Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdemes végig olvasni a Harry...

Érdemes végig olvasni a Harry Potter könyveket, ha már láttam a filmeket?

Figyelt kérdés

Sok lényeges információ marad ki?

Izgalmasabb, mint a filmek? (mármint persze a könyvből lett a film tehát ugyanaz a sztroi(hellyel-közzel), de hogy a mozgóképet általában jobban szokta élvezni az ember)


2018. aug. 15. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

Érdemes elolvasni, persze szerencsésebb lett volna a könyvekkel kezdeni.

Néha az az érzésem támadt, hogy a film csak "vázlata" a könyvnek. Sok dolgot csak akkor értessz meg a filmből, ha olvastad a könyvet.

Ha imádtad a filmeket, a könyveket se hagyd ki! Persze a filmben lelőnek minden poént, de én előbb a könyveket olvastam. Letehetetlen volt!

2018. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
71%

Én sem a tinikorosztályhoz tartozom, magyartanár vagyok, és mindegyik kötetet többször olvastam. Amikor én tizenéves voltam, még nem volt Harry Potter (amit egyébként borzasztóan sajnálok). Főiskolás koromban kaptam meg az első kötetet születésnapomra, még nem értem a végére, de már rohantam megvenni a másik kettőt. Akkoriban még annyi jelent meg... a 4. kötettől már nem vártam meg a fordítást, elolvastam angolul. Később magyarul is. Aztán újra és újra, felváltva angolul és magyarul. Aztán a saját gyerekemnek olvastam fel, ő is rajongó lett. (Megnéztük vele (is) a filmeket, magyarul és angolul is.) Persze, hogy érdemes elolvasni, fantasztikus a történetszövése, a humora, stb.

A filmek csak ízelítőt adnak ebből.



# 5: ami nekem a legjobban hiányzott a filmekből (és te sem említetted) az Winky karaktere és szerepe a cselekményben. Nélküle szerintem sokkal kevésbé érdekes a történet.

2018. aug. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!