Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SzJG fanok! Hozzátok szól a...

SzJG fanok! Hozzátok szól a kérdésem! Végig olvastam a sorozatot, és végig nagyon tetszett. Mostmár, így visszagondolva úgy érzem/látom, hogy egy gimnazista lány négy évi szenvedését olvastam. Van ezzel más is így? Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2017. júl. 18. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Reni egy sxerencsétlen, hisztis pics@(szerintem). Az Szjg am egy tini-álomvilág, ahol mindenki jóban van mindenkivel, vagy legalább a végén kibékülnek. Amikor olvastam, még nagyon tetszett, de már rájöttem, hogy pl a Bexi sokkal jobb.
2017. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nagyon tetszett, de végül is Reni nagyon sokat szenvedett, de miután 12.osztályos lett utánna már nem szenvedett annyit. Vissza gondolva elég sok baja volt Reninek, de én imádtam a könyvet voltak benne nagyon vicces részek benne. Szóval én inkább úgy gondolok vissza a könyvre, hogy nagyon jó volt.
2017. júl. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Bexi könyv sorozat az tényleg jobb volt, de nekem az SZJG sokat jelentett
2017. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyetértek veled. Reni folyton nyavalyog, hogy nem a menők közé tartozik. Pedig semmi mást nem kéne csinálnia, csak letölteni pár menő zenét és a szünetekben odamenni másokhoz. De nem, ő inkább szenved.
2017. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Én imádom az SzJG-t, nekem Reni karaktere igenis szimpatikus, igen sokat nyavalygott, de mindenkinek megvannak a saját démonai, vannak dolgok, amiken sokat rágódunk, szenvedünk, még ha jobban magunkba is folytjuk, nem mondjuk ki és nem is sírunk miatta. Le lehet tagadni és szidni egy könyvbeli karaktert, akinek átlagos, mindennapi tini "problémái" vannak, de attól még ez valamilyen szinten így van. Egyébként meg, a könyv vicces, és nem csak Reniről és a szenvedéseiről szól. Hozzátenném, nem egy elfogult 12 éves fan vagyok, aki nem lát ki az álomvilágból. A Bexi sorozat az én szívemhez is közelebb áll mellesleg, de bárki bármit mond, a Szent Johanna Gimi egy jó ifjúsági regénysorozat.
2017. júl. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Én nagyon fiatalon olvastam az SzJG-t, és akkor irdatlanul tetszett, mert akkor kezdtem el könyvmollyá válni, de azóta sok-sok könyvet olvastam, és jobbakat, érettebbeket, én is érettebb lettem, és így visszagondolva iszonyatosan gyerekes.
2017. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Én tavaly olvastam a SzJG-t (21 évesen). Így utólag valóban úgy tűnik, hogy az egész sorozat Reni nyafogásáról és szenvedéséről szól. De valljuk be őszintén, hogy kamaszkorban melyik lány nem ilyen? Én is ilyen voltam. Szerelmes voltam, csalódtam és minden apróság aggasztott. Most már persze csak fogom a fejem, hogy milyen gyerekes voltam, de a bölcsesség és a tapasztalat nem olyan amivel az ember születik. Reni is fejlődött a sorozat folyamán. Az egyetlen klisés dolog az egészben, hogy a suli legmenőbb pasija beleszeret egy átlagos- vagy ahogy Reni nevezte magát- lúzer lányba. De az én személyes véleményem szerint a SzJG úgy jó ahogy van. :)
2017. júl. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Hello! Látom nem haltak ki az SzJG-gerek. Nos akkor a véleményem... Reni egész végig kis béna volt és gyenge mindenki szemében. Kicsit ő is hibázott, hogy nem mert lépni és, hogy 10.-ik Arnoldra hallgatott mert utána kezdtek a dolgok alakulni nem? Cortez meg a maga módján kedves és aranyos volt de bunkó is és ő is hibázott. Arnoldot nem akarom elítélni de ő meg manipulálta Renit, hogy az a társaság csak egy beképzelt banda. A másik lehet és való színű, hogy Leiner Laura eg, egész tinédzser álomnak alkotta meg, de sokszor volt valós helyzet ami egy gimnáziumba megtörténhet. Én még ezt alapjában véve nem tudom mert még nem vagyok gimis, de hát ott történik meg igazából sok minden szerelem megtapasztalása, csalódás a szerelembe baráti viszonyban, valakit megtalálni stb. És lehet, hogy hülyeség de én januárban olvastam ki az egészet és mai napig elő veszem. Hogy miért? Mert nekem ez egy külön fantázia világ és sokszor tanulok/tanultam belőle. Nem lehet tudni, hogy ez valakinek milyen hatást fejt ki belőle valakinek undorodást valakinek meg egy csodálatos fanatikus élményt. A Bexi-ből még csak a Késtélt olvastam el és tetszett de nekem az SzJG az örók(elnézést kérek a Márxi-któl)! Ennyi a véleményem és hát, ha lehet mondani én is a legnagyobb fan-okhoz tartozom. Örülök, hogy olvastad! További szép estét mindenkinek! Sziasztok!: )
2017. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat hozzá tenném lehet, hogy majd később én is máshogy fogom látni a világot és másképp fogok ehhez állni. De most ez van!: ) 12/al
2017. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
95%
Szerintem egy baromi jó könyv volt én nagyon imádtam. Igen az elején nagyon Reni szenvedéséről szólt de a második résztől már szerintem nem.😊😊😊
2017. júl. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!