Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jó sztori ez egy könyvhöz?

Jó sztori ez egy könyvhöz?

Figyelt kérdés

Alapvetően groteszk történetként készülne el, afféle S. Kinges stílust szánnék neki, tehát thriller, kicsit horror de egy furcsa kapcsolat története:


Alapból amerikai középiskola a helyszín ahol rengeteg elmaradt, lúzer de sok agresszív elmaradt gyerek van. Van egy tipik lúzer aki a középiskolára már rengeteget szenvedett a kitagadottságtól, de változtat: megváltoztatta a külsejét, a hangnemét, nagyon zárkózott de a többség nagyon kedveli. És van egy tipik erőszakos hülyegyerek akitől és bandájától annyira fél az egész iskola, hogy kerüli, órákig bent maradnak tanítás után is, hogy ne verje őket hülyére. Csak az előbb említett nen fél tőle, mondván mi a legrosszabb ami történhet: szétver? Kisebb nagyobb kalandok után ezek elkezdenek beszélgetni, majd fura barátságot kötnek. A bully továbbra is szemét a többséggel csak az új haverjával nem. Elkezdik megérteni egymást, mert egyként szenvedtek a szüleiktől, az emberektől. És amolyan plátói titkos viszonyt kezdenek hosszú idő után.


Közben egy két agresszív erőszak, agyonverés történik ami megmérgezi a viszonyt innen indul ki a fővonal, majd eltávolodnak, és csak felnőttként találkoznak. Az identitásuk tehát nem nemi alapú, hiszen az előbbiből például apa lesz 30 éves korára, s valami újra kezdődik.



Persze ebben lesz minden ami a thrillerhez kell, gyilkos, pszicho, perverzió stb, de ez a lényeg. Ők ketten. Ez érdekes sztorinak is kialakulhat? Miért? Ti hogyan fogalmaznátok meg, mit tennétek bele ilyesmibe?



2018. okt. 10. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem tetszik. Biztos idegesítene a sok kis lúzer vergődése. Meg nem is életszerű az agyonverések miatt.

Ha már ilyen valóban létező témát akarsz feldolgozni, mint a bullying, akkor legyen inkább drámai.

Ha meg valami élettől elrugaszkodottat akarsz, akkor legyen érdekesebb.

2018. okt. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"legyen érdekesebb." Ez érdekelne, hogy hogyan sztetek?


De köszi!

2018. okt. 10. 12:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Legyen benne titok, nyomozás. Ne agyonverésekről szóljon.

Lehet benne gyilkosság, de az legyen titok. Amiről csak a két főszereplő tud. Aztán ha újra találkoznak, akkor újra előjön a lelkiismeret.

2018. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát erről szólna a dolog, a gyilkosság az agyonverés stb. Ha nem volt érthető akkor elnézést, csak gyorsan összeírtam, nyilván felületesen. Meg egy pár dolog, amolyan szexualitás jellegű.
2018. okt. 10. 13:47
 5/9 A kérdező kommentje:
Arról van szó lényegében, hogy történik sokminden, ami a bully témába belefér de! Egy erőszakos haláleset is, magyarul agyonverés. Na most a korábbi lúzer aki most nem az sejti, nyilván, hogy a "társa" a tettes. Későbbiekben előre megfontolt gyilkosságok is hasonlóképpen. És ehhez társul a gyanú, a nyomozás. Továbbiakban ahogy írtad, évekkel később.
2018. okt. 10. 13:54
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem jutott eszembe a film címe, de megkérdeztem, mert ez jutott eszembe róla.

2018. okt. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem ilyesmire gondolok de érdekes hasonlítás. :D
2018. okt. 10. 14:29
 8/9 anonim válasza:
Szerintem filmben jó lenne, de könyvben nem. :/ Mármint, én így elolvasva az alap sztorit, nem hiszem, hogyha könyvben lenne, annyira felkeltené az érdeklődésem.:) Pláne az eleje lenne nekem eléggé vontatott, illetve erőszakos.
2018. okt. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Bővebben? De nyilván ez egy sablonos tartalomjegyzék, a kulisszák többségét nem írhatom le, ha egyszer komolyan foglalkozok. Ezért írtam oda, hogy mit tennétek bele? Magyarul mi hiányzik, akár kérdezni is lehet, persze ha lenne érdeklődés.
2018. okt. 17. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!