Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha egy nem tökéletesen digital...

Ha egy nem tökéletesen digitalizált, "másodkézből való" ebook-ot, annak minden hibájával elolvasok, akkor állíthatom magamról, hogy azt a könyvet (ami eredeti papír és eredeti digitális alakban is létezik) én elolvastam?

Figyelt kérdés

Aki találkozott már "másodkézből való" ebook-al az tudhatja, hogy gyakran hiányoznak írásjelek, ékezetek, esetleg teljes szavak vagy szótöredékek. De a tördeléssel is lehetnek gondok.

Velem többször előfordult, hogy saját (és feltehetőleg az általános) logikám mentén kellett ki találnom, hogy milyen szó akart ott állni, mert vagy egyszerűen hiányzott, vagy a tördelés el tüntette valahová, vagy csak betűk összessége volt.


Nos a lényeg, hogy vajon így is teljes értékű könyvről beszélhetünk, és minden lelkiismeret-furdalás nélkül állítható, hogy az a könyv bizony el lett olvasva.


Lehet, hogy csak nekem számít, hogy egy könyvet teljesen olyan formában olvassak el, ahogy azt az író megalkotta, de hát a mai világban ez nem is annyira egyszerű sokszor.


Mi a véleményetek?



2018. nov. 29. 16:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ez sosem jutott még eszembe, de érdekes felvetés. Szerintem is olvasottnak számít.
2018. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is feltettem magamnak ezt a kérdést... én úgy vagyok vele, hogyha ki tudom következtetni a szavakat minden esetben, akkor igen, mert a papírra vetett szavakat elolvastam, és a könyv az a szellemi munka maga.


De mondok jobbat... vettem úgy könyvet papír formában, hogy hiányzott belőle 4 oldal nyomtatva :D. Ez minek számít akkor?

2018. dec. 24. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!