Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gonosz karakter akit tudnátok...

Gonosz karakter akit tudnátok szeretni? Miért?

Figyelt kérdés
Egy történeten dolgozom és kíváncsi lennék rá ti milyen főgonoszt vagy egyszerűen csak gonosz karaktert tudnátok szeretni vagy akár utálni? Indokok? AZ a helyzet, hogy én alapból szeretek szinte minden főgonoszt, kivéve azt aki közönyös számomra vagy aki a végletekig idegesít. Még akkor is képes vagyok szeretni ha futkos tőle a hátamon a hideg. De ismerek olyan embert aki a ( szerintem) egész jófej gonoszokat is utálja. Nomeg ha én alkotom meg a karaktert még jobba bele fogok látni, mint álltalában és akkor még jobba fogom szeretni. Tehát szeretnék véleményeket! Meddig mehet el pl amíg még szeretnétek? Mikortól lenne idegesítő? Tudnátok szeretni egy szadista vagy pszichopata szereplőt?

2018. aug. 26. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Az inditékok többfélék lehetnek.

Félelem, irigység, kétségbeesés, az ilyen indokú karaktereket tudom szeretni. Félreértelmezett világkép, harag, az ilyen indokú karaktereket meg tudom érteni.

Egy pszichopatát is lehet, nézd meg Joker-nek is megkorra kultusza van.

Egy tragikus gyerekkorral mindig tudsz egy kis megérthetőséget adni egy negatív karakternek.

Én például az olyan hős-gonosz párosokat bírom, akik egymás totális ellentétei, főleg az olyanokat, akik közt van valamilyen kapocs, ami miatt nem feltétlen akarnák a másikat megölni.


17/L

2018. aug. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

nem szeretem a gonosz jó felosztást

nalam a karakterek egyike sem gonosz de nem is angyal

mindenkit más hajt

2018. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Rég vártam egy ilyen kérdést :)


Ami fontos számomra a negatív szereplőknél, hogy ne csak a főhős viszonylatában létezzenek. Legyen tehát saját személyiségük, saját történetük, saját indítékuk és céljuk. Különálló, egymagukban is értelmezhető karakternek kell lenniük.


Hogy meddig mehet el? Ez nagyon függ a műfajtól.

Jokert imádom, de Jenny a Forrest Gump c. filmből kiakaszt. Az egyik lelkén emberek halála szárad, a másik pedig csak egy felelőtlen és éretlen fiatal lány... Egy szuperhősfilmben/képregényben nem nagy kunszt, hogy hullanak az emberek, egy drámában/regényben viszont egy összetört szív is lehet nagy horderejű probléma.

Szóval a válasz az, hogy nincs "határ", minden a gonosz szereplő személyiségétől illetve a műfajtól függ.


És igen, az idegesítő főgonosz az egyik legrosszabb fajta :) De erre sincs recept.


Vegyük például Lucifert az Ember tragédiájából. Nyilván nem a bibliai gonosz megtestesítője, mégis egyfajta negatív erő képviselőjeként jelenik meg. Miért szerethető mégis?

Először is, mert végtelenül intelligens, a dolgok mélyére lát, olyan összefüggéseket fedez fel, amit mások nem, s ez nyilván cinikussá teszi. Nembhisz semmiben, nem rajong semmiért és nem is csalódik semmiben. Ez a kiábrándultság, ez a cinizmus a főgonoszok másik tulajdonsága, ami jellemzően szarkazmusban fejeződik ki. Ezek a karakterek az életet keserűnek és hiábavalónak titulálják, szkeptikusak minden jóval, széppel és őszintével szemben, de mindezt egy fanyar humorral átitatott stílusban adják elő.


Vagy ott van a kevésbé művelt, de vagány gonosz, aki a bűneit stílusosan, elegánsan követi el... Nincsenek nagy elképzelései a világról, nem hág vélt vagy valós erkölcsi magaslatokra, csak opportunista módon kihasználja az embereket, de mindezt mégis érthető és szerethető módon. Például pisztolyt szegez egy plüssnyuszihoz, vagy megdug mindent ami él és mozog :)))


És van az elkeseredett, se nem művelt se nem elegáns gonosz. Például Heathcliff az Üvöltő szelekből. Látszólag egy érzéketlen bunkó, aki senkire sincs tekintettel, mindenkinek megkeseríti az életés, s magának mégsem nyer boldogságot. De minden szörnyű tettét magyarázza és valamelyest enyhíti is egy kezdetleges, de emberi érzés... A rendezetlen gyerekkor, a megaláztazások és a rengeteg elszenvedett igazságtalanság miatt inkább csak megölelnénk mint megölnénk :))


Meg persze még millióféle negatív szereplő van...


Egyetértek veled, kérdező. Bárkit lehet szeretni, csak legyen VALAMILYEN. Legyen VALAMI, amit el lehet róla mondani, legyen különleges...

2018. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek. Ezek szerint nem csak én imádom a különleges szereplőket. :) Bárkinek van még valamilyen ötlete szívesen fogadom! Amúgy akit érdekel egyenlőre egy olyan főgonoszom van aki igazából nem gonosz, csupán bizonyos nézőpontokból nézve nem egyeznek az érdekeik. Egyébként senkit sem bánt csakúgy,aki az útjába áll az megbánja és erős kezű irányító, de nem öl sportból meg semmi ilyesmi. Plusz van egy elég zűrös múltja.
2018. aug. 31. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!