Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kik azok a fontosabb Harry...

Kik azok a fontosabb Harry Potter szereplők, akik a könyvekben benne voltak, de a filmekből kimaradtak?

Figyelt kérdés
És változtatott-e ez valamit a történeten, vagy annak érthetőségén?

2018. szept. 21. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Nekem most hirtelen csak egy jelenet ugrik be, amikor leváltották a varázsvilág miniszterelnökét, és a régi és az új is látogatást tett a muglik miniszterelnökéhez.


Ja meg persze Hagrid története mikor elment az óriásokhoz. Ott az óriásfőnök és a többi.

Oh és Firenze aki ugyan a filmben feltűnt egyszer, ő az ötödik kötetben is feltűnik mint tanár, illetve több kentaurról is van szó a könyvekben.


Más nem jut eszembe...

2018. szept. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Ami nekem nagyon hiányzott az Voldemort backstoryja a Gomoldokkal meg az idősebb Tom Denemmel. Nem is értem, hogy hagyhatták ki. Akiket én még hiányoltam, az Ted, Andromeda, Teddy, Hóborc, Binns és Sir Cadogan.
2018. szept. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolókkal, de ezeken kívül még kiemelném Sipor, a házimanó karakterváltozását és ha jól emlékszem Winkynek is sokkal nagyobb szerepe volt a könyvekben.
2018. szept. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Winkynek is sokkal nagyobb szerepe volt a könyvekben"

Hát az biztos mivel a filmekbem egy másodpercet nem szerepelt :D

2018. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hóborc a megértéshez ugyan nem hiányzott, de a hangulathoz sokat tett hozzá a könyvben, és sokszor volt szerepe az események alakulásában. A második részben pl. neki köszönhető, hogy Harry megtudta, hogy Friccs kvibli, és Hóborcnak emellett is nagy szerepe volt benne, hogy Harryt gyanusították a merényletekkel.


A többi kimaradt mellékszereplő is inkább a teljesebb beleéléshez szükséges. Nem volt idő megmutatni minden tanárt, varázslényt, diákokat, akik miatt a könyv annyira jól megírt és hihető. De nem is írhattak 6 órás filmeket. Összességében talán Voldemort múltja és egy-két Piton pillanat az, ami fontos lett volna, de a lényeg ezek nélkül is érthető

2018. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Gomoldék és id. Tom Denem. A könyvekből általuk derül ki, miért lett olyan Voldemort, amilyen.

Egy mondatot szánhattak volna arra is, hogy Greyback harapta meg Lupint. Arra most nem emléksze, Neville szüleinek a sorsát, és Bellatrix ebben játszott szerepét elmondták-e a filmben, talán az 5.-ben van róla szó.

Összességében a 6. rész volt az, ahol bosszantó volt, hogy olyan dolgokat pakolnak be az akció kedvéért, amik nem voltak a könyvben (Odú leégetése Karácsonykor) olyanok rovására, amik a történet megértéséhez nagyban hozzátettek volna (merengős emlékek.) Plusz én Denemnek visszahívtam volna Coulsont, ha a közel negyvenéves színésznő játszhatta a diákkorú Myrtle-t, lehetett volna ő is, főleg amellett a kissé torzító effekt mellett. Lehetett volna ő a horcis résznél, Morfin meglátogatásánál és Hepzibah-nál, az állásinterjús részre meg beugorhatott volna Fiennes nem elmaszkírozva.

2018. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!