Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem olvassák a könyvem...

Miért nem olvassák a könyvem Wattpadon?

Figyelt kérdés
Még júniusban regisztráltam a Wattpadra és az első könyvem amit, szintén nem rég kezdtem írni, alig-alig olvassák. A címe: "Nice moments" kérlek nézzétek meg, és ha van hiba benne írjátok meg mert akkor kijavítom. Köszönöm! ❤

2018. aug. 4. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Adsz egy linket?
2018. aug. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2018. aug. 4. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok benne a nyelvtani és annál is több a fogalmazási hiba.

Ettől függetlenül nem a te hibád, hogy nem olvassák: elterjeszteni egy könyvet legalább annyira nehéz, mint megírni azt. Szerintem fejleszd még magad, olvass sokat, és pár év múlva fuss neki újult erővel egy komolyabb platformon.

2018. aug. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ó, nem a linken keresztül nyitottam meg, remélem a te könyvedet találtam meg.

Soulfulgirl_14 lennél?

2018. aug. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen😄
2018. aug. 4. 17:23
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jó, a tiédet olvastam el az imént :)

Írnék még néhány apróságot, ami segíthet, rámutatok egy-két hibára, de igazán csak az olvasás segíthet. Sok-sok olvasás. Néhány hosszabb regény után magad is látni fogod majd a problémát, addig is 2+1 dologra felhívnám a figyelmed. Kegyetlen leszek, de nem rosszindulatból.


1) nyelvtan, nyelvtan, nyelvtan! Ez nagyon fontos, főleg, ha később komolyabban akarsz foglalkozni a témával. Néhány vesszőhiba becsúszhat, de nagyon sok van és némelyik kifejezetten súlyos: igekötők például, pedig ezek nagyon könnyen elkerülhetőek lennének. Ugyan az írók nem dolgoznak egyedül, és sok szem átolvassa a munkádat mielőtt a kiadóhoz kerül, kínos lenne, ha minden második mondatodat át kellene írnod. Minden fejezet hemzseg a kisebb-nagyobb hibáktól. A sok olvasás ezen is segít majd.


2) A fogalmazásod jobb, mint az átlag tinié, de nagyon durva hibákat halmozol egymásra. Ezekkel lényegében lerombolod az egész szöveget. Nem kevés mondat meg egyszerűen béna. A második fejezettől már színvonalasabb a szöveg, mintha később, kitisztultabb fejjel írtad volna, de sok hibát és gagyi mondatot találni ott is.


Továbbá ügyelj arra, hogy egy csöppet életszerűbb párbeszédeket írj. Némelyik túl van tolva. A főszereplő érzelmeit vagy kívülről vagy felületesen mutatod be. (E/1-ben egyébként nem könnyű jó könyvet írni) A cselekményről más szempontból nem tudok nyilatkozni, nem igazán olvasok romantikus, vagy tinisztorikat, de ránézésre aranyos. Ha érdekes történetté tudod szőni az eddig leírtakat, minden jó lesz.


Nem összegzek, szerintem érted, miről beszélek. És még egyszer: olvass sokat!

2018. aug. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én elég szkeptikus szoktam lenni az ilyen "amatőr" regény-kezdeményekkel kapcsolatban, mert tapasztalataim szerint szinte mindenkinek van egy ilyen időszaka a tinikorban, mikor nagyon író szeretne lenni, és ezzel semmi gond nincs, de a legtöbb ilyesmi próbálkozás saját szórakoztatásra és kedvtelésre való. Ahogyan előttem leírták, van hova fejlődnöd, mind fogalmazás, mind helyesírás terén, nekem ami konkrétan kiszúrta a szemem, hogy az ijedtség szót többször is "ly"-al írtad, ami úgy nem helyes, szóval erre majd figyelj a későbbiekben. Ezen kívül viszont pozitív csalódás, és érdekesnek találtam, van benne akció is, párbeszédek, történetmesélés, ezért elég pörgősnek éreztem, és ami még tetszett, hogy olyan természetes, egyáltalán nem tűnt erőltetettnek. Úgyhogy hajrá, jó olvasgatást és írást továbbra is!
2018. aug. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Sokat segített! Ha lesz időm és kedvem természetesen kijavítom. ;-)
2018. aug. 5. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!