Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvekben kik...

A Harry Potter könyvekben kik voltak a legokosabb, legbölcsebb szereplők?

Figyelt kérdés

2018. szept. 4. 17:09
 1/4 anonim válasza:
79%
Dumbledore
2018. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Dumbledore, McGalagony, Nicolas Flamel, kicsit Sirius, Alastor Mordon.
2018. szept. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy, hogy okosat vagy bölcset keresel. Okos nagyjából bármelyik tanár, Hermione, Percy, Fred, George, Lily, a Tekergők (igen, Peter is), de (akár tetszik, akár nem) Umbridge és Voldemort is. Bölcs, ez már egy jóval nehezebb kérdés. Az automatikus válasz nyilván Dumbledore, bár ezzel azért én személy szerint vitatkoznék. Inkább tartom őt ravasznak és manipulatívnak, de persze azért vannak bőven bölcsnek mondható megnyilvánulásai. Inkább csak arról van szó, hogy az én értelmezésemben ez afféle álca, egy kép, amit mutatni akar magáról. Talán McGalagonyt és Ollivandert sorolnám még ide, de mint mondtam, nehéz behatárolni, hogy mi számít bölcsnek, de tőlük azért látunk és hallunk dolgokat, amiről azt mondhatjuk, na ez bölcs.
2018. szept. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Remus Lupin hoza lett? 😀

2018. okt. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!