Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem fura, hogy...

Csak szerintem fura, hogy Voldemort az összes horcruxot Nagy-Britanniánan rejtette el?

Figyelt kérdés

Javítsatok ki ha nem így van, de a Hugrabug kelyhe a Gringottsban volt, Denem naplója ugye Malfoyéknál, Rowl gyűrűje a házukban, a diadém Roxfortban, a medál meg abban a barlangban, ami szintén valószínűleg Nagy-Britannia. Aztán még persze ott volt Harry meg Nagini.


Nem lett volna ésszerűbb ezeket máshol, a világ különböző pontjain, óceán mélyén, sivatgban stb. elrejteni? Az, hogy egy országban volt mindegyik, azért biztosan megkönnyítette Harryék dolgát az elpusztításban, nem?



2018. aug. 24. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De. Ha az ő szemszögéből nézem a dolgokat, akkor is legalább egy horcruxom valami random kavics lett volna, amit aztán bedobok az óceánba.

De még ha neki fontosak is voltak a tárgyak, amikből csinálta, akkor is más helyet választottam volna a helyében.

Viszont ő amúgy is lenézett mindenkit, nem gondolta, hogy képesek lesznek rájönni a titkára - és közben látod, Regulus 17 évesen már tudta, aztán Dumbleodre is rájött -, azt meg végképp nem, hogy képesek lesznek elpusztítani. Harryt amúgy is mindig lenézte ilyen szempontból is.

2018. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Első, nagyon fontos volt neki, hogy a tároló valami rangos, erős mágiás dolog legyen, meg a hetes szám is a mániája volt, mert az varázsszám. Ezek a logikát is legyőzték nála.

Meg ugye a saját nagysága megszállottja volt, nehogy valami bóvliban legyen már a lelke.:)


Egyébként néha ellenőrizte ezeket, szóval lehet, hogy ezért maradt országon belül.

2018. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ez a furcsa, hanem alapból az egész "világuralmi" terve, amiben mintha Nagy-Britannián kívül nem lenne másutt egy varázsló sem.

Igazából Rowling ez nagyon nem gondolta át, eleve az egész világon mintha csak három varázslóiskola lenne egy a briteknél egy a franciáknál egy meg valahol tán' Oroszország északi részén.

Ilyeneken kár problémázni, ez egy ifjúsági kalandregény sorozat, kár tőle elvárni a realitást.

2018. aug. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy neki kellett az is, hogy valami értékes, fontos dologba rejtse, írtam is. Csak azok közül is akkor mondjuk a medált biztos, hogy betettem volna valami kincstárba a többi hasonló dolog közé.

Annyira rendszeresen - és alaposan - biztos, hogy nem ellenőrizte. Regulus 1980-ban lopta el a medálját, 1997-ben sem tűnt még fel neki, hogy ki lettcserélve.

Vannak más varázslóiskolák is, Japánban, Brazíliában (az a könyvekben is említva van), Amerikában, Ugandában, stb...

De amúgy tényleg nagyon Anglia központú az egész. Ez persze nem baj, inkább csak kissé furcsa.

2018. aug. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


Hát igen Angliára túl nagy hangsúlyt helyezett Rowling. Most, ahogy olvastam a válaszaitokat, az is kicsit érdekes, hogy amikor Voldemort hatalomra került és elkezdte üldözni a mugliivadékokat, a többi ország mágiaügyi minisztériuma miért nem csinált ellene semmit? Feltéve persze, hogy volt ilyen. Ha meg nem volt, akkor Anglia tényleg túl magy hangsúlyt élvez a varázsvilágban. :D

2018. aug. 24. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is durvának tartom, hogy senki nem jött rá a horcruxos dologra, pedig elég sokan tudhatták hogy lehet ilyet csinálni.
2018. aug. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, ez is egyik példája a Harry Potter történetek logikai bukfenceinek. Én kedvelem a Harry Pottert, de annyira azért nem vagyok elvakult, hogy az ilyeneket ne ismerjem el, sőt saját logikám alapján is tudnék még jó pár ilyet írni. Ez a könyvsorozat közel sem kikezdhetetlen vagy tökéletes.

Voldemortról meg annyit, hogy nekem a könyvek végére az az érzésem támadt, hogy "legsötétebb varázsló" címet, igazából a szellemi képességeire kell érteni. (Ezen egyik ismerősömmel jól el is szoktunk poénkondni :D)

Többek között emiatt is. Kicsit csalódás is volt a számomra a karaktere, mert igazából meg se közelítette az a szintet, amekkora zseninek beállította és képzelte magát.

Szóval röviden: Igen, ésszerűbb lett volna, de Voldika nem mindig használta az agyát.

2018. aug. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

#7 én is szeretem a Harry Potter könyveket (a filmeket is) a

hibáikkal együtt de olyan vak módon rajongani mint a Rowling-drónok sosem tudtam, Rowling szakmai szemmel nem egy kimagaslóan jó író, sőt legyünk őszinték néha baromi amatőr tudott lenni, az is magáért beszél hogy a Harry Potteren kívül írt könyveit csak a hardcore rajongók olvasták el, meg nekem az sem tetszett sose hogy politizálás közben “átír” dolgokat (pl. A tűz serlegében van rá utalás hogy Dumbledorenak fiatalabb korában volt viszonya az egyik kolléganőjével a Roxfortban aztán pár évvel később amikor már megtapsolták a meleg celebeket ha előbujtak a szekrényből akkor ő is kitalálta hogy Dumbledorenak azért nincs felesége mert meleg) ez olyan Kojima szintű amatőrség amiben az a vicces hogy Kojimát is istenítik az együgyű rajongói

2018. aug. 30. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

#7 vagyok. Teljes mértékben egyetértek veled #8 válaszoló. Végre valakivel egy nyelvet beszélünk. Én akárhányszor felvetettem egy keményvonalas HP rajongónak, hogy Rowling-nál azért jobb írók is vannak (lásd a többi könyve a kutyát nem érdekli) és a HP-nél jobban megírt könyvek is születtek már, mindig leharapták a fejem. (Csodálom, hogy most még nem pontoztak le...de, ami késik nem múlik :D)

Teljesen egyértelmű, hogy Rowling menetközben talált ki dolgokat, változtatott meg és a könyvei nem voltak olyan gondosan előre megtervezve. (Szerintem volt, hogy fanficionökből merített) Akármit is állítson az író, én a mai napig megkérdőjelezem, hogy eredetileg 3 kötetnél hosszabbra tervezte ezt a sorozatot. Ha a 3. kötet végén Pettigrew nem menekül el, lehetett volna egy szép kerek lezárása a történetnek, pozitív végkicsengéssel, ami illik is egy gyerekkönyvhöz. A 4. kötettől megváltozik az egész sorozat hangulata és a reményteljes jövőkép is eltűnik. Most nincs előttem a 7. kötet, de ha jól emlékszem, hiába igérgette Rowling, hogy majd egyszer lesz valami értelme Pettigrew megmenekülésének és ez Harrynek egyszer majd jól jön, ha jól emlékszem végül nem volt. Mindenki jobban járt volna, ha a 3. kötetben kinyírják és kész. Rowling szerintem nagy marketinges és nem keveset tett hozzá a könyvei népszerűségéhez, hogy megfilmesítették őket.


Hogy a kérdéshez is hozzátegyek valamit, én annyit mondanék, hogy szerintem is elég feltűnően csak Angliára korlátozódnak az események. Sőt én tovább megyek, a Roxfort falain kívül történt eseményekről, alig tudunk meg valamit.Mindent Harry szemszögéből látunk, Harry meg gyerek révén, szinte semmiről nem tud. Ez először még érdekes és izgalmas, de mikor stílust vált az író és az események komolyabbra fordítja, amik kikerülnek az iskola falain kívülre, szerintem ez egy idő után zavaró lesz. Én úgy gondolom, rengeteg érdekes elmeséletlen történet maradt, pusztán azért mert Harry nem volt ott és pl. semmit nem tudott a Rend ténykedéséről. Továbbá nekem az mindig is szúrta a szemem, hogy a mugli világot mennyire elhanyagolja az író. A muglikat a könyvben végig úgy kezelték mintha egy bármire is képtelen szerencsétlenségek lennének. Nem volt a sorozatban egy szimpatikus mugli sem, szerepet sem kaptak. Holott a technikai fejlettségükkel simán felvehették volna a versenyt a varázslókkal. Nyugodtan harcolhattak volna páran a Halálfalók ellen. Még ha rejtőzködni is akarnak a varázslók, legalább azokat bevonhatták volna a Halálfalók elleni harcba, akiknek rokoni viszony miatt közük volt a varázsvilághoz. Ráadásul a mugli miniszter tudott a varázslókról, mégse tett semmit? De, olyan kérdésekre sem kaptunk soha választ, hogy pl. a varázslények világszerte, hogy nem tűnnek fel nekik, mondjuk egy óriási sárkány?

Szerintem Rowling átgondolva a könyvét és ezekre a hibákra maga is felfigyelt és ez az oka annak, hogy a Legendás állatok már nem Angliában játszódik és egy mugli is szerves részét képezi a történetnek.

2018. aug. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#8 nekem is mindig leharapták a fejem, de általában nem foglalkoztam ezzel mivel sosem érvekkel próbálták alátámasztani hogy miért tévedek hanem csak közölték velem "ezt rosszul látod" - én az ilyen embereket nem tudom komolyan venni

egyébként a Pettigrew életben hagyásának volt értelme, azzal hogy Harry nem hagyta hogy dementorcsókot kapjon megmentette az életet és az adósává tette

a 7. részben Malfoyéknál Pettigrew meg akarja fojtani Harry-t és Harry emlékezteti hogy az adósa ezért nem fojtja meg

viszont ezt az 'árulást' követően a mágikus keze Pettigrew-t fojtja meg utána (ez az egész úgy ahogy van kimaradt a filmből, ott nem is hal meg Pettigrew az az érdekes csak Dobby leüti)

a sárkányoshoz meg annyit tudok hozzátenni hogy ha jól emlékszem a Minisztériumnak volt varázslény felügyeleti osztálya pont amiatt hogy egy kósza sárkány nem repüljön mugli lakóházak közelébe, vagy turázó muglik ne tévedjenek varázslény vadrezervátumba (az ilyeneket feledésbűbájok védték asszem mint a 4. részben a kviddics világkupa döntőt)

2018. aug. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!