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!