Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A rendkívül tehetségtelen...

A rendkívül tehetségtelen Nyáry Krisztiánt ki tolja ennyire?

Figyelt kérdés
2019. jan. 10. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A közönsége.
2019. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi alapján tartod tehetségtelennek?
2019. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Én sem tudom, vajon tényleg ért az irodalomtörténethez? Egyetemi tanárok szerint nem. Amúgy kiadóigazgató, nyilván azért.
2019. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nyárynak soha nem is az volt a célja, hogy emelkedett irodalomtudományi értekezéseket tartson, amit kb. öten értenek az egyetem falain kívül, hanem az, hogy közelebb hozza az írókat, költőket az átlagemberhez. Abszolút igaza is van benne, mert amíg minden költőben a piedesztálon álló merev szobrot látja a fiatalság, addig egy Petőfinek vagy Adynak a lényegét nem értik meg. Minden tudománynak szüksége van a laikusok számára is érthető, ismeretterjesztő jellegű, könnyen fogyasztható tartalomra, ami azokkal is megszeretteti, akiknek nincs PhD-jük a témából.

Az egyetemi tanárokat ki gátolja meg abban, hogy jobban csinálják? Netán Nyáry személyesen? Leszólni valakit a legkönnyebb.

2019. ápr. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, csak szerintük a tényszerű állításai nem igazak. Az ilyen könnyen emészthető tudomány fontos dolog, de csak ha igazat állít. Nyelvészek szerint egyszerűen nem veszi figyelembe a régi költők leveleinek olvasásakor, hogy egyes szavak régen mást jelentettek. Én nem ismerem amúgy behatóan, ezt tanárok mondták. És ha ez így van, az akkor tényleg ciki.
2019. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt a Kölcsey-ügyről mondták, vagy volt más is? Azon én is vonogattam a szemöldökömet, mert tudom, hogy akkoriban barátok is simán írtak egymásnak túlfűtött hangnemben, de úgy tudom, a könyveiben ez az ügy nem szerepel (nekem gyanús is, hogy csak azért beszélt erről, mert akkor jelent meg valamelyik könyve és kellett a felhajtás...)
2019. ápr. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kölcseynél főleg, de gondolom, akkor általánosságban igaz, más esetben sem használt más módszert.
2019. ápr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy ő az egyik legnagyobb kiadói csoport feje, nem kell tolnia senkinek.
2023. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Az a csoda, hogy ő komolyan kutatónak gondolja magát. Pedig még az MTMT-ben sincs benne.
2023. márc. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!