Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter könyvekben hol...

A Harry Potter könyvekben hol van leírva az a történet, amikor Piton rájön, hogy Lupin vérfarkas? És körülbelül hányadévesek akkor?

Figyelt kérdés
2018. dec. 14. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A Harry Potter és az azkabani fogolyban. Harmadikosok akkor.
2018. dec. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöööm, megtaláltam a jelenetet. Egyébként rosszul fogalmaztam a kérdést, úgy értettem, Pitonék hányadévesek akkor, de erre nem találtam utalást.
2018. dec. 18. 22:18
 3/6 Skatebird ***** válasza:
Annyira szűkíthető be, hogy -ha jól emlékszem- öt évükbe került, míg sikerült animágussá válniuk. Onnantól együtt garázdálkodtak a birtokon, szóval ez még előtte lehetett..
2019. jan. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Viszont, ha jól emlékszem, James mentette meg őt, mint szarvas. Vagy nem? Mert arról volt szó, hogy valahogy megmentette. Vagy csak megakadályozta, hogy odamenjen? Ezt sosem tudtam, hogy értelmezzem.
2019. jan. 2. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt biztosan tudjuk, hogy az ötödik évük vége előtt volt. Ugyebár a Halál Ereklyéiben, amikor Harry a merengőben Piton emlékeit nézi, van egy olyan jelenet, amiben Lily és Piton még barátok (Lily mondja is neki a jelenet elején, hogy "barátok vagyunk"), és elhangzik ez a mondat Lily szájából:

"Hallottam, mi történt nemrég. Suttyomban utánuk mentél a fúriafűz alatti alagútba, és James Potter megmentett attól a valamitől, ami odalent ólálkodik…"

Tudjuk, hogy miután az ötödik évük végén megírták az RBF-eket, Piton sárvérűnek hívta Lily-t (ez a Piton legrosszabb emléke fejezet a Főnix Rendjében), és ezután már nem voltak jóban. Tehát Piton az ötödik évük vége előtt tudja meg, hogy Lupin vérfarkas. Nincs semmi az Halál Ereklyéis merengős jelenetben, ami időpontra utalna, csak annyi, hogy "Melléjük érve vette csak észre, mennyit nőttek mind a ketten – több év telhetett el a beosztás óta", és Lily úgy fogalmaz, hogy "nemrég" történt az az egész ügy, amikor James megmentette Pitont.

Azt tudjuk még, hogy Sirius 16 volt ekkor, mert Piton ezt mondja az Azkabani Fogolyban Dumbledore-nak:

"Sirius Black már tizenhat éves korában megmutatta, hogy mennyit ér neki egy ember élete – hadarta fojtott hangon. – Talán már elfelejtette, Dumbledore? Elfelejtette, hogy Black meg akart ölni engem?"

Mivel tudjuk, hogy Sirius 1959. november 3-án született, ezért be tudjuk lőni, hogy az incidensnek 1975. nov. 3. és 1976. nov. 3. között kellett történnie. Sirius 1975 szeptemberében kezdi az ötödik évet a Roxfortban. Ha visszatérünk ahhoz, amit már korábban kilogikáztunk, hogy az ötödik évük vége előtt kellett, hogy történjen az eset, akkor le tudjuk szűkíteni az időt: 1975. nov. 3. (ekkor lesz Sirius 16 éves) és az év végi RBF vizsgák (június) között történt a dolog.

Azt nem tudjuk biztosra, hogy animágusok voltak-e már a fiúk ekkor, de valószínűleg igen, mert Lupin azt mondta Harrynek, hogy „közel három évükbe tellett, mire megtanulták”, szóval szerintem ötödik évre már éppen benne voltak az animáguskodásban, kivéve ha harmadik évben kezdték el tanulni, de én korábbra tenném kicsivel.

Engem amúgy eléggé elszomorított, amikor rájöttem, hogy a Piton legrosszabb emléke jelenet azután történik, hogy Piton megtudja, hogy Lupin vérfarkas. Én régebben azt hittem, hogy miután Sirius gyakorlatilag majdnem megölte Pitont, a tekergők kicsit észbe kaptak, és nem cseszegették tovább Pitont, főleg mivel Piton bármikor leleplezhette volna az iskolának, hogy Lupin vérfarkas (ahogy évekkel később meg is tette). De hát ez is mutatja, hogy nem voltak annyira jó barátok ők négyen, legalábbis szerintem. Vagy Rowling véletlenül összekutyulta a dolgokat, ki tudja. :D

2019. jan. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon szépen köszönöm a hosszú és kifejtett választ, rengeteget segítettél a korokkal is, ebben mindig rossz voltam :D Kiszámolni, hányadévben ki hány éves, uff, még a sajátomat sem nagyon tudom visszaszámolni. Én is valahogy úgy gondoltam, ahogy te, fanficet írok, és hasonlóan terveztem be, de ilyen időpontokkal mindig is sok bajom volt. ( Töriből is ezért van könnyítésem.) Biztos tele van pontatlanságokkal, amit írok, de ez legalább a helyén lesz!

Szóval még egyszer köszönöm! :)

2019. jan. 4. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!