Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szilvási Lajos könyvei ma már...

Szilvási Lajos könyvei ma már a szépirodalom kategóriájába tartoznak vagy inkább lektűr? Magasan kvalifikált embernek szabad-e a kezébe venni az ő írásait?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 02:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a szatisztikákat a különböző kvalifikációs szinteket betöltő Szilvásit olvasó emberek között, hogy érte-e őket visszafordíthatatlan testi vagy szellemi karosodás miután kezükbe vették valamelyik könyvét. Amennyiben nem találsz erről adatokat, szerintem kezdhetnéd is összegyűjtögetni ezeket. Az a baj, két okból sem tudok neked ehhez jó alanyként szolgálni, egyrészről nem tudom mit jelent magasan kvalifikált embernek lenni (így gyanítom nem is lehetek az), másrészt még soha nem vettem a kezembe Szilvási Lajos könyvet.

Mi a fenét jelentsen az, hogy "ma már" minek minősül, hát ha szépirodalom, mindig is annak kellett lennie. Hogy klasszikusnak számítana azt azért nem mondanám, azok neveit még az olyanok is ismerik más nem hallomásból mint én. Címek alapján nem mondanám hogy egynyári regények lennének. Tudod mit kell tenned ha bizonytalan vagy ez ügyben? A puding próbáját... Én a síp utcással kezdeném, meg a jegenyéssel.

2019. jan. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A ma már arra vonatkozott, hogy például régebben Rejtő Jenő ponyvának számított, ma beletartozik a szépirodalom kategóriájába legjobb tudomásom szerint.

Köszönöm a válaszodat.

2019. jan. 10. 10:36
 3/9 anonim ***** válasza:

És a magasan kvalifikált mire vonatkoziik? Tényleg érdekel...


Bárhogy is, én szeretem Szilvásit. 17 évesen olvastam először, ennek 20 éve. Tavaly is olvastam tőle és még van várólistán.


Nem gondolom magam magasan kvalifikáltnak... mérnök vagyok.

2019. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, hogy valaki elvégez egy egyetemet vagy főiskolát. Persze azok közül is inkább a humánra értem ezt, hiszen ők jobban meg tudják ítélni egy íróról, hogy beletartozik-e azon szerzők közé, akiket érdemes elolvasni. Például egy bölcsész véleményére adok. Vajon a bölcsészek, esetleg magyar szakot végzettek, szakos tanárok hogyan értékelik Szilvási Lajos munkásságát.
2019. jan. 10. 13:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy genetikus meg jobban meg fogja tudni mondani kivel érdemes szaporodnod. Te ez alapjan valasztanál társat?

Nem tudtam hogy ponyvából idővel szépirodalom lesz. :D Biztos mert nem vagyok bölcsész, azért nem értem.

2019. jan. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Bölcsész könyvtárosként nem is értem a kérdést... Bárkinek szabad kézbe venni bármilyen könyvet, ami felkelti az érdeklődését.
2019. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Te miért olvasol el egy regényt, novellát, verset stb.?

Elsősorban azért, hogy szórakoztasd magad vele. Ebben szinte biztos vagyok.

2019. jan. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rövid leszek. Főként azért, mert kérdésekre keresem a választ.
2019. jan. 11. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen hihetetlen a bölcsészek is emberek, akik nem gondolkodnak egyformán. Az egyikük kedveli XY szerzőt, a másik meg nem.


Nem is értelek. Az irodalom nem egzakt, nem lehet EGYÉRTELMŰEN senkiről sem azt állítani, hogy a tökéletes könyvet írta meg. Még a tanárok és a kritikusok is sokszor máshogy látják a kérdést.


A Gyűrűk urát például vannak, akik besorolnák a szépirodalomba, míg mások nem. Irodalmárok eszmefuttatásait és érveléseit is olvastam már hol egyik, hol másik mellett. No, akkor most kinek hiszel?


"Magasan kvalifikált embernek szabad-e a kezébe venni az ő írásait?" Ennek elég sznob felhangja van. :O

2019. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!