Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a Philip K. Dick...

Melyik ez a Philip K. Dick novella?

Figyelt kérdés

Nem olvastam, csak egy leírást róla valahol, sőt azt is régebben, szóval nem lesz a legpontosabb.

Egy férfi kórházba kerül, ekkor veszik észre, hogy nem igazi ember, fémből készült. Benne pedig találnak egy tekercset, amivel kísérletezni kezdenek (pl. lyukakat vágnak rá, ekkor madarak repülnek át a szobán), majd, mikor elvágják megszűnik a világ.

Előre is köszönöm!



2018. okt. 2. 18:03
 1/4 TR75 ***** válasza:

Ezt a novellát (nem lehet, hogy regény?) nemrég (talán 1-2 éven belül) olvastam, de nem vagyok biztos benne, hogy Dick írta. Próbáltam utánanézni, hogy miben olvastam (egy füzetben írom a könyveket, amiket elolvastam), de nem találtam olyan könyvet, amiben benne lehetett (sci-fi válogatás).

Biztos, hogy Dick? Nem lehet Bradbury? Nem lenne rossz, ha tudnád, honnan van az infó. A tekercs miatt nyilván valami régebbi írás. A téma elég paranoid, tehát illik Dickhez, de ez a madaras dolog nem annyira.

Hm. Nem jut eszembe, hol olvastam :/

De rajta vagyok.

2018. okt. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez lehet?!

A szárnyas fejvadász/Bladerunner alap könyve is

Philip K. Dick

Álmodnak-e ​az androidok elektronikus bárányokkal?

2018. okt. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

TR75: Lehet, hogy egy regény, abban viszont biztos vagyok, hogy Philip K. Dick írta. Próbáltam megkeresni az oldalt, kulcsszavakkal, mindenhogy, de egyszerűen nem találom.


2. válaszoló: Nem az, azt olvastam.

2018. okt. 28. 00:18
 4/4 TR75 ***** válasza:
Nem olyan rég olvastam A halál útvesztőjét Dicktől, de abban nem rémlik ilyesmi, bár nem kizárt. Az ember a fellegvárban egyáltalán nem ilyesmi téma.
2018. okt. 28. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!