Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Létezik hasznos mutáció vagy...

Létezik hasznos mutáció vagy testi elváltozás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy elsőre hülyén hangzik a kérdés. :D Hobbi szinten egy fantasy történet írogatásával foglalkozgatok, és érdekelne, hogy van-e ilyen. Nem akarok túlságosan elszállni a valóságtól, mert már van 1-2 fantasy elem, amit kiválasztottam, és ez túlságosan is más irányt venne, ezért nem passzolna oda. (Mármint ha túlságosan irreális lenne. :D )


Szóval azt szeretném kérdezni, hogy volt már példa bármilyen testi elváltozásra, aminek csak pozitív hatása volt? Bármit, amit el lehet képzelni, mondjuk valaki lassabban öregedett, és így elélt 130 éves korig(tehát nem feltétlenül szemmel látható elváltozásra gondolok, hanem valamire, ami nem éppen megszokott az emberi biológiánál), vagy gyorsabban nőtt a haja, lassabban a körme, stb..


A történet szempontjából arról lenne szó, hogy a modern világban van egy nemesi család(jobb kifejezés híján nevezzük így), ahol születik egy lány, akinél van valamilyen elváltozás, és mivel a család eléggé vallásos, babonás, megszabadulnak a gyerektől, majd ahogy felnő, kiderül, hogy az az elváltozás hasznos lenne az emberiségnek, ezért elkezdenek rajta kísérletezni, hogy rájöjjenek a titok nyitjára. Ez igazából nem a főtörténet, csak egy mellékszál,(mint mondtam, ez egy fantasy történet) viszont a másik főszereplővel való kapcsolatában fontos lenne, ezért nem akarok egy újabb nagy fantasy elemet belevinni(a rúnák és az isteni hatalommal bíró egyének mellé, amik a fősztorit meghatározzák).


Azért írtam ezt a kérdést a könyv kategóriába, mert nem ragaszkodok feltétlenül a mutáció jellegű dolgokhoz, ha esetleg valakinek van jobb ötlete. :D


Előre is köszönök bármilyen értelmes választ! :D



2019. jan. 3. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Persze, a sarlósejtes anémiások sosem lesznek maláriások.

De pl a mai napig kutatják, hogy egyes emberek miért nem kapják el a HIV vírust. Mert ugye vannak olyan területek és szakmák ahol olyan szintű a fertőzöttség, hogy matematikai lehetetlenség, hogy valaki ne kapja el, de mégis van egy kb 30% aki sosem lesz beteg. Ez alapján ezek az emberek immunisak rá, csak még nem tudják, hogy miért.

De hogy valami egyszerűbbet írjak, a kék szemű emberek gyakrabban szenvednek valamilyen szembetegségben vagy küzdenek látászavarral/szemüvegesek. Minél sötétebb a szem annál kisebb erre az esély.

Sok ilyen van.

2019. jan. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ezekről még nem nagyon hallottam. Ment a zöld kéz! :D
2019. jan. 3. 16:02
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Evolúcióról hallottál már? Érdemes lenne utánaolvasnod.
2019. jan. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
A HIV vírussal szembeni immunitás a CCR5‑Delta 32 génmutáció. Láttam egy ismeretterjesztő filmet, amiben a pestisjárványok idején történt csodával határos gyógyulásokat (és eleve meg nem fertőződéseket) is ezzel magyarázták.
2019. jan. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megtettem, csak hogy eleget tegyek a "kérésednek", bár alapból tisztában voltam a jelentésével. Direkt mondtam, hogy az emberi biológiánál nem megszokott dolgokat kérek. Az evolúció eléggé "megszokott". :) De azért köszi a válasz. :D
2019. jan. 3. 17:15
 6/11 A kérdező kommentje:
4. válaszoló, köszi a választ! :D Bár a könyvvel kapcsolatban nem lettem előrébb, a tudástáram bővült, szóval ment a zöld kéz! :D
2019. jan. 3. 17:17
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

"Direkt mondtam, hogy az emberi biológiánál nem megszokott dolgokat kérek. Az evolúció eléggé "megszokott". :)"


Mivel minden ilyesmi, amit a többiek felsoroltak azok is, a humán evolúció részei, így csak a megszokott dolog van, más nem létezik.

2019. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor olvasd el te is az evolúció lényegét. Mert attól, hogy valami öröklődik, még nem feltétlenül normális, és még ha az eddig felsoroltak az evolúció alá tartoznak is, a kérdésem nem erre irányult. Szóval légyszi, ha csak kötekedni tudsz, akkor ne is válaszolj! :)
2019. jan. 4. 15:46
 9/11 anonim ***** válasza:
79%

Kicsit hibás a mutációról alkotott elképzelésed.

Az, hogy most itt lehetsz, én nem az óceánban úszkálsz egysejtűként is a mutációknak köszönhető. Ez bizony az evolúció.


Vagy miért különböznek ennyire az emberek? Minden népcsoport Afrikából származik, méghozzá egyetlen őshöz visszaeredeztethetően (Mitokondriális Éva). De az elvándorlások során alkalmazkodnak az adott környezethez, amiben egymástól függetlenül, számtalan mutáció játszik szerepet.


És ez nem így működik, hogy rossz, vagy jó. Pl a nátha. Minden évben tör ki világméretű járvány, többször is elkaphatod, de sose ugyan azt a változatot (kigyógyult fertőzés után immunis leszel rá, ezen alapszanak a védőoltások). Nátha is mutációkon megy keresztül, hogy megfertőzhesse ugyan azt a személyt. Ezt valószínűleg negatív dolognak tartod, de a nátha szemszögéből ez szükséges az "életben maradáshoz".

2019. jan. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%
És mégvalami. Benned is folyamatosan zajlanak le mutációk, mint minden emberben. Ha összevetnénk a születésed kori teljes DNS képet a mostanival, akkor nem lenne azonos.
2019. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!