Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ez bonyolult, hogy van ez?

Ez bonyolult, hogy van ez?

Figyelt kérdés
A téma a sci-fi témakörébe írandó, ez pedig az időutazás. Szóval tegyük fel hogy visszautazom az időben mondjuk 2016 augusztusára és átveszem az ott lévő énnem szerepét, kinyírom magam :D (tudom kicsit morbid) tehát megváltozott az "eredet történet, egy új idősík jött létre. A kérdés az, ha valaki visszajön rá 2 hónapra októberre, akkor az velem fog találkozni, tehát a módosított idősíkra fog visszajönni, vagy pedig az eredet történetében szereplő énemmel? Egyúttal az is a kérdés hogy egy idősík van, amin lehet előre, hátra utazgatni, vagy pedig több. Egyenlőre ennyi mert ha ezt tovább boncolgatom belezavarodok :D mert hallottam ilyenről hogy multiverzumban élünk, ami azt jelenti talán hogy több világ létezik. Ezen csak el kezdtem filózni hogy ez hogy lehet. Szerintetek?
2018. nov. 17. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Mivel jelenleg az embernek a multba torteno utazasa valoban szintiszta sci-fi kategoria, igy minden ezen alapulo okoskodas csak puszta spekulacio, semmi mas. Amolyan mentalis gumicsont, letezo alapok nelkul.
2018. nov. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek, akinek valóban megfordult már az időutazás a fejében, és foglalkoztatta a téma, megvan a maga véleménye erről, úgyhogy megpróbálom elmagyarázni az enyémet, és reagálgatok a te mondandódra.

"Szóval tegyük fel hogy visszautazom az időben mondjuk 2016 augusztusára és átveszem az ott lévő énem szerepét, kinyírom magam :D (tudom kicsit morbid) tehát megváltozott az "eredet történet, egy új idősík jött létre. A kérdés az, ha valaki visszajön rá 2 hónapra októberre, akkor az velem fog találkozni, tehát a módosított idősíkra fog visszajönni, vagy pedig az eredet történetében szereplő énemmel?"

Szerintem rengeteg idősík létezik, viszont semelyik se zajlik egy időben, tehát mindegyik egy csúsztatott idősík. Ezt valahogy úgy tudnám felvázolni, hogy valójában te nem az időben utazol, hanem van mondjuk számszerűsítve 3 (de egyébként végtelen mennyiségű) idősík. (amik egyébként egymás mellett vannak szorosan, de egyik se ugyanaz a pont, viszont tényleg hárommal egyszerűbb elmagyaráznom, aztán lehet valami random agymenésnek fog tűnni, vagy biztos van valakinek ilyen elmélete, őszintén szólva mások véleményét meg tanulmányát erről soha nem olvastam, szóval elnézést, ha van azonos gondolkodásom valakivel)


Csináltam egy ábrát hozzá.

[link]


Kiválasztod x. időpontot a te idősíkodban. Innentől szerintem az ábra viszonylag magától értetődő.

Ha időben utazgatnál, szerintem a te szellemi szintedre, a memóriádra is hatással lenne, tehát ha 2016 október másodikára utaznál vissza egy fix órára pontosan, akkor elvesztenéd minden utána jövő emléked, mivel az időben haladtálvissza, és nem vagy az idő ura. Ha pedig ez valamilyen csoda folytán nem lenne akadály, fizikai fejlettségedre is hatással lenne, roncsolódnának felismerhetetlenségig a szöveteid, ami valószínűleg iszonyú kín lenne, stb. Ezért valamivel kézenfekvőbb az én fejemben a csúsztatott idősík elmélete.

Szóval ez alapján, az általad módosított idősíkra ha valaki visszajön, veled fog találkozni, idősíkok egymást nem keresztező szigorúan függőleges párhozamos vonalak.

így, még ha tudnál is utazgatni az idősíkokban, nincs ráhatásod arra, hogy az abban az idősíkban lévő kinyírt éneddel való történés rád hasson bármilyen formában.

De egyébként ez könnyen igazolható, mert ha valóban kinyírnád magad, és csak egy idősík lenne, akkor te megszűnnél. Az új idősíkok létrejöttében pedig nem hiszek, mivel az idő folyamatos, meg nem állítható ÁLLANDÓ. Szerintem azok az idősíkok csak vannak, nem kell őket "létrehozni".

2018. nov. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

A paradoxonok feloldhatóak. Az is ha visszamennél megölni magad. Sok magyarázat lehet kezdve azzal, hogy nem tudsz visszamenni, vagy hogy megsemmisül az univerzum. Az is lehet, hogy 2016 augusztusi éned már előreutazott megkeresni a 2020-as éned, akit visszavitt magával 2016-ba, és te őt ölted meg, miközben 2016 augusztusi éned amnéziás lett, 2018-ban az időgéppel visszament megölni a 2020-as önmagát és aki 2016 októberében veled találkozik, az mindkét éneddel találkozhatna akár. Persze a legvalószínűbb, hogy csak törölnéd magad a létezésből, ha több idősík lenne akkor is mindből, hiszen neked csak egy idővonalad van.

2018. nov. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Túl sok volt a Rick és Morty?:D
2018. nov. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De egyáltalán hogyan nyírod ki magad? Mert ha megteszed akkor a múltbeli éned meghal azaz nem fogsz létezni a jelenben sem. Még ha több idősík is lenne akkor is tegyük fel 2016 augusztusában meghalnál abban a térben abban az időben..
2018. nov. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!