Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy kell nekiülni elolvasni...

Hogy kell nekiülni elolvasni egy könyvet?

Figyelt kérdés

Lenne pár könyv, amit elkéne olvasnom. De egyszerűen sosem jövök 'olvasós' hangulatba. Mindig gépen szoktam olvasni, sosem nyomtatott könyvet. :/


Pedig tudom, hogy jó könyvek meg minden, de nem bírom elviselni, ahogy ott tartom a kezemben a könyvet és bújom.


Tegyek be füldugót? Vagy komolyzenét közben?

Mindig elkalandoznak a gondolataim.



2019. jan. 10. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A zene jó ötlet.Hogy komoly, vagy könnyű, azt az adott könyv hangulata (is) adja.

Én a magam részéről egy átlag vastagságú és izgalmas könyvet nem tudok úgy elolvasni hogy ne váltsak testhelyzetet vagy 150-szer.😂

És van hogy például egy könyvet csak egy bizonyos napszakban vagy hangulatban tudok "értően" olvasni.

2019. jan. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Gépen való olvasásnál nem szoktál elkalandozni? Pedig ott a legegyszerűbb, eszedbe jut valami, és rögtön rákeresel az interneten. :D

Menj egy olyan szobába, ahol az égvilágon semmi nincs. Vagy legalább ülj egy sarokba, és barikádozd el magad. Ha nincs mit nézegess a falon kívül, akkor nehezebben kalandozik el a figyelmed más irányba. Illetve gondolj arra, hogy minél hamarabb elolvasod, annál hamarabb mehetsz mást csinálni. (Pláne ha kötelező olvasmányokról van szó). Nálam pl. a zenehallgatás nem jön be, mert arra figyelek, de ettől függetlenül érdemes kipróbálnod, mert nagyon sokan alkalmazzák ezt a módszert.

2019. jan. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
Használd a fantáziád.
2019. jan. 11. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is ilyen gondom van az olvasással, de nem sok mindent tudok tenni ellene. Pár könyvet olvastam, amik igazán tetszettek, de akármennyire is tetszik egy könyv, az csak "egy könyv" és nem foglalja le az agyamat annyira, hogy teljesen a könyvre tudjak koncentrálni, ezért folyton elkalandozok.


Szerintem nálam a gond az, hogy gyenge a képzeleterőm és nem látom magam előtt annyira a könyvet (átvitt értelemben), mint mások. A filmek/sorozatok eleve kevesebb képzelőerőt igényelnek és még ráadásul több pontját meg is mozgatják az agynak, míg egy könyv teljesen a fantáziádra van utalva, a fantáziádnak kell megteremtenie azt, amit egy film/sorozat alapvetően biztosít képi és hangi megjelenéssel. Ha nincs fantáziád, nem fog lekötni a könyv és szerintem ezen semmi nem változtat, persze próbálkozhatsz, hátha neked valami beválik.


#3-nak meg kb. annyi értelme van, mint sántának azt mondani, hogy "csak használd a lábad".

2019. jan. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha valakinek nincs fantáziája, az bajt jelent. Úgyhogy ez nem olyan mint a sánta. Erre magát kell rávennie, van fantáziája, annak pedig legjobb használati módja olvasni, csakhogy időbe kerül, türelmet igényel, ami nagy erőfeszítés, ha nincs hozzászokva. Legpraktikusabb azt mondani, hogy használja a fantáziáját, ne másokét, tv, stb.
2019. jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van fantáziám, de a tanács amit írtál hülyeség.


Az a probléma, hogy nem köt le eléggé a könyv, nem tudok eléggé öszpontosítani. Ehhez inkább gyakorlatias tanács kellene mint pl. a zene vagy füldugó mintsem a "használd a fantáziád".

2019. jan. 11. 13:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem anno nagyon sokat segített, hogy a suliba sokat kellett BKV-n utazni. Unalmas, számtalanszor látott utcák, szürke reggelek, nem voltam rá különösebben kíváncsi, nem terelte el a figyelmem. A kötelezőket például mind ott olvastam ki, otthon képtelen lettem volna rá.


Próbáld meg, hátha neked is bejön: utazás vagy várakozások (például váróterem) közben elővenni a könyvet.


Az e-könyv olvasót próbáltad már?

2019. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Könyvet olvasni szórakozás, ha nem köt le az elején, akkor is olvass tovább, mert egy jó könyv olvasása többet ér bármilyen filmnél vagy videójátéknál!

Legfontosabb a csend, a jó világítás (a természetes fény a legjobb) és egy kényelmes ülőhely.

Ha belerázódsz, akkor minden perc egy jó könyvvel élvezet lesz, nem pedig nyűg.

2019. jan. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!