Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Királygyilkos krónikája, az...

A Királygyilkos krónikája, az elme négy ajtaja. Mit gondoltok róla? A halál pontosan mit akar takarni?

Figyelt kérdés

Alvás; Feledés; Őrület; Halál.


Én a királygyilkos krónikáját nagyon szeretem, nem csak az izgalmas története miatt, hanem a logika miatt, ami mögötte lapul és amiatt, hogy valóságos elemekkel is játszadozik, amikre én gyakran fel se figyelek a valóságban. Ez a négy ajtó volt úgy az első dolog a könyvben, amin hosszasan elgondolkodtam, mert a valóságban is nem csak, hogy láttam, de tapasztaltam a négyből hármat. A negyediket nem értem, pontosabban nem vagyok biztos benne, hogy mit akar jelenteni, mert nem láttam és nem is tapasztaltam ezt soha. Itt az elméről van szó, szóval gondolom, hogy a "halál" alatt nem arra kell gondolnom, hogy fejbe lőtt valaki és úgy halok meg, hanem gondolom, hogy itt inkább arról van szó, hogy a felejtéssel ellentétben nem csak hogy valamilyen adat eltűnik ideiglenesen, vagy végleg, hanem inkább az elménknek egy része teljes mértékben használhatatlan lesz és nem tud új adatokat befogadni.


Azon elgondolkodtam, hogy ebből mivel 3-mal még találkoztam is, ezért ezt úgy veszem, hogy nem egyszerűen kitalált jelenség. Csak a Szél nevében említett "halállal" nem találkoztam még (a Bölcs ember félelméből még csak 200 oldalt olvastam ki, szóval ha van is, abból kérlek ne hozzatok fel példákat) és arra lennék kíváncsi, hogy ti találkoztatok már a negyedikkel? Mik a tapasztalatotok? Még ha nem is találkoztatok a negyedikkel, ti elmondanátok a véleményeteket a négy kapuról? Szerintetek is valós a dolog? Miért és miért nem?



2018. aug. 23. 20:13
 1/1 anonim ***** válasza:
Látom, hogy több, mint 1 éves kérdés, de válaszolok. Szerintem a halál az halál. Pl idős házaspároknál is előfordul, hogy ha meghal az egyik, akkor "utánahal" a másik. Meg ugye van ez a "megszakad a szíve" mondás is, tehát elvileg bele lehet halni a bánatba. Én így értelmezem.
2019. szept. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!