Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek Victor Hugo...

Mi a véleményetek Victor Hugo A nyomorultak c. regényéről?

Figyelt kérdés
Tervezem elolvasni. Nektek hogy tetszett? (No spoiler please)

2018. nov. 5. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem olvastad a Nyonorultakat akkor sosem ismered fel a hibáidat amit mások ellen követsz el nap mint nap. Magyarul hajrá! ;) Jó olvasást!
2018. nov. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon tetszett, 56 éve olvastam először.

Ha elolvastad, majg nézd meg a filmet is (én a régi, Jean Gabin főszereplésével készültet ajánlanám).

2018. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De hogy valami többet is hozzátegyek: az a helyzet, hogy Victor Hugo művei és gondolatai nagyon fontosak, a kimondatlan de tudott dolgok felfogása. Nem heroista se nem hedonista fantasy world - típusú író ( félrene értsenek, azokat is imádom) tehát nem Die Hardban érzed majd magad ha olvasod a Nyomorultakat, csak felfogod a valóságot, ha nem érint meg nincs szíved, és ha nem értékeled akkor nincs eszed. Ez nem arrogancia akar lenni, csak vélemény. Ez a könyv több mint kritika a társadalom, vagy ha így akkor az emberek felé. A valóságot mutatja be amit mind tudunk de egyesek megtanultak vele együttélni mások szeretnek vele együttélni, a közös viszont benne, hogy mindenki megmásíthatatlannak hiszi.
2018. nov. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha szabad nekem is ajánlkozni, én a Liam Neeson félét is javasolnám. E kettő honorálható az összes verzió közül.
2018. nov. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Zseniális könyv :))

Amikor először olvastam, elképesztően vontatottnak éreztem, de már akkor is lenyűgözött.

Gyönyörű történet, lehengerlő történetvezetés, hiteles korrajz, az akkori társadalom hihetetlenül pontos kritikája, komplex karakterek és igen, naaaaagyon hosszú leírások... - Jókai kismiska hozzá képest :) De minden oldal megéri.

2018. nov. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan társadalom kritika ami örökérvényű. Ma ugyanúgy nem csak az akkori társadalomról.
2018. nov. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is olvastam, a történet tetszett, de sajnos volt, hogy egyszerűen átlapoztam pár oldalt, mert nem kötött le, de amúgy meg kíváncsi voltam a lényegére, viszont a körítés nem fogott meg. De látod, több ember élvezte, szóval szerintem nincs vesztenivalód :D
2018. nov. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!