Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes végig olvasni a Harry...

Érdemes végig olvasni a Harry Potter könyveket, ha már láttam a filmeket?

Figyelt kérdés

Sok lényeges információ marad ki?

Izgalmasabb, mint a filmek? (mármint persze a könyvből lett a film tehát ugyanaz a sztroi(hellyel-közzel), de hogy a mozgóképet általában jobban szokta élvezni az ember)


2018. aug. 15. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%
Egy könyvet olvasni alapjaiban más élmény, mint egy filmet megnézni.
2018. aug. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Érdemes
2018. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Rengeteg lényeges információ marad ki+ a könyvben sok minden máshogy van.


Egyébként a könyv nagyon jó. Eredetileg csak "véletlen" kezdtem el olvasni, mert unatkoztam... 2 hétre rá elolvastam és megnéztem az összes részt, pedig én sose voltam nagy olvasó.

2018. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
7%
16-17 éves korig érdemes elolvasni, de ha ennél idősebb vagy, akkor inkább valami komolyabbal töltsd az időd.
2018. aug. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes! Én először a könyveket olvastam, anyukám viszont a filmeket látta hamarabb, és már az első résznél nézett, hogy "Ó, ezt miért hagyták ki a filmből?", pedig az első film még nagyjából passzol is. De nagyon sok minden kimaradt, nagyon sok mindent megváltoztattak.

Például azt mondják is a filmben, hogy a kő őrzői közt van Piton is. De azt a próbát, amit ő alkotott, már kihagyták.


Nagyon sok minden kimaradt:

"-Tudod hogy kicsoda Hóborc?


-Tudod hogy mi az a Kimúlásnapi parti?


-Tudod hogy mi az a MAJOM?


-Tudod hogy merre található a konyha ? És hogy hogyan néz ki?


-Tudod hogy hol dolgozott Dobby miután otthagyta a Malfoy családot?


-Tudod hogy hogy néznek ki a vélák? És hogy milyen hatású az éneklésük?


-Tudtad hogy Hermione Krummal még a hetedik részben is tartja a kapcsolatot?


-Tudod hogy milyen színű Hermione ruhája a karácsony bálon?


-Tudtad hogy az egy téli szünetben egy asztalnál vacsoráztak a diákok (kb 5-en voltak) és a tanárok?


-Tudod hogy mikor takarítják a házi manók a klubhelyiséget?


-Tudtad hogy Harry apja animágus volt?


-Tudod hogy mért tanulta meg az animágiát Sirius és James?


-Tudod hogy ért épült a szellem szállás és hogy ki használta?


-Tudod hogy mi lett Lochart sorsa?


-Érted hogy mért Voldemort halt meg és mért nem Harry?


-Tudtad hogy a hetedik részeben Ron rádióján Fredet Georget és Lupint halgatták?


-Tudtad hogy a hetedik részben Lupin és Harry durván összevesznek?


-Tudtad hogy Harrynek és Siriusnak van egy olyan tüköre amiben láthatják egymást,beszélgetnek egymással?


-Tudtad hogy a varangydudvát nem is Neville adta Harrynek?


-Tudod hogy hogy állítja meg Harry Cedricet amikor elakarja mondani neki hogy sárkányokkal kell megküzdeniük az első próbán?


-Tudtad hogy Hedvig egyszer megsebesült és Hagrid helyettesítő tanárja kezelte?


-Tudtad hogy Sirius sosem akarta megölni Harryt?


-Ki vette a Tűzvillámot Harrynek?


-Tudtad hogy Rita Vitrol animágus? Milyen állattá tud változni?"


Ezt egy másik kérdés alól idéztem, de tényleg nagyon jól összefoglalja a lényegesebb dolgokat.

Ezen kívül szerintem nagyon nagy hiba volt kihagyni a Weasly gólkirály-dalt, a Teszlek süveg dalát, a Roxfort indulóját, Lockhart Valentin napi hülyeségét, Neville szüleinek a történetét, a Piton-Lily-James vitát, a Mamamacit és Francicát, a "nem kell uramnak hívnia, professzor" beszólást, meg alap Harry jó fejségét, Lily levelét, Sirius anyjának a portréját,Dumbleodre és Grindelwald barátságát, Piton beszólásait és még egy csomó fontos dolgot.


Érdemes végigolvasni, néha olyan érzésed lesz, hogy teljesen más történetet olvasol, mert annyi meglepő újdonság lesz a könyvekben.

2018. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Persze hogy érdemes,rengeteg fontos,érdekes vagy akár vicces dolog maradt ki,de ezt az előző válaszoló tökéletesen leírta :D


"16-17 éves korig érdemes elolvasni, de ha ennél idősebb vagy, akkor inkább valami komolyabbal töltsd az időd."


Mért is?Egyáltalán nincs korhoz kötve.Én jelenleg 21 éves vagyok de ugyanúgy élvezem az olvasásukat mint 10 évvel ezelőtt.

2018. aug. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Mindenképpen érdemes elolvasni. Én 31 vagyok (és magyartanár), és még mindig élvezettel olvasom, ha néha előveszem. Nem véletlenül lett ilyen iszonyatosan népszerű a könyv. (Habár, ez még önmagában nem sokat jelent, mert A szürke 50 árnyalata is népszerű. :) De a HP tényleg jó, szakmai szemmel is : a cselekmény, a nyelvezet, a karakterábrázolások, stb. Méltán lett a világirodalmi kánon része.)
2018. aug. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon sok minden kimaradt vagy nem úgy történt a filmekben, mint a könyvekben. Ha a filmeket szeretted, akkor a könyveket egyenesen imádni fogod!
2018. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
0%

Szerintem teljes mértékben érdemes :)

Az utolsó kötet már nem tetszett annyira, nekem valamiért az jött át, hogy már leginkább azért írta, hogy végre lezárja a sztorit, úgyhogy azt nem élveztem annyira. De a többi nagyon szuper :D

2018. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Érdemes , pl az ötödik részben asszem nagyon sok minden van összesúvasztva, úgyhogy nagyon meg van vágva a film, az elejéről csomó jelenet kimaradt, amit én már elképzeltem a könyv után. Amúgy nekem filmben igazából az első 3 (tehát 1,2,3 tetszett) ; a negyedik az se filmben, se könyvben nem tetszett; ötödiket könyvben élveztem, 6-7. könyv nem hagyott maradandó élményt, filmből meg ugye csak az 1,2,3 tetszik; az 1-2 az pont a könyv alapján készült, szal a párbeszédek is szinte ugyanazok, a harmadikban már nem, de azért úgyis jó lett.
2018. aug. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!