Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lenne egy kérdésem? Többi lenn.

Lenne egy kérdésem? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Ha olvastátok Romeo és Júliát,akkor elmondanátok a véleményeiteket a könyvről?


Illetve azt, hogy ajánlanátok?



2018. aug. 27. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
A könyv története jó de a könyv alapból úgy van megírva mint egy szövegkönyv mert az is de ahogy mondtam a történet jó.
2018. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

A történet nagyon jó, szerintem a karakterek is jól lettek általálva. Egy szép, klasszikus szerelmi történet.

Valóban szövegkönyv szerűen van megírva, de pár oldal után egyáltalán nem zavaró. Nem is olyan hosszú.

Szerintem kötelező darab, de ajánlani csak ajánlani tudom.

2018. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szövegkönyv szerűen van megírva"

Tudjátok, mi az a dráma? Bár a Romeo és Júlia könyv abból a szempontból, hogy fizikailag könyvként olvasható, manapság a "könyv" szó kezd szinoníma lenni az epikával. A Romeo és Júlia pedig nem epika. Hanem színpadra szánt, dialógusokból felépülő alkotás -- dráma.


Egyébként pedig megéri elolvasni. Ha kedvenc nem is lesz, művelődni mindig érdemes.

2018. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. aug. 28. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Ó Jézus, Shakespeare forog a sírjában! "Szövegkönyv szerű"! Nem tudom, hogy sírak vagy nevessek...

Én őszintén szólva nem vagyok odáig a Rómeó és Júliáért, a Hamlet vagy a Szentivánéji álom sokkal közelebb áll a szívemhez, de végül is azért érdemes elolvasni. Ha bátor vagy, jól beszélsz angolul és szereted a kihívást, próbálkozhatsz az eredetivel is, akár hiszed, akár nem, nekem úgy sokkal királyabb élmény volt. Főleg, ha már egy kicsit ráálltál a nyelvezetre. De ez tényleg csak nagyon haladóknak, akik tényleg szeretik a kihívást.

2018. aug. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!